Pięć pomysłów na inwestycje
W co ulokować kapitał w 2022 roku? Jakie trendy inwestycyjne są warte uwagi?
2021 rok zapisał się jako kolejny z najlepszymi wynikami na rynku akcji. Nowy rok oznacza dla inwestorów nowe możliwości wzbogacenia się. Kluczem jest ulokowanie pieniędzy w trendy na nadchodzący sezon. Cierpliwość może się sowicie opłacić, jeśli przeanalizujesz poniższe propozycje i sprawdzisz platformy inwestycyjne dla początkujących.
Bezpieczeństwo w sieci
Jednym z mocnych trendów na 2022 rok jest obszar cyberbezpieczeństwa, który ma ogromne znaczenie w firmie każdej wielkości. W sytuacji, gdy przedsiębiorstwa zmuszone są do pracy zdalnej, wiele z nich zwróciło się w kierunku obecności w Internecie. Oznacza to, że jeszcze większa odpowiedzialność za ochronę danych spoczywa na firmach zewnętrznych zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym.
Główną nazwą, którą należy rozważyć w zakresie cyberbezpieczeństwa jest CrowdStrike Holdings (NASDAQ:CRWD). Platforma Falcon firmy CrowdStrike opiera się na sztucznej inteligencji i została zbudowana w chmurze. To sprawia, że Falcon jest szybszy niż rozwiązania lokalne w rozpoznawaniu i reagowaniu na potencjalne zagrożenia.
CrowdStrike może nie oferuje najtańszych usług cyberbezpieczeństwa, ale skuteczność Falcona wydaje się warta dodatkowych kosztów. W mniej niż pięć lat liczba abonentów CrowdStrike wzrosła z 450 do prawie 14 700, przy czym 68% klientów wykupiło cztery lub więcej subskrypcji modułów w chmurze.
Teleporady medyczne
Niektóre trendy, które wysunęły się na prowadzenie podczas pandemii COVID-19, mogą pozostać z nami na stałe. Jednym z nich są teleporady medyczne.
Oczywistą obawą związaną z telemedycyną jest oczekiwanie, że wzrost może spaść w nadchodzących kwartałach, gdy wskaźniki szczepień wzrosną, a pacjenci powrócą do gabinetów lekarskich i szpitali. Choć prawdą jest, że tempo wzrostu może się unormować po ogromnym skoku popytu na wirtualne wizyty w 2020 roku, to znormalizowany wzrost dla telemedycyny jest nadal ogromny. Według badań, telezdrowie ma rosnąć w tempie 38,2% rocznie do 2025 roku.
Jedną ze spółek, której akcje warto rozważyć jest Teladoc Health (NYSE:TDOC). Teladoc spodziewa się mediany 14,6 mln wirtualnych wizyt w 2022 roku.
Fintech
Firmy fintech wykorzystują technologię do ulepszania rozwiązań w zakresie usług finansowych dla konsumentów.
W czasie pandemii klienci bankowi byli zachęcani do dokonywania transakcji online lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jeszcze przed pandemią byliśmy świadkami, jak przeważnie młodsze pokolenie konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych, aby płacić za towary i usługi, przelewać pieniądze oraz handlować akcjami i kryptowalutami.
Prawdopodobnie najbardziej intrygującą nazwą w przestrzeni fintech jest Block (NYSE:SQ), firma, która była oficjalnie znana jako Square. W latach 2012-2021 wartość płatności brutto w sieci wzrosła z 6,5 miliarda dolarów do szacunkowej rocznej kwoty 167 miliardów dolarów.
Największe nadzieje wiąże się jednak z platformą płatności cyfrowych peer-to-peer Cash App. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników (MAU) Cash App wzrosła ponad pięciokrotnie w ciągu trzech lat, a firma Block odnotowała 55 dolarów zysku brutto na jednego MAU w połowie 2021 roku, w porównaniu z kosztem pozyskania jednego MAU wynoszącym zaledwie 5 dolarów.
Zwierzęta domowe
Może nie jest to najszybciej rozwijający się trend inwestycyjny, ale wszystko, co ma związek ze zwierzętami jest warte uwagi.
Ani kryzys finansowy, ani pandemia COVID-19 nie powstrzymała właścicieli zwierząt domowych przed otwarciem portfeli i wydatkami na swoich czworonożnych przyjaciół.
Jedną z wielu nazw, w którą warto zainwestować swoje pieniądze jest Petco Health and Wellness (NASDAQ:WOOF). Oprócz oferowania szerokiego asortymentu żywności, smakołyków, zabawek i akcesoriów dla zwierząt domowych, Petco otwiera kliniki weterynaryjne w sklepach i opiera się na wielu kanałach subskrypcji.
Metaverse
Na koniec należy zwrócić uwagę na potencjalnie najgorętszy trend inwestycyjny roku 2022, czyli metaverse.
Metaverse pozwoli użytkownikom na interakcję z wirtualnymi środowiskami 3D. Choć ten trend jest jeszcze w powijakach, sposoby potencjalnego zarabiania pieniędzy na wirtualnych światach wydają się mnożyć z tygodnia na tydzień. Istnieje możliwość inwestowania w bazowe technologie i produkty, które sprawiają, że wirtualna rzeczywistość istnieje. Pieniądze można również zarobić na zakupie wirtualnej ziemi i jej wynajmie, reklamie w metawersum i tworzeniu gier w wirtualnym świecie.
Spółką, która może przynieść zysk na giełdzie jest Meta Platforms (NASDAQ: FB). Dominuje w mediach społecznościowych, a taka forma reklamy bez wątpienia pozostanie głównym motorem napędowym Meta przez najbliższe lata.
Może to Ci się spodoba
Do 2020 r. wartość polskiego handlu w sieci sięgnie 63 mld zł
Polacy coraz chętniej robią zakupy przez internet. W tym roku wartość e-commerce może sięgnąć 36 mld zł, a liczba sklepów internetowych przekroczy 23 tys. Klienci przykładają wagę do szybkości i łatwości zakupów.
Polski rynek hotelowy kwitnie
Rosnący ruch turystów z kraju napędza polski rynek hotelowy, przez co jest on atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów. Rośnie również liczba gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym. Rodzimej branży
Sebastian Nadolny, Finmex: Jak wykorzystać krach na Bitcoinie?
Wielu ekspertów zapowiadało, że w tym roku kurs Bitcoina osiągnie rekordowe poziomy. Niespodziewanie jednak nastąpiły poważne spadki, które powodują, że wielu inwestorów obecnie traci. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak
Gdzie chować złote monety?
Amerykanów ogarnia nowa gorączka. Gorączka złota, oczywiście. Większość mieszkańców USA nie ufa ani rządowi w Waszyngtonie, ani bankom i Wall Street. W efekcie zabezpieczają swoją przyszłość finansową na własną rękę.
Perspektywa wzrostu cen złota i srebra odległa. Alternatywą inwestycyjną mogą się stać diamenty
Polacy coraz chętniej inwestują w kruszce. Ich sprzedaż zwykle wzrasta, gdy rośnie napięcie w kraju lub na arenie międzynarodowej – mówi Bartłomiej Knichnicki z Mennicy Skarbowej. Ceny złota i srebra w ostatnich latach mocno spadły.
Coraz więcej firm decyduje się na open space
Polskie firmy coraz częściej stawiają na otwarte przestrzenie. Często jednak zdarza się, że open space nie jest dopasowany do potrzeb pracowników. Komfort pracy w takich warunkach może spaść o blisko 30 proc., o 15
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!