Co zrobić z pracownikiem, u którego wykryto chorobę zawodową?

Co zrobić z pracownikiem, u którego wykryto chorobę zawodową?

W ostatnim czasie ciężko wskazać etat, na którym podwładny nie przeżywa problemów fizycznych lub psychicznych. Zazwyczaj pracującym dokucza stres lub przeciążenie organizmu. W związku z częstymi problemami zdrowotnymi podwładnych powstała cała lista chorób zawodowych, na które narażeni są aktywni zawodowo. Jakie to dolegliwości? Czy stanowisko w warunkach podwyższonego ryzyka wpływa na wynagrodzenie?

W komunikacie Rady Ministrów znajduje się aktualny spis chorób zawodowych, na które zapadają osoby w czasie pracy w trudnych warunkach, po odejściu na emeryturę lub zmianie miejsca zatrudnienia.

Niejednokrotnie choroby zawodowe wykrywane są przez lekarza, zatrudnionego w firmie, na podstawie wyraźnych objawów lub przewlekłych schorzeń czy pozostałych problemów z odpowiednim działaniem organizmu.

Jeśli u pracownika wykryta zostanie choroba zawodowa powinien zostać przekierowany na stanowisko, które nie zagraża zdrowiu lub życiu. Oczywiście najbardziej poleca się pracę z poszanowaniem zasad BHP, bez wykorzystywania podwładnych.

Oczywiście osoby, które zapadły na choroby zawodowe mogą ubiegać się o dożywotnie wypłacanie środków z ubezpieczenia. Wysokość przyznawanych środków będzie zależeć od rodzaju choroby i jej wpływu na właściwe funkcjonowanie.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Spółka dnia: Lotos
Next Złoty poddał się przecenie na rynku walut wschodzących

Może to Ci się spodoba

Szukasz pomysłu na własny biznes? Rozważ franczyzę

Samodzielność w życiu zawodowym jest jedną z najbardziej pożądanych cech we współczesnym biznesie. Pozwala nie tylko zbudować karierę w korporacji, ale także odnaleźć się na zawiłym często rynku działalności gospodarczej.

Mała firma 0 Comments

Wszystko o aktach osobowych pracownika

Obowiązkiem kierownika, który nawiązał współpracę na podstawie umowy o pracę, jest posiadanie oraz aktualizowanie dokumentacji osobowej każdego zatrudnionego. To przystępny i szybki sposób na zweryfikowanie wykształcenia, kwalifikacji lub kariery zawodowej.

Mała firma 0 Comments

Czy przedsiębiorstwa powinny inwestować w samochody na prąd?

Auta elektryczne zrobiły w ostatnim czasie furorę w branży motoryzacyjnej. Są ekologiczne, przyjazne dla otoczenia, ciche i niedrogie w utrzymaniu. Poza tym państwo wspiera właścicieli takich pojazdów i buduje darmowe

Mała firma 0 Comments

Kto sporządza pisma informacyjne?

Wiele przedsiębiorstw oraz ośrodków administracyjnych wysyła tzw. pisma informacyjne. Dotrzeć mają do petentów i przekazywać najważniejsze dane. Aczkolwiek nie każdy pracownik lub urzędnik potrafi odpowiednio przygotować taki dokument. Jak ma

Mała firma 0 Comments

Jak przygotować niedrogą reklamę dla przedsiębiorstwa?

Każdy niedoświadczony lub początkujący właściciel nie ma wątpliwości, że reklama i marketing to bardzo ważna część biznesu. Niestety to droga usługa, aczkolwiek zazwyczaj daje oczekiwane rezultaty. Nie należy jednak zapominać,

Mała firma 0 Comments

Jaki jest cel organizowania zebrania?

Każda szanująca się firma, która zatrudnia wielu pracowników powinna zwoływać cykliczne spotkania biznesowe. Są konieczne do prawidłowego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i rozwiązywania problemów. Jakie tematy omawia się na zebraniach?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź