Czy warto posiadać firmę leasingową?

Czy warto posiadać firmę leasingową?

Aktualnie ciężko wskazać kreatywny i dochodowy pomysł na działalność gospodarczą. Z tego powodu trzeba pomyśleć nad późniejszą rentownością i zainteresowaniem wśród klientów. Jednym z atrakcyjnych pomysłów jest prywatna firma leasingowa. Czy w rzeczywistości może zagwarantować sukces i oczekiwane przychody?

Na wstępie należy określić, który leasing będzie bardziej opłacalny. Z pewnością w małych miastach położonych niedaleko terenów wiejskich warto leasingować maszyny rolnicze i urządzenia. Natomiast w większych miastach samochody (również te drogie i ekskluzywne). W kluczowych punktach na mapie Polski można myśleć nad leasingiem pojazdów ciężarowych, do przewozów międzynarodowego.

Bez wątpienia jest to działalność dla osób zamożnych, które posiadają kapitał początkowy lub sporadycznie leasingowane początkowo urządzenia. Oczywiście można wnioskować o dofinansowanie z UE lub urzędów pracy, ale nie będą to zawrotne kwoty.

Według analiz i badań rynku przedsiębiorstwa leasingowe nie mogą narzekać. Ciągle pozyskują nowych klientów i generują duże przychody. Wszystko dlatego, że obywateli nie stać na nowe urządzenia i samochody. Wolą ratalnie płacić za użytkowanie niż brać duży kredyt.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Komentarz PLN: PLN w nowej rzeczywistości politycznej
Next W jaki sposób funkcjonują kantory w Polsce?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Wszystko o otwarciu działalności gospodarczej

Aktualnie założenie działalności gospodarczej nie jest już długotrwałym i skomplikowanym procesem. Firmę można otworzyć bez chodzenia po urzędach i wystarczy wykonać kilka czynności, aby zrealizować formalności z tym związane. Najistotniejszym

Zakładam firmę 0 Comments

Dlaczego warto otworzyć własny biznes?

Każdy podwładny zatrudniony w poważnej korporacji wie, że pracuje dla dobra ogółu. Oprócz tego otrzymuje małe wynagrodzenie i niezbyt atrakcyjny pakiet socjalny. Aby to zmienić duża część podwładnych decyduje się

Zakładam firmę 0 Comments

Gdzie znaleźć idealną lokalizację dla firmy?

Wielu początkujących właścicieli ma kłopoty ze znalezieniem właściwej siedziby dla swojej działalności gospodarczej. Często jednak możliwości finansowe górują nad zdrowym rozsądkiem i logiką. Jak wybrać siedzibę, żeby spełniania najważniejsze potrzeby

2 komentarze

  1. Bartosz
    01 września, 16:27 Reply
    Oj, gdybyśmy wnioskowali o dofinansowanie z UE lub urzędów pracy, to chyba nigdy firma leasingowa nie została by otworzona. Warto mieć swoją pracę, a gdy się już dorobimy to myśleć o takim właśnie biznesie.
  2. wariat drogowy
    19 września, 15:00 Reply
    Aktualnie ciężko wskazać kreatywny i dochodowy pomysł na działalność gospodarczą. Z tego powodu trzeba pomyśleć, który biznes będzie najbardziej dochodowy.

Zostaw odpowiedź