Ile naprawdę można zaoszczędzić na wymianach walut online?
Podróżujemy, handlujemy z zagranicą, spłacamy kredyty walutowe – krótko mówiąc cały czas obracamy walutami obcymi. Do niedawna byliśmy skazani na korzystanie z tradycyjnych kantorów i banków. Dziś istnieje bardziej korzystna możliwość: kantory internetowe.
Czym są kantory internetowe i jak działają?
Kantory internetowe to wynalazek XXI wieku, zaczęły powstawać w Polsce od 2008 roku. Tak naprawdę jednak większość z nich powstała po 2011 roku – wtedy w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa. Dzięki jej zapisom banki musiały przestać obciążać dodatkowymi kosztami klientów, którzy chcieli spłacać swoje kredyty walutowe zaciągnięte w walutach obcych – walutą kupowaną poza bankiem, tj. kupioną po bardziej korzystnym kursie.
Kantory internetowe działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej. Działając w przestrzeni internetowej programy i systemy zabezpieczeń kantorów muszą spełniać podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych. Czuwa nad tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie dane, które podawane są w trakcie transakcji, są szyfrowane i zabezpieczane za pomocą protokołów SSL.
Zasada działania kantoru internetowego jest bardzo prosta: klient chcąc dokonać transakcji zakupu lub sprzedaży waluty, loguje się do serwisu kantoru, wybiera satysfakcjonujący go kurs waluty, akceptuje go, po czym wykonuje przelew na wskazane kontu kantoru i voila! – już po chwili dostaje przelew zwrotny w walucie docelowej.
Korzystanie z kantorów internetowych opłaca się każdemu! Klientem kantoru może zostać: osoba indywidualna i przedsiębiorca, każdy kto ma dostęp do internetu, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania czy pobytu.
Dlaczego bardziej opłaca się wymieniać waluty online niż tradycyjnie?
Internetowa natura e-kantoru sprawia, że są one w stanie oferować swoim Klientom bardzie korzystne kursy walut niż standardowe placówki czy banki. Dlaczego tak się dzieje? Wirtualny kantor ponosi niższe koszty bieżącej działalności. Nie wymaga atrakcyjnego lokalu w centrum miasta, nie ponosi kosztów związanych z przechowywaniem i transportem gotówki, zatrudnia doskonale wyszkolonych pracowników, ale dzięki dobrej organizacji pracy może zatrudnić ich mniej. Stosunkowo wysokie koszty zaplecza informatycznego są równoważone praktycznie nieograniczoną skalą i zasięgiem działalności.
Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex. Nie ponosisz kosztu kilku lub kilkunastogroszowego spreadu – spread walutowy to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (jak w tradycyjnych kantorach) i sam decydujesz kiedy i na jakich warunkach dokonujesz transakcji.
Korzystanie z usługi wymiany waluty przez internet to wielka wygoda. Dzięki internetowi wymieniasz walutę kiedy chcesz: ergokantor.pl udostępnia ergokursy 24h/dobę 7 dni w tygodniu, transakcje zlecasz całą dobę, księgowanie przelewów odbywa się w godzinach pracy kantoru.
Jak dużo można zaoszczędzić?
Na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści, który pozwoli nam przekonać się jak bardzo opłacalna jest transakcja – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy.
Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!
Obowiązuje jedna zasada: im więcej i częściej wymieniasz walutę tym więcej oszczędzasz! Zwłaszcza, że dobre kantory, jak np. ergokantor.pl oferują stałym Klientom możliwość indywidualnej negocjacji kursu lub zniżek przy akcjach promocyjnych.
Może to Ci się spodoba
Kiedy należy ogłosić upadłość konsumencką?
Na temat upadłości konsumenckiej mówić trzeba w stosunku do osób fizycznych, które nie maja własnej firmy. Decyzję o upadłości powinny ogłosić samodzielnie, jako deklarację o ciężkiej sytuacji finansowej, wówczas można
Kiedy renta dożywotnia powinna zostać przyznana?
Od kilku lat zadaniem Ministra Gospodarki jest wprowadzenie renty do końca życia. Prace zmierzające do przyjęcia ustawy trwają, a zainteresowani politycy zabiegają o skrócenie niezbędnych procedur. Komu przyda się świadczenie?
Jak uzyskać dodatek kombatancki?
Każda osoba w wieku emerytalnym, która uczestniczyła w represjach wojennych lub zbrojnych, ma prawo do zasiłku kombatanckiego. Jednak zanim go uzyska musi spełnić kilka najważniejszych warunków. Kiedy wydaje się dodatki?
Kantor stacjonarny czy internetowy? Sprawdź kurs walut przed zakupem
Gdzie zakupić walutę? W kantorze stacjonarnym to odpowiedź, której udzieli duża grupa osób. Nie jest ona jednak prawidłowa, jeżeli dana osoba nie chce kupować po niekorzystnych kursach. W takiej sytuacji
Efektywne oszczędzanie energii cieplnej
Według zrealizowanego ostatnio sondażu aż 85% Polaków wykazuje chęć oszczędzania energii cieplnej. Niestety w rzeczywistości nie wie jak wydajnie zaoszczędzić i jednocześnie zmniejszyć opłaty za jej zużycie. Najważniejszymi warunkami, które
Czy Polacy zadłużą się na tegoroczne święta?
Grudniowe wydatki w polskiej rodzinie mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Czy w tym roku zadłużymy się na święta? Okazuje się, że tylko w niewielkim stopniu. Niemal trzech na czterech
1 Comment
Tomasz
20 października, 20:56