Czy można podzielić majątek w niemieckiej spółce cywilnej?

Czy można podzielić majątek w niemieckiej spółce cywilnej?

Zasady istnienia spółki cywilnej na obszarze Niemiec są zamieszczone w niemieckim Kodeksie Cywilnym, który podaje, iż jest to podmiot gospodarczy powołany do uzyskiwania wspólnych celów. Wypracowanie misji ma mieć miejsce szczególnie na podstawie wkładu wpłaconego przez inwestorów.

Owa spółka cywilna charakteryzuję się małą liczbą akcjonariuszy, którzy są połączeni ze sobą więzami zaufania. Istotne jest, iż w tym rodzaju współdziałania zaangażowani członkowie nie mogą uzyskać podziału majątku ani indywidualnie zarządzać wpłaconym wkładem. Kapitał złożony z dóbr poszczególnych akcjonariuszy jest traktowany jako całość i tak musi być zarządzany.

Trybunał Niemiec potwierdził, iż charakteryzowana organizacja ma częściowy charakter prawny, gdyż posiada zdolność sadową. W takim przypadku pod nazwą spółki są ukryci wszyscy prawni członkowie i będą oni zobowiązani do przyjęcia kary za bezprawne kroki w obszarze partnerstwa.

W rzeczywistości spółki cywilne działające na terytorium Niemiec mają zdolność majątkową i rozliczeniową co oznacza, że kapitał korporacji jest ujęty w księgach wieczystych jako wspólny majątek udziałowców.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Jak wysoki mandat może otrzymać pracodawca?
Next Czy warto być aktywnym na portalach poświęconych karierze?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

W jaki sposób sporządzić sprawozdanie finansowe spółki?

Jednym z podstawowych obowiązków osób, które otwarły spółkę z o.o., jest przymus przygotowania rocznego sprawozdania finansowego. Co musi opisać i gdzie trzeba złożyć komplet dokumentów? Na początek należy wyjaśnić, że

Treść umowy spółki cywilnej

Stosunek prawny spółki cywilnej powstaje w wyniku zawarcia stosownej umowy. Treść tej umowy musi obejmować przynajmniej tzw. składniki przedmiotowo istotne – stanowią one konieczne elementy umowy, bez których umowa spółki

Spółki 0 Comments

Jak rozliczyć poręczenie wspólnika?

W oparciu o ustawę dotyczącą podatku dochodowego bezpłatne poręczenie podmiotu powiązanego ze spółką jest traktowane jako przychód. Definiuje to, iż od takiej pomocy należy odliczyć i zapłacić podatek. Wartość owego

Spółki 0 Comments

Charakterystyka spółki partnerskiej

Zgodnie z polskim prawem istnieje wiele typów spółek. Każda ma inny charakter i różne mechanizmy funkcjonowania. Wśród nich jest spółka partnerska, która zakładana jest dopiero po wypełnieniu kilku najważniejszych wytycznych.

Spółki 0 Comments

Jak spółka jawna wybiera reprezentanta?

Każda spółka jawna należy do konkretnego przedsiębiorstwa. Posiada odrębny majątek oraz członków. Jednak każdy z członków powinien zobowiązać się do bezpłatnego świadczenia usług na rzecz wspólnoty. Czy spółka jawna posiada

Spółki 0 Comments

Kto ma prawo poręczać spółce?

Według wprowadzonych kilka lat temu przepisów poręczenie zadłużonej spółki bezpłatnie stanowi przychód dla działalności jako takiej. Innymi słowy konieczne będzie odprowadzenie podatku dochodowego od osób prawnych. Jak wyglądają szczegóły poręczania?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź