Darmowe bankomaty w całym kraju i gwarancja niezmienności ceny przez dwa lata

Darmowe bankomaty w całym kraju i gwarancja niezmienności ceny przez dwa lata

Pewnego rodzaju tradycją (dodajmy, że niezbyt chlubną), do której przez wiele lat niemal wszystkie banki przyzwyczajały swoich klientów, jest fakt, iż finansowe konsekwencje zmian w obowiązującym prawodawstwie oraz na światowych rynkach walutowych ponoszą właśnie osoby korzystające z usług bankowych. Trudno się dziwić, że w takiej sytuacji klienci migrują z banku do banku w poszukiwaniu możliwie najtańszego konta osobistego, ponieważ nawet kilkuzłotowe opłaty miesięczne w skali roku rosną do całkiem znaczących kwot.

Czego potrzebują klienci?

Jeszcze nie tak dawno temu brak opłat za prowadzenie konta i wypłaty za darmo w bankomatach krajowych (a nierzadko i poza granicami kraju) były w znakomitej większości banków powszechną praktyką. Dynamiczne przemiany na rynku bankowym w ciągu ostatnich kilku lat sprawiły jednak, że sytuacja uległa diametralnej zmianie: obecnie darmowe konto czy darmowe bankomaty są dostępne rzadko i jedynie w przypadku spełnienia pewnych wymogów, np. zapewnienia stałego comiesięcznego wpływu na konto w określonej wysokości.

Z perspektywy przeciętnego klienta banku najważniejsze cechy dobrego konta osobistego to:

  • bezpłatne prowadzenie konta (a także brak opłat za posiadanie karty płatniczej powiązanej z danym kontem),

  • bezpłatne bankomaty (najlepiej niezależnie od tego, do jakiego banku lub sieci należy dany bankomat),

  • dostęp do bankowości przez całą dobę (zarówno na komputerze osobistym, jak i na urządzeniach mobilnych).

Gwarantowana zmiana

Dziś niemal wszyscy pełnoletni obywatele Polski (a także spora liczba osób poniżej 18. roku życia) posiadają własne konto w jednym z banków prowadzących działalność na terenie naszego kraju. Dla wielu z tych osób bardzo ważna (zwłaszcza w kontekście dynamicznie zmieniającej się sytuacji w sektorze bankowym) byłaby udzielona przez bank gwarancja ceny w zakresie choćby opłat za prowadzenie rachunku czy za korzystanie z karty płatniczej. Bardzo często okazuje się bowiem, że nawet ci, którzy kilka lat temu zakładali konta mające w myśl zapisów umowy być całkowicie darmowe, później zostali przez banki zmuszeni do zaakceptowania aneksów wprowadzających opłaty za dotąd darmowe usługi lub do likwidacji danego konta.

Wyjątkiem na rynku jest aktualna oferta Orange Finanse, w ramach której klienci nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków, żeby bez ponoszenia żadnych opłat korzystać z karty do konta, wykonywać przelewy internetowe oraz wypłacać pieniądze we wszystkich bankomatach na terenie Polski. Dodatkową korzyścią jest całkowicie darmowe prowadzenie konta osobistego. Wspomniana oferta to najlepszy dowód, że posiadanie nowoczesnego konta w banku wcale nie musi być automatycznie związane z ponoszeniem licznych (bardziej lub mniej zakamuflowanych) opłat dodatkowych.

Gotówka ciągle w cenie

W obecnych realiach bankomaty za darmo są z reguły dostępne bez większych problemów, jednak liczba urządzeń, z których można skorzystać bez ponoszenia prowizji jest najczęściej uzależniona od typu posiadanego konta. Zasada jest bardzo prosta: im droższe konto, tym więcej dostępnych bankomatów w kraju i zagranicą. Oznacza to, niestety, że w taki czy inny sposób klienci płacą za możliwość wypłacenia swoich pieniędzy z bankomatu.

Ważnym argumentem za tym, by bankowość gotówkowa za darmo (czyli wypłaty z bankomatów) była szeroko dostępna jest także i to, że wciąż w Polsce funkcjonuje niemała liczba punktów handlowych oraz usługowych, w których jedyną dostępną formą płatności jest uregulowanie należności gotówką. Z tego właśnie względu, choć terminale płatnicze są rzeczywiście coraz bardziej powszechne i coraz tańsze w utrzymaniu i obsłudze, bankowość gotówkowa w Polsce jeszcze przez długie lata będzie niezbędna. Trudno się bowiem spodziewać, że w ciągu najbliższych kilkunastu nawet lat pójdziemy w ślady niektórych krajów skandynawskich, skutecznie wprowadzających w życie regulacje prawne w zakresie całkowitego wyeliminowania gotówki z obiegu i oparcia ekonomii kraju wyłącznie o pieniądz w formie elektronicznej.

Artykuł powstał we współpracy z http://orangefinanse.pl, bezwarunkowo darmowe konto dla nowych i obecnych Klientów.

Może to Ci się spodoba

Bankowość 0 Comments

PKO Bank Polski sponsorem generalnym Biegu Niepodległości w Gdyni

11 listopada br. wystartuje jeden z największych biegów masowych w Trójmieście – Bieg Niepodległości w Gdyni. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, które w tym roku wspiera PKO Bank

Bankowość 0 Comments

Polacy nie chcą się zapożyczać na organizację świąt

Boże Narodzenie jest najbardziej lubianym przez Polaków świętem religijnym. Obchodzić je będzie w tym roku 94 proc. z nich. Na organizację świąt planują wydać średnio 820 zł. Zdecydowana większość pokryje wydatki z własnych oszczędności,

Bankowość 0 Comments

Credit Agricole z nową kampanią Kont Osobistych

6 kwietnia br. wystartowała nowa kampania Credit Agricole dotycząca jednego z produktów oferty banku – kont osobistych. Za kompleksową obsługę mediową jest odpowiedzialna agencja mediowa Arena Media. Działania promocyjne są

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź