Pięć pomysłów na inwestycje

Pięć pomysłów na inwestycje

W co ulokować kapitał w 2022 roku? Jakie trendy inwestycyjne są warte uwagi?

2021 rok zapisał się jako kolejny z najlepszymi wynikami na rynku akcji. Nowy rok oznacza dla inwestorów nowe możliwości wzbogacenia się. Kluczem jest ulokowanie pieniędzy w trendy na nadchodzący sezon. Cierpliwość może się sowicie opłacić, jeśli przeanalizujesz poniższe propozycje i sprawdzisz platformy inwestycyjne dla początkujących.

Bezpieczeństwo w sieci

Jednym z mocnych trendów na 2022 rok jest obszar cyberbezpieczeństwa, który ma ogromne znaczenie w firmie każdej wielkości. W sytuacji, gdy przedsiębiorstwa zmuszone są do pracy zdalnej, wiele z nich zwróciło się w kierunku obecności w Internecie. Oznacza to, że jeszcze większa odpowiedzialność za ochronę danych spoczywa na firmach zewnętrznych zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym.

Główną nazwą, którą należy rozważyć w zakresie cyberbezpieczeństwa jest CrowdStrike Holdings (NASDAQ:CRWD). Platforma Falcon firmy CrowdStrike opiera się na sztucznej inteligencji i została zbudowana w chmurze. To sprawia, że Falcon jest szybszy niż rozwiązania lokalne w rozpoznawaniu i reagowaniu na potencjalne zagrożenia.

CrowdStrike może nie oferuje najtańszych usług cyberbezpieczeństwa, ale skuteczność Falcona wydaje się warta dodatkowych kosztów. W mniej niż pięć lat liczba abonentów CrowdStrike wzrosła z 450 do prawie 14 700, przy czym 68% klientów wykupiło cztery lub więcej subskrypcji modułów w chmurze.

Teleporady medyczne

Niektóre trendy, które wysunęły się na prowadzenie podczas pandemii COVID-19, mogą pozostać z nami na stałe. Jednym z nich są teleporady medyczne.

Oczywistą obawą związaną z telemedycyną jest oczekiwanie, że wzrost może spaść w nadchodzących kwartałach, gdy wskaźniki szczepień wzrosną, a pacjenci powrócą do gabinetów lekarskich i szpitali. Choć prawdą jest, że tempo wzrostu może się unormować po ogromnym skoku popytu na wirtualne wizyty w 2020 roku, to znormalizowany wzrost dla telemedycyny jest nadal ogromny. Według badań, telezdrowie ma rosnąć w tempie 38,2% rocznie do 2025 roku.

Jedną ze spółek, której akcje warto rozważyć jest Teladoc Health (NYSE:TDOC). Teladoc spodziewa się mediany 14,6 mln wirtualnych wizyt w 2022 roku.

Fintech

Firmy fintech wykorzystują technologię do ulepszania rozwiązań w zakresie usług finansowych dla konsumentów.

W czasie pandemii klienci bankowi byli zachęcani do dokonywania transakcji online lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jeszcze przed pandemią byliśmy świadkami, jak przeważnie młodsze pokolenie konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych, aby płacić za towary i usługi, przelewać pieniądze oraz handlować akcjami i kryptowalutami.

Prawdopodobnie najbardziej intrygującą nazwą w przestrzeni fintech jest Block (NYSE:SQ), firma, która była oficjalnie znana jako Square. W latach 2012-2021 wartość płatności brutto w sieci wzrosła z 6,5 miliarda dolarów do szacunkowej rocznej kwoty 167 miliardów dolarów.

Największe nadzieje wiąże się jednak z platformą płatności cyfrowych peer-to-peer Cash App. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników (MAU) Cash App wzrosła ponad pięciokrotnie w ciągu trzech lat, a firma Block odnotowała 55 dolarów zysku brutto na jednego MAU w połowie 2021 roku, w porównaniu z kosztem pozyskania jednego MAU wynoszącym zaledwie 5 dolarów.

Zwierzęta domowe

Może nie jest to najszybciej rozwijający się trend inwestycyjny, ale wszystko, co ma związek ze zwierzętami jest warte uwagi.

Ani kryzys finansowy, ani pandemia COVID-19 nie powstrzymała właścicieli zwierząt domowych przed otwarciem portfeli i wydatkami na swoich czworonożnych przyjaciół.

Jedną z wielu nazw, w którą warto zainwestować swoje pieniądze jest Petco Health and Wellness (NASDAQ:WOOF). Oprócz oferowania szerokiego asortymentu żywności, smakołyków, zabawek i akcesoriów dla zwierząt domowych, Petco otwiera kliniki weterynaryjne w sklepach i opiera się na wielu kanałach subskrypcji.

Metaverse

Na koniec należy zwrócić uwagę na potencjalnie najgorętszy trend inwestycyjny roku 2022, czyli metaverse.

Metaverse pozwoli użytkownikom na interakcję z wirtualnymi środowiskami 3D. Choć ten trend jest jeszcze w powijakach, sposoby potencjalnego zarabiania pieniędzy na wirtualnych światach wydają się mnożyć z tygodnia na tydzień. Istnieje możliwość inwestowania w bazowe technologie i produkty, które sprawiają, że wirtualna rzeczywistość istnieje. Pieniądze można również zarobić na zakupie wirtualnej ziemi i jej wynajmie, reklamie w metawersum i tworzeniu gier w wirtualnym świecie.

Spółką, która może przynieść zysk na giełdzie jest Meta Platforms (NASDAQ: FB). Dominuje w mediach społecznościowych, a taka forma reklamy bez wątpienia pozostanie głównym motorem napędowym Meta przez najbliższe lata.

Previous W jaki sposób drukuje się pieniądze i dlaczego tak ciężko je podrobić?
Next Zapis na sąd polubowny - zagadnienia podstawowe

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Najpopularniejsze są mieszkania na drugim i trzecim piętrze. W Warszawie to 36 proc. transakcji

Kryterium cenowe wciąż pozostaje najważniejszym czynnikiem podczas wyboru mieszkania na krajowym rynku nieruchomości. Ogromne znaczenie zyskują także lokalizacja, dobra komunikacja z centrum oraz standard lokalu. Najpopularniejsze są nadal metraże od 40 do

Inwestowanie 0 Comments

1 września zacznie działać Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Z początkiem września przestaną istnieć Agencja Rynku Rolnego (ARR) oraz Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR). Ich zadania przejmie nowo utworzony Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zmiany czekają również Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która

Inwestowanie 0 Comments

Zbyt mało gruntów przygotowanych pod największe inwestycje przemysłowe

Niewielki wybór gotowych gruntów o wystarczająco dużej powierzchni przystosowanych pod kompleksową inwestycję to jeden z powodów, dla których Polska przegrała kilka razy wyścig o wielkie projekty przemysłowe międzynarodowych koncernów. Jednym ze źródeł takich gruntów

Inwestowanie 0 Comments

W jakie projekty inwestują fundusze private equity? Najważniejsze kryterium oceny biznesplanu

Fundusze private equity stanowią dla spółki szansę na pozyskanie środków na rozwój. Zanim otrzyma ona wsparcie firmy zarządzającej takimi funduszami, musi jednak udowodnić, że współpraca z nią będzie opłacalna. W

Inwestowanie 0 Comments

Polska piątym największym rynkiem handlu internetowego w Unii Europejskiej

Wartość rynku e-handlu w Polsce może przekroczyć w 2017 roku 40 mld zł – szacuje Grupa Integer.pl. Udział sprzedaży przez internet w handlu detalicznym w ciągu 10 lat może sięgnąć nawet 50 proc. Już dziś

Komentarze rynkowe 0 Comments

Nie ma problemów ze znalezieniem środków na eksport do Afryki

Żywność, maszyny i urządzenia oraz usługi to trzy obszary, w których polscy przedsiębiorcy mogliby zaoferować swoje produkty krajom afrykańskim. To obok Azji najszybciej rozwijający się region świata. Na razie polski eksport na Czarny

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź