Social trading – kopiuj i zarabiaj. Jak zacząć?

Social trading – kopiuj i zarabiaj. Jak zacząć?

Media społecznościowe stają się ważnym narzędziem dla rynków finansowych. Social trading, czyli inwestowanie społecznościowe online pomaga osiągnąć zyski w bardzo krótkim czasie. Wystarczy założyć konto na wybranej platformie internetowej i obserwować najlepszych graczy. Uwaga, kopiowanie jest dozwolone.

Social media już nie tylko zapewniają rozrywkę, są kanałem informacyjnym, ale także pomagają w zarabianiu pieniędzy. Social trading to sposób na inwestowanie społecznościowe na rynku walutowym, do którego nie potrzeba kwalifikacji i rozbudowanej wiedzy z dziedziny ekonomii. Inwestorem może zostać każdy – umiejętności zdobywane są z czasem, podczas obserwowania najlepszych graczy w sieci. Cała idea social tradingu polega na nauce, zarządzaniu informacjami i wymianie doświadczeń, które procentują. Początkujący inwestorzy mogą obserwować decyzje inwestycyjne skutecznych uczestników gry oraz kopiować ich posunięcia na swój rachunek. Pozwala to osiągnąć zyski w bardzo krótkim czasie, bez wielogodzinnych analiz skomplikowanych wykresów. Korzystają na tej formie inwestowania zarówno amatorzy, jak i „guru”, którzy będąc naśladowanymi zarabiają za dzielenie się wiedzą.

Jak zacząć social trading? 3 kroki

Wybierz narzędzie – platformę internetową

Platformy do inwestowania społecznościowego pozwalają na obserwowanie doświadczeń inwestorów, nieskrępowaną komunikację oraz zawieranie przez stronę szybszych i bardziej efektywnych decyzji o inwestycji. To doskonała opcja do nauki i rozwoju umiejętności. Strategiczną decyzją jest wybór odpowiedniej platformy. Najlepiej, aby wybrana strona umożliwiała przetestowanie rozwiązań na darmowym koncie demo. Taką funkcję oferuje min. jeden z największych serwisów do social trading na świecie – eToro.com z liczbą zarejestrowanych 5 000 000 użytkowników. Co ciekawe, serwis udostępnia bezpłatne konto demo na czas nielimitowany (więcej informacji jak założyć konto tutaj).

Sprawdź najlepszych graczy – do śledzenia i kopiowania

Gdy się zarejestrujesz, zacznij od sprawdzania ludzi, od których możesz się uczyć oraz których możesz wybrać na dostawców do swojego zespołu. Jakie zmienne brać pod uwagę? Ranking graczy z największym zyskiem, liczba dni bez straty, liczba kopiujących użytkownika, maksymalny tygodniowy spadek, czas działalności na portalu – doświadczenie. Co ważne, możesz wybierać nielimitowaną liczbę strategii i adaptować ją na swoje potrzeby. Zupełną rewolucją jest fakt, że gracze nie są anonimowi. Uspołeczniona forma inwestowania pozwala na kontakt, dyskusję i najlepsze efekty. Dlaczego top traderzy pomagają innym zarabiać? Otrzymują prowizję od zarządzanych aktywów, ale także rywalizują między sobą o followersów i osoby kopiujące ich portfel, co przekłada się na odpowiednie miejsca w rankingu. Stają się gwiazdami social tradingu.

Handluj i inwestuj

Rozpocznij handlowanie i inwestowanie. Wybierz uważnie walutę inwestowania – dolar, euro, funt brytyjski. Często po wyborze nie ma możliwości zmian w serwisie.W co inwestować? Akcje, waluty, indeksy i towary  – CFDs. Instrumentami finansowymi typu CFD handluje w Polsce już około 60 tys. osób według Domu Maklerskiego XTB. Waluty są szczególnie popularne wśród uczestników social tradingu – cały czas widoczny aktualny kurs walut online i ceny walut pozwalają na szybkie decyzje. Popularne są także notowania surowców i inwestowanie w stale opłacalne według ekspertów złoto.Nowym trendem jest także kopiowanie funduszy, czyli inwestowanie tematyczne, które polega na wyborze inwestowania w fundusze dwojakiego rodzaju – traderów z najlepszymi wynikami w perspektywie długoterminowej oraz fundusze łączące w ramach jednej strategii rynkowej kontrakty CFD, akcje, surowce i fundusze ETF.  Czy social trading niesie ze sobą ryzyko?Odpowiedź brzmi tak, jak każdy sposób inwestowania na rynku Forex. Najlepszym rozwiązaniem jest analizowanie i dyskusja o posunięciach, wyciąganie wniosków z każdej skopiowanej inwestycji oraz double-checking naszych guru.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rynek spotkań to dla gospodarki dodatkowe 1,5 mld zł i ponad 30 tys. miejsc pracy

Prawie 34 tys. spotkań i wydarzeń oraz blisko 7 mln uczestników – tak można w liczbach pokazać rynek spotkań w Polsce. To branża, która dynamicznie się rozwija i wciąż ma duży potencjał. Jej wkład w gospodarkę

Wiadomości 0 Comments

Rozwój rynku korzystny dla firm i gospodarki

W wielu opiniach, dyskusjach i analizach, emisję obligacji i kredyt bankowy często traktuje się jako alternatywne źródła finansowania firm. Bardziej praktyczne wydaje się podejście komplementarne wobec obu tych form, a

Wiadomości 0 Comments

Młoda para na finansowej drodze życia

Według danych GUS w ubiegłym roku w Polsce sakramentalne „tak” powiedziało sobie ok. 188 tysięcy par. Na ceremonię zaślubin nowożeńcy zwykle wybierają wiosenne i letnie miesiące, zapraszając przeciętnie od 90

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź