Pierwsza pożyczka gratis – dlaczego warto skorzystać z takiej oferty?

Pierwsza pożyczka gratis – dlaczego warto skorzystać z takiej oferty?

Wiele firm pożyczkowych promuje swoją ofertę, proponując gratis pierwszą pożyczkę. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług pożyczkowych danej instytucji mogą zatem, zgodnie z zapewnieniami pożyczkodawców, zaciągnąć pożyczkę bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Czy taka oferta rzeczywiście ma miejsce i czy warto z niej skorzystać?

Na polskim rynku pożyczek pozabankowych jako pierwsza darmową pożyczkę zaproponowała firma Vivus. W kolejnych latach wiele innych firm pożyczkowych poszło w jej ślady. W efekcie szybkie chwilówki online dla nowych klientów są bezpłatne u wielu pożyczkodawców, m.in. w firmach:

 • InCredit – do 2000 zł na 61 dni,
 • Extra Portfel – do 2000 zł na 45 dni,
 • NetCredit – do 2000 zł na 30 dni,
 • Lendon – do 2000 zł na 30 dni,
 • Filarum – do 1000 zł na 30 dni,
 • Vivus – do 2500 zł na 30 dni.

Inne firmy takie jak Pożyczka Plus czy Wonga przyciągają klientów możliwością wzięcia pożyczki ze stałym kosztem 10 zł, ale dotyczy to tylko nowych pożyczkobiorców. To również jest dla pożyczkobiorców bardzo atrakcyjną ofertą, ponieważ od razu wiadomo, ile zapłacimy opłat okołokredytowych, niezależnie od kwoty zaciągniętego zobowiązania.

Na pewno taka oferta pozwala pozyskać klientów, stając się szansą na przywiązanie ich do firmy pożyczkowej na dłużej. Jeśli już konsument zaciągnie pierwszą pożyczkę, można stworzyć dla niego dedykowaną ofertę i udzielać bezpiecznie kolejnych pożyczek, o ile wywiązał się terminowo ze spłaty pierwszego zobowiązania.

Dla firmy pożyczkowej jest to klient zweryfikowany pod kątem zdolności i wiarygodności kredytowej, którego dane osobowe zostały potwierdzone przy rejestracji przelewem weryfikacyjnym lub w inny, pewny sposób. Korzyścią dla stałych klientów firm pożyczkowych jest to, że mogą wygodnie i szybko zaciągać kolejne zobowiązania, nawet przez internet i wiadomości sms.

Świadome zaciąganie zobowiązań

Klient otrzymujący pierwszą, darmową pożyczkę w firmie pozabankowej powinien mieć pewność, że będzie w stanie ją spłacić w terminie. Jeśli tego nie zrobi, pożyczkodawca może go obciążyć kosztami odsetek i prowizji.

W przypadku pożyczek płatnych firmy pożyczkowe najczęściej pozwalają na wydłużenie terminu zwrotu pieniędzy. Można sprawdzić koszty takiej operacji w tabeli opłat i prowizji, która powinna znaleźć się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Natomiast przy pożyczkach za darmo jest to niemożliwe.

Niska kwota pożyczki

Przy pierwszych pożyczkach za darmo, najczęściej zobowiązanie udzielane jest na niską kwotę – do 2500 zł, a należy ją spłacić w terminie 1-2 miesięcy. Pozwalają one na szybkie uzupełnienie domowego budżetu i powinny być wykorzystywane wtedy, gdy mamy w perspektywie uzyskanie własnych środków na natychmiastową spłatę długu.

Previous Linie lotnicze przywiązują coraz większą wagę do jakości obsługi pasażera
Next Coraz więcej firm korzysta z rozwiązań wideokonferencyjnych

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Czym charakteryzuje się zasiłek pielęgnacyjny?

W kraju istnieje wiele zasiłków i świadczeń, które przyznawane są obywatelom po złożeniu odpowiedniego wniosku. Typ i wysokość zależą od potrzeb i sytuacji życiowej. Praktycznie każdy wypłacany jest na podstawie

Domowe finanse 0 Comments

Nasza praca, a nasze finanse

Większość osób pracujących narzeka na zbyt niskie pensje. Tylko nieliczni są zdania, iż zarabiają wystarczająco, bądź też adekwatnie do wykonywanej pracy. Co zatem mają powiedzieć Ci, którzy nie pracują w

Finanse osobiste 0 Comments

Co dziesiąte badanie podstawowe finansowane jest z kieszeni pacjenta

Polacy coraz częściej wykonują badania profilaktyczne. Regularnie robi je już 2/3 osób. Wiele z nich mogą oni wykonać bezpłatnie dzięki skierowaniu od lekarza. Mimo to spośród puli badań podstawowych oferowanych przez NFZ

2 komentarze

 1. Pierwsza Pożyczka za Darmo
  25 stycznia, 19:04 Reply
  Pożyczki powinni brać ludzie myślący i rozważnie planujący swój budżet, wydatki i inwestycje. Część naszych Klientów ratuje się pożyczką, co też jest jakimś rozwiązaniem. Jednak pożyczanie w celu zwykłej konsumpcji to najgorszy możliwy wybór. Nie jest to ani okazja do umiejętnego wykorzystania kapitału w przypadku potrzeby nagłej inwestycji ani też załatania dziury w budżecie.
 2. PorónajPożyczkę
  03 stycznia, 00:48 Reply
  Jak pieniądze są potrzebne to warto skorzystać z opcji pierwszej pożyczki za darmo. Ranking pierwszych pożyczek za darmo http://www.porownajpozyczke.pl Aby pierwsza pożyczka była bezpłatna należy pamiętać o terminie i nie spłacić nie później niż uzgodniona data przy umowie. Każda późniejsza spłata to dodatkowe koszty.

Zostaw odpowiedź