Sebastian Nadolny, Finmex: Jak wykorzystać krach na Bitcoinie?

Sebastian Nadolny, Finmex: Jak wykorzystać krach na Bitcoinie?

Wielu ekspertów zapowiadało, że w tym roku kurs Bitcoina osiągnie rekordowe poziomy. Niespodziewanie jednak nastąpiły poważne spadki, które powodują, że wielu inwestorów obecnie traci. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wykorzystać krach na Bitcoinie? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił nam Sebastian Nadolny, który pracuje w firmie Finmex zajmującej się szkoleniami finansowymi oraz szkoleniami traderów.

Nasz rozmówca Sebastian Nadolny, który jest obecnie ekspertem od kryptowalut w firmie szkoleniowej Finmex swoje zawodowe doświadczenie zdobywał m.in w firmie TeleTrade. Jego publikacje ukazywały się miedzy innymi w polskich wydaniach Forbesa. Zawsze podkreśla, że kryptowaluty to nie tylko jego praca, ale również pasja.

Redakcja: Dzień dobry Panie Sebastianie, choć powinienem raczej powiedzieć „witam”.

Sebastian Nadolny: Dzień dobry, dlaczego?

Ze względu na dzisiejszy kurs Bitcoina, który sprawia, że dla wielu osób inwestujących w kryptowaluty z pewnością nie jest to dobry dzień.

Sebastian Nadolny: *śmiech* Wręcz przeciwnie. Oczywiście zdaje sobie sprawę z faktu, że mamy obecnie załamanie na całym rynku kryptowalut, co nie ominęło również Bitcoina, jednak warto zauważyć, że jest to trend, który na tym rynku występuje regularnie. Osobiście wielokrotnie wyjaśniałem już w różnych wywiadach, że co prawda na rynku kryptowalut regularnie pojawiają się załamania, natomiast w przypadku największych kryptowalut, których przykładem z pewnością może być Bitcoin, długoterminowy trend co do zasady jest wzrostowy.

Czy tak będzie zawsze?

Sebastian Nadolny: Z całą pewnością nikt nie wie tego w stu procentach, jednak w branży finansowej, czy na rynku kryptowalut opieramy się na dostępnych danych, które w tym przypadku pokazują, że Bitcoin zawsze się odbijał. Potwierdzeniem może być sytuacja z 2021 roku, kiedy to na przestrzeni maja kurs Bitcoina spadł o blisko 50%, a do listopada odrobił całą stratę z nawiązką. Krach na Bitcoinie nie jest więc niczym nowym, ponieważ tego typu załamania nie tylko występowały w przeszłości, ale można założyć, że pojawią się również w przyszłości.

Co w takim razie doradziłby Pan osobom, które kupiły Bitcoina?

Sebastian Nadolny: W tej chwili? Przede wszystkim odradzam wpadanie w panikę. Zalecam natomiast, by uzbroić się w cierpliwość i spokojnie poczekać do momentu, aż rynek odbije. Dotychczasowe notowania Bitcoina pokazują, że odwrócenie trendu prędzej czy później następuje, a co za tym idzie jego wartość rośnie ponad poziom sprzed załamania.

Sebastian Nadolny

Czy można zatem w jakiś sposób wykorzystać obecną sytuację?

Sebastian Nadolny: Oczywiście, że tak, co wynika z faktu, że może to być dobry moment na zakup Bitcoina. Każdy wytrawny inwestor z pewnością zdaje sobie sprawę z faktu, że najlepiej jest kupować tanio, a sprzedawać drogo. W związku z tym kupując obecnie Bitcoina można nabyć go po promocyjnej cenie, a okazja ta nie zdarza się zbyt często. Następnie pozostaje poczekać na odwrócenie trendu spadkowego, co będzie oznaczało, że Bitcoin znów pozwoli na sobie zarobić. Oczywiście nie dotyczy to tylko Bitcoina, ale również innych kryptowalut, które w ostatnim czasie znacznie straciły na wartości. Warto zwrócić również uwagę na kontrakty na kryptowaluty, które pozwalają zarabiać zarówno na spadkach.

Zarabianie na spadkach brzmi interesująco. Proszę powiedzieć coś więcej na ten temat.

Sebastian Nadolny:W tym momencie należy wyjaśnić czym w ogóle są kontrakty CFD, ponieważ pozwala to zrozumieć istotę zarabiania na spadkach. Otóż, kontrakt CFD jest pewnego rodzaju zakładem na różnicę kursową. W tym przypadku nie kupujemy instrumentu bazowego, ale spekulujemy na jego cenie, czyli określamy, czy jego cena wzrośnie, czy spadnie. Kontrakty CFD na kryptowaluty działają w ten sam sposób, co kontrakty na inne instrumenty bazowe, czyli akcje, indeksy towary. Warto podkreślić, że kontrakty CFD na pary kryptowalutowe mogą zarówno obejmować jedną kryptowalutę oraz walutę fiat, np. dolara, jak i dwie kryptowaluty, np. Bitcoina i Ethereum. Jedna z kryptowalut jest w tym przypadku wiodąca, a inwestor musi przewidzieć jak zachowa się jej kurs względem drugiej kryptowaluty bądź konkretnej waluty fiat. W efekcie zarabiać można zarówno na wzrostach, jak i spadkach, a skuteczność zależy wyłącznie od prawidłowego „przewidywania” kształtowania się kursu kryptowaluty.

Jest to bardzo ciekawe, ponieważ daje możliwość zarabiania nawet w przypadku załamania na rynku kryptowalut. Wracając jednak do obecnego krachu zastanawia mnie to, czy pokusi się Pan o podanie choćby przybliżonej daty odwrócenia trendu spadkowego?

Sebastian Nadolny: Chciałbym potrafić przewidywać przyszłość, ponieważ mógłbym być dzięki temu bardzo bogaty *śmiech*. Mówiąc jednak całkowicie poważnie muszę stwierdzić, że wskazanie konkretnej daty odbicia Bitcoina jest niemożliwe. Co więcej, z pełną świadomością mogę powiedzieć, że każdy, kto twierdzi inaczej jest w błędzie. Z drugiej jednak strony historyczne notowania Bitcoina pokazują, że odwrócenie trendu spadkowego z dużym prawdopodobieństwem nastąpi. Osoby, które posiadają Bitcoiny, czy inne kryptowaluty powinny więc uzbroić się w cierpliwość oraz opanować emocje, czego uczymy podczas naszych szkoleń dla inwestorów.

W sposób naturalny przeszedł Pan do szkoleń, realizowanych przez Finmex, proszę zatem powiedzieć, czego można się w ich trakcie nauczyć?

Sebastian Nadolny: Finmex oferuje obecnie szkolenia dla początkujących inwestorów zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej. Pozwalają one posiąść wiedzę, bez której skuteczne inwestowanie jest praktycznie nie możliwe. Co więcej, uczymy w ich trakcie nie tylko aspektów związanych z funkcjonowaniem rynków finansowych, ale poruszamy również kwestie budowania strategii inwestycyjnych, czy zarządzania ryzykiem. Poza tym w ofercie znajdują się również szkolenia zaawansowane, a szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na naszej stronie https://finmex.pl/oferta/.

Finmex

Nie będę ukrywał, że przed naszym wywiadem zapoznałem się z ofertą Finmex. W związku z tym pragnę zapytać, dlaczego Sebastian Nadolny zachęca do udziału w nich?

Sebastian Nadolny: Dlaczego warto skorzystać z naszych szkoleń? Przede wszystkim dlatego, że marka Finmex, która w Polsce obecna jest od 2021 roku gwarantuje możliwie najwyższą jakość. Jest to możliwe nie tylko dzięki zatrudnianiu znakomitych ekspertów, ale również współpracy z czołowymi nazwiskami polskiego rynku inwestycyjnego. Warto również zwrócić uwagę na szybki rozwój firmy, która została założona w 2018 roku przez grupę finansowych pasjonatów i inwestorów, a obecnie funkcjonuje nie tylko na rynku azjatyckim, gdzie powstała, ale również w wielu innych regionach świata, czego przykładem może być Polska. Warto również podkreślić, że Finmex działa na innych zasadach niż konkurencja, ponieważ nie tylko szkoli inwestorów i traderów, ale również zapewnia dla nich pełne wsparcie także po ukończeniu kursów.

Panie Sebastianie w takim razie dziękuje za ciekawą rozmowę, a naszych czytelników zachęcam do zapoznania się z ofertą Finmex.

Sebastian Nadolny: Dziękuje serdecznie.

Previous Jak wygląda ubezpieczenie samochodu od skutków upadku gałęzi i słupów?
Next Jak korzystamy z potencjału Metropolii Krakowskiej?

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Inwestowanie 0 Comments

Grupa Azoty chce się mocniej integrować i inwestować w innowacje

Grupa Azoty zamknęła ubiegły rok ponad dwukrotnie wyższym zyskiem w porównaniu z odnotowanym w 2014 roku. Spółka zarobiła na czysto ponad 691 mln zł. Prezes grupy Mariusz Bober zapowiedział jej głębszą integrację i nacisk

Inwestowanie 0 Comments

Transfer technologii, rakiety manewrujące, niezależność użycia to według DCNS główne cechy francuskiej oferty na okręty podwodne dla Polski

1,5 mld euro może kosztować program wymiany wysłużonych okrętów podwodnych Marynarki Wojennej. Francuski koncern DCNS proponuje okręty Scorpène uzbrojone w rakiety manewrujące i strategiczną niezależność dla Polski w ich wykorzystaniu.  Przedstawiciele koncernu zapewniają, że

Inwestowanie 0 Comments

Krajowa branża motoryzacyjna ze świetnymi wynikami

Polska branża motoryzacyjna ma za sobą najlepszy rok w historii, a pierwsze miesiące tego roku dają nadzieję na jeszcze lepsze wyniki. Pomóc mogą w tym kolejne dwie fabryki zagranicznych gigantów, które powstają

Komentarze rynkowe 0 Comments

Polska rodzina wyda na Wielkanoc średnio 400 zł

Święta Wielkanocne będą prawie dwa razy tańsze niż ubiegłoroczna gwiazdka – wynika z Barometru Providenta. Powodem jest brak prezentów – 60 proc. badanych nie ma zamiaru nic kupować swoim najbliższym. Polacy deklarują,

Inwestowanie 0 Comments

Austriackie firmy zainteresowane kolejnymi inwestycjami w Polsce

Austria mieści się w pierwszej dziesiątce krajów, które zrealizowały największe bezpośrednie inwestycje zagraniczne nad Wisłą. Polska jest dla niej także ważnym partnerem handlowym. W najbliższym czasie szykują się kolejne inwestycje, a nasz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź