Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku?

Wybór banku jest równoznaczny z wyborem jego produktów,  dlatego trzeba pamiętać że jest to decyzja na wiele lat. Ma ona swoje konsekwencje, które są odroczone w czasie z uwagi na transparentność oferty i postępowanie fair wobec klienta. Te dwa kluczowe czynniki decydują o lojalności konsumenta i jego rekomendacjach wśród najbliższego otoczenia, co jest najlepszym dowodem na budowanie silnie rozpoznawalnej marki banku jako instytucji zaufania publicznego wśród wysoko ubankowionego i finansowo wyedukowanego społeczeństwa, które jednocześnie świadomie wybiera najlepszy produkt na rynku i utożsamia się z filozofią jego dostawcy.

Atrakcyjność oferty i indywidualne podejście decyduje o wyborze produktu

Badania, prowadzone pod kątem relacji z klientem i jego przywiązania do konkretnej marki pokazują, że w obecnych czasach najważniejsza jest atrakcyjność oferty i indywidualne podejście, przedstawione za pomocą spersonalizowanej oferty. Dlatego przy wyborze banku warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów.

  • Paleta produktowa. To co jest potrzebne dziś, niekoniecznie jest dobrym wyborem jutra. Dobry bank powinien w swojej ofercie posiadać szeroki wachlarz produktów zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych. Oferta ta powinna być także zróżnicowana z podziałem na klientów indywidualnych jak i firmowych, z uwagi na to że każdy z wymienionych segmentów ma inne potrzeby finansowe.

  • Opłaty za usługi. Szukając dla siebie najlepszego produktu należy zwrócić uwagę na jego koszt. Czasy zmieniają się dynamicznie i podobnie reagują instytucje finansowe. Dla nich najważniejszy jest potencjalny zysk dla inwestora, a to niestety wiąże się z potencjalnymi zmianami opłat za korzystanie z produktów bankowych.

  • Przejrzystość oferty. Przy wyborze konkretnego produktu należy wybierać produkt prosty, opisany transparentnymi zasadami działania. To także nieskomplikowane promocje, które  pozwalają osiągnąć dodatkowe gratyfikacje finansowe z tytułu użytkowania produktu finansowego.

  • Dostępność do produktów online. Możliwość obejrzenia aktualnych operacji, sald, pobieranych opłat i prowizji, naliczanych odsetek itp. itd. w czasie rzeczywistym za pomocą bankowości internetowej, mobilnej oraz serwisów telefonicznych.

  • Serwis dla klientów. Pomoc w nagłych przypadkach i sytuacjach awaryjnych o każdej porze dnia i nocy. Odpowiedź na reklamacje, oraz zapytania dotyczące funkcjonowania produktów bankowych.

  • Dostępność dla klientów. W przypadku odbiorcy usługi finansowej wywodzącego się z pokolenia X, Y lub Z nie ma wymogu prowadzenia rozmowy z doradcą bankowym, choć dla starszego pokolenia wymóg ten jest obligatoryjny. Stacjonarne oddziały, do których można przyjść i porozmawiać  z indywidualnym opiekunem w cztery oczy, jest elementem niezbędnym w celu budowania poprawnych relacji starszego pokolenia z instytucją bankową.

Innowacyjność, bezpieczeństwo i transparentność oferty

Instytucją, która wyróżnia się na rynku nie tylko wymienionymi powyżej cechami, ale także innowacyjnością jest Nest Bank.

To bezpieczna bankowość dla tych, dla których rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. Nest Bank to przede wszystkim uczciwe produkty finansowe, które charakteryzują się bezpieczeństwem, na których zawsze można polegać i które, w perspektywie czasu, pozwalają bezpiecznie opuścić rodzinne gniazdo (z ang. nest) i rozwinąć skrzydła.

Innowacyjna filozofia Nest Banku to nie tylko biznesowo-finansowe podejście do klienta, ale także realne wsparcie w życiu codziennym. Produkty zostały stworzone w oparciu nie tylko o wieloletnie doświadczenie, ale także w aspekcie bezpośrednich rozmów z klientami, dlatego efekt finalny dedykowany dla osób prywatnych i przedsiębiorców jest stabilny, zgodny z oczekiwaniami oraz godny zaufania.

Kierując się wyborem banku warto pamiętać, że jest to decyzja rozciągnięta w szerokim horyzoncie czasowym, a jej konsekwencje będą odczuwalne w postaci opłat i prowizji, które będą obciążały budżet domowy    w perspektywie kilku najbliższych lat.

Previous Już wkrótce mali i średni przedsiębiorcy z obowiązkiem raportowania JPK
Next Hotel biznesowy

Może to Ci się spodoba

Kredyty 0 Comments

Jaki wybrać okres kredytowania?

Okres kredytowania to istotny parametr kredytu hipotecznego. W przypadku gdy jest on długi, mamy niską ratę, ale w trakcie spłaty naliczy nam się dużo odsetek. Czym kierować się, aby wybrać

Domowe finanse 0 Comments

Konto oszczędnościowe – praktyczny prezent świąteczny?

Grudzień to czas poszukiwania podarunków dla najbliższych. Mniejszym dzieciom można kupić zabawki, natomiast prezent wręczony nastolatkowi powinien być praktyczny. Nie masz pomysłu na ciekawy upominek? Oto niecodzienna propozycja: konto oszczędnościowe.

Finanse osobiste 0 Comments

Co czwarty Polak wskazuje, że 5 tys. zł oszczędności to minimum

Bezwzględne minimum oszczędności przeciętnej rodziny to 4 150 zł – wynika z badania Barometr Providenta. To o 900 zł więcej niż deklarowano w ubiegłym roku. 27 proc. badanych podkreśla, że dla nich niezbędne minimum to

Kredyty 0 Comments

Czy można skorzystać z pożyczki w sieci?

W dobie narastającego kryzysu gospodarczego i problemów finansowych wielu przedsiębiorców poszukuje dostępnych środków na zasilenie własnej działalności. Niestety pozyskanie dotacji lub dofinansowania jest dość trudne, dlatego dużą popularnością cieszą się

Kredyty 1Comments

Polacy mają coraz więcej długów. Najwięcej jest zadłużeń w wysokości od 1 do 10 tys. zł

Na koniec II kwartału 2015 roku w Rejestrze Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej było ponad 2,7 mln spraw o łącznej wartości 13,1 mld zł. W porównaniu z I kwartałem 2015 roku zarówno liczba

Finanse osobiste 0 Comments

Dla 80 proc. inwestorów indywidualnych giełda jest dobrą metodą oszczędzania na emeryturę

Ponad 82 proc. inwestorów indywidualnych to mężczyźni, którzy traktują giełdę jako dobrą metodę dywersyfikacji kapitału i oszczędzania na emeryturę. Prawie połowa odnotowała w ubiegłym roku zyski – wynika z badań zaprezentowanych podczas piątej edycji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź