Jaka jest różnica między wodą źródlaną a mineralną? Wszystko, co powinieneś wiedzieć
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i ogólnego funkcjonowania. Wiadomo o tym od wielu lat. Ale czy każdy rodzaj wody dostarcza odpowiednią ilość minerałów i innych składników, które wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu? Jakie są najlepsze sposoby na skuteczne nawodnienie?
Woda mineralna a woda źródlana – podstawowe różnice
Aby odpowiedzieć na pytanie „Która woda jest najlepsza dla mojego organizmu?”, warto poznać fakty dotyczące każdego źródła wody. Choć jest to kwestia subiektywna, warto zapoznać się z poniższymi informacjami. Jednym z najważniejszych podziałów jest ilość składników mineralnych. Może ona wynosić powyżej 500 mg/l w wodach mineralnych i do 500 mg/l, jeśli mowa o wodach źródlanych. W obu przypadkach wykorzystuje się wodę, która wydobywana jest ze źródeł podziemnych i nie wymaga dodatkowego uzdatniania. Innym popularnym podziałem jest smak wody i jej twardość. Wody mineralne są bardziej smakowite niż wody źródlane, które mają łagodniejszy smak.
Jakie są najważniejsze fakty na temat wód mineralnych?
Przede wszystkim jest to rodzaj wody, który jest niezwykle bogaty w minerały. Wymogiem jest, aby woda była sklasyfikowana jako woda mineralna. Oznacza to, że musi ona zawierać co najmniej 500 mg/l składników mineralnych. Dlatego powszechne jest sztuczne podwyższanie ich poziomu. Woda ta pozyskiwana jest zazwyczaj ze źródeł bogatych w pierwiastki i substancje, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
- żelazo,
- wapń,
- Cynk
- Magnez
Woda mineralna jest odpowiednia dla osób aktywnych fizycznie, cierpiących na osteoporozę, mieszkających w ciepłym klimacie, mających problemy żołądkowe lub problemy z układem trawiennym, a także dla kobiet w ciąży, u których występuje duże zapotrzebowanie na minerały.
W zależności od potrzeb można wybrać wodę mineralną bogatszą lub mniej bogatą w określone składniki. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią ilość każdego składnika.
Przeczytaj również: Plastik w wodzie pitnej? Jest na to sposób: Dystrybutor bezbutlowy – dlaczego warto?
Jakie są podstawy naturalnej wody źródlanej?
Woda źródlana pozyskiwana jest ze źródeł wody, które są naturalnie krystalicznie czyste, zlokalizowane w płytkich warstwach podziemnych. Charakteryzują się średnim lub niskim poziomem zawartości substancji mineralnych, których maksymalna wartość wynosi 500 mg/l. O składzie chemicznym wody źródlanej decydują warunki geologiczne. Wody źródlane są bogate w:
- sól
- Siarczany
- chlorki,
- wodorowęglany wapnia,
- wodorowęglany magnezu.
Woda źródlana przeznaczona jest dla dzieci i niemowląt (zalecana jest woda o niskiej zawartości siarczanów lub sodu), osób starszych, prowadzących siedzący tryb życia, osób z nadciśnieniem, chorobami nerek i serca.
Woda źródlana jest bezpieczna do picia, w przeciwieństwie do wody mineralnej. Woda źródlana ze względu na swój delikatny smak i uniwersalny skład świetnie nadaje się do parzenia herbaty, kawy, a nawet gotowania posiłków.
Woda mineralna czy źródlana? Która woda jest najlepsza do picia?
Obie są zdrowe i mają pozytywny wpływ na organizm. Trudno jest wybrać odpowiednią dla nas wodę. Istnieje możliwość określenia rodzajów i ilości składników mineralnych w wodzie. Dane te mogą nam pomóc w wyborze wody, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. Choć woda nie powinna być szkodliwa, należy pamiętać, że zbyt duża ilość minerałów może zaszkodzić naszemu organizmowi. Odwrotnie niż było to zamierzone.
Może to Ci się spodoba
Trwają pracę nad nową polityką lekową. Ma wyrównać dostęp pacjentów do leków
Resort zdrowia intensyfikuje prace nad polityką lekową. Przygotowaniem założeń do dokumentu ma się zająć powołany do tego zespół. Zdaniem ekspertów ich nadrzędnym celem powinno być zapewnienie dostępności do skutecznych leków
Nowa KRRiT skupi się na dokończeniu cyfryzacji telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) pracuje już w nowym składzie. Dokończenie cyfryzacji telewizji, odpowiedź na pytanie, co z radiem cyfrowym, prace nad zmienianą na poziomie Komisji Europejskiej dyrektywą audiowizualną i dostosowywanie do niej
Media społecznościowe ułatwiają poszukiwanie mieszkania
Od 1 stycznia do 20 kwietnia użytkownicy mediów społecznościowych ponad 11 tysięcy razy publicznie poruszyli temat nieruchomości. Najczęściej przy pomocy znajomych szukają nieruchomości na sprzedaż lub wynajem, z czego zdecydowaną większość
Samoorganizacja pracowników zamiast hierarchii wewnętrznej w firmie
Jakość kapitału ludzkiego i właściwe nim gospodarowanie to jeden z najważniejszych elementów zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach. Kluczem do sukcesu może być koncepcja Frederica Laloux zalecająca tzw. turkusowe zarządzanie. Zgodnie z nią rola nakazów w firmie
Karta – dla klienta, dla pracownika, dla członka
Płacimy nią za zakupy, przy jej użyciu wypłacamy pieniądze, nagrywamy na nią bilet komunikacji miejskiej, a nawet umieszczamy w telefonie, by móc skontaktować się z bliskimi. Elektroniczna karta może mieć
Biedronka najczęściej obecna w mediach spośród sieci handlowych. Głównie dzięki działaniom PR
Marka Biedronka w ciągu ostatnich 12 miesięcy była liderem działań z zakresu public relations. To już trzeci rok z rzędu. Zadecydowały o tym aktywne działania public relations, częstotliwość, jakość oraz zasięg opublikowanych informacji, które ukazały
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!