Pięć pomysłów na inwestycje

Pięć pomysłów na inwestycje

W co ulokować kapitał w 2022 roku? Jakie trendy inwestycyjne są warte uwagi?

2021 rok zapisał się jako kolejny z najlepszymi wynikami na rynku akcji. Nowy rok oznacza dla inwestorów nowe możliwości wzbogacenia się. Kluczem jest ulokowanie pieniędzy w trendy na nadchodzący sezon. Cierpliwość może się sowicie opłacić, jeśli przeanalizujesz poniższe propozycje i sprawdzisz platformy inwestycyjne dla początkujących.

Bezpieczeństwo w sieci

Jednym z mocnych trendów na 2022 rok jest obszar cyberbezpieczeństwa, który ma ogromne znaczenie w firmie każdej wielkości. W sytuacji, gdy przedsiębiorstwa zmuszone są do pracy zdalnej, wiele z nich zwróciło się w kierunku obecności w Internecie. Oznacza to, że jeszcze większa odpowiedzialność za ochronę danych spoczywa na firmach zewnętrznych zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym.

Główną nazwą, którą należy rozważyć w zakresie cyberbezpieczeństwa jest CrowdStrike Holdings (NASDAQ:CRWD). Platforma Falcon firmy CrowdStrike opiera się na sztucznej inteligencji i została zbudowana w chmurze. To sprawia, że Falcon jest szybszy niż rozwiązania lokalne w rozpoznawaniu i reagowaniu na potencjalne zagrożenia.

CrowdStrike może nie oferuje najtańszych usług cyberbezpieczeństwa, ale skuteczność Falcona wydaje się warta dodatkowych kosztów. W mniej niż pięć lat liczba abonentów CrowdStrike wzrosła z 450 do prawie 14 700, przy czym 68% klientów wykupiło cztery lub więcej subskrypcji modułów w chmurze.

Teleporady medyczne

Niektóre trendy, które wysunęły się na prowadzenie podczas pandemii COVID-19, mogą pozostać z nami na stałe. Jednym z nich są teleporady medyczne.

Oczywistą obawą związaną z telemedycyną jest oczekiwanie, że wzrost może spaść w nadchodzących kwartałach, gdy wskaźniki szczepień wzrosną, a pacjenci powrócą do gabinetów lekarskich i szpitali. Choć prawdą jest, że tempo wzrostu może się unormować po ogromnym skoku popytu na wirtualne wizyty w 2020 roku, to znormalizowany wzrost dla telemedycyny jest nadal ogromny. Według badań, telezdrowie ma rosnąć w tempie 38,2% rocznie do 2025 roku.

Jedną ze spółek, której akcje warto rozważyć jest Teladoc Health (NYSE:TDOC). Teladoc spodziewa się mediany 14,6 mln wirtualnych wizyt w 2022 roku.

Fintech

Firmy fintech wykorzystują technologię do ulepszania rozwiązań w zakresie usług finansowych dla konsumentów.

W czasie pandemii klienci bankowi byli zachęcani do dokonywania transakcji online lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jeszcze przed pandemią byliśmy świadkami, jak przeważnie młodsze pokolenie konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych, aby płacić za towary i usługi, przelewać pieniądze oraz handlować akcjami i kryptowalutami.

Prawdopodobnie najbardziej intrygującą nazwą w przestrzeni fintech jest Block (NYSE:SQ), firma, która była oficjalnie znana jako Square. W latach 2012-2021 wartość płatności brutto w sieci wzrosła z 6,5 miliarda dolarów do szacunkowej rocznej kwoty 167 miliardów dolarów.

Największe nadzieje wiąże się jednak z platformą płatności cyfrowych peer-to-peer Cash App. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników (MAU) Cash App wzrosła ponad pięciokrotnie w ciągu trzech lat, a firma Block odnotowała 55 dolarów zysku brutto na jednego MAU w połowie 2021 roku, w porównaniu z kosztem pozyskania jednego MAU wynoszącym zaledwie 5 dolarów.

Zwierzęta domowe

Może nie jest to najszybciej rozwijający się trend inwestycyjny, ale wszystko, co ma związek ze zwierzętami jest warte uwagi.

Ani kryzys finansowy, ani pandemia COVID-19 nie powstrzymała właścicieli zwierząt domowych przed otwarciem portfeli i wydatkami na swoich czworonożnych przyjaciół.

Jedną z wielu nazw, w którą warto zainwestować swoje pieniądze jest Petco Health and Wellness (NASDAQ:WOOF). Oprócz oferowania szerokiego asortymentu żywności, smakołyków, zabawek i akcesoriów dla zwierząt domowych, Petco otwiera kliniki weterynaryjne w sklepach i opiera się na wielu kanałach subskrypcji.

Metaverse

Na koniec należy zwrócić uwagę na potencjalnie najgorętszy trend inwestycyjny roku 2022, czyli metaverse.

Metaverse pozwoli użytkownikom na interakcję z wirtualnymi środowiskami 3D. Choć ten trend jest jeszcze w powijakach, sposoby potencjalnego zarabiania pieniędzy na wirtualnych światach wydają się mnożyć z tygodnia na tydzień. Istnieje możliwość inwestowania w bazowe technologie i produkty, które sprawiają, że wirtualna rzeczywistość istnieje. Pieniądze można również zarobić na zakupie wirtualnej ziemi i jej wynajmie, reklamie w metawersum i tworzeniu gier w wirtualnym świecie.

Spółką, która może przynieść zysk na giełdzie jest Meta Platforms (NASDAQ: FB). Dominuje w mediach społecznościowych, a taka forma reklamy bez wątpienia pozostanie głównym motorem napędowym Meta przez najbliższe lata.

Previous W jaki sposób drukuje się pieniądze i dlaczego tak ciężko je podrobić?
Next Zapis na sąd polubowny - zagadnienia podstawowe

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Sektor energetyczny rozwija się w kierunku e-commerce i elektronicznej obsługi klienta

Rynek e-commerce notuje dwucyfrowe wzrosty, a jego całkowita wartość wyniesie pod koniec roku blisko 36 mld zł. Na tej dynamice skorzystać chcą firmy z sektora energetycznego. Wprowadzenie elektronicznych kanałów sprzedaży i obsługi

Inwestowanie 0 Comments

Mazowsze przeznaczy blisko 2 mln euro unijnego wsparcia na projekty smart city

Polskie miasta chcą być inteligentne tak jak te w Europie Zachodniej, dlatego nadrabiają zaległości. Na Mazowszu idee smart city najlepiej wdrażają Warszawa i Płock. Inwestycje finansowane z unijnego budżetu to m.in. zmiany w transporcie

Inwestowanie 0 Comments

Dobre prognozy dla rynku odzieży dla dzieci

Program „Rodzina 500 plus” może wspomóc rozwój rynku ubranek dla dzieci. Na razie jego wpływ jest jednak trudny do oszacowania. I bez tego impulsu segment stabilnie się rozwija. Zdaniem właściciela sieci

Inwestowanie 0 Comments

Problemy GPW skłaniają spółki do szukania szans na zagranicznych parkietach

Pierwsza polska spółka z warszawskiego parkietu zadebiutowała na giełdzie w Londynie. To wrocławska agencja doradztwa personalnego Work Service. Londyński kurs ma być powiązany z warszawskim, a debiutowi akcji nie towarzyszyła nowa emisja. Kancelaria, która

Inwestowanie 0 Comments

Polska wciąż atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów

Z badań wynika, że 97 proc. zagranicznych inwestorów obecnych w Polsce chciałoby ulokować tu kolejne projekty. Przyczyniają się do tego dostępność wykwalifikowanej kadry i stabilność ekonomiczno-gospodarcza. Potwierdza to coraz wyższa pozycja Polski

Inwestowanie 0 Comments

Polacy coraz częściej kupują mieszkania z wyższej półki

Przybywa zamożnych i bogatych Polaków, którzy szukają nieruchomości w odpowiednio wysokim standardzie. Chodzi nie tylko o jakość wykończenia, lecz także m.in. o prestiżową lokalizację i sąsiedztwo. Są gotowi na taką nieruchomość zaczekać kilka lat albo sami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź