Amortyzujemy powierzchnie biurowe w mieszkaniu

Amortyzujemy powierzchnie biurowe w mieszkaniu

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się wykorzystywać cześć swojego domu na cele biurowe, mogą odliczyć straty amortyzacji w tytule prowadzonej działalności.

Decydując się na takie działanie, należy w początkowej fazie:

– określić majątek całej nieruchomości,

– oznaczyć rodzaj i stawkę amortyzacji,

– przedstawić okresy ewidencji z tytułu użytkowania.

W tym tekście skupimy się na zagadnieniu podania wartości mieszkania. Istnieje kilka wariantów przeprowadzania takiej procedury.

Pierwszą i zarazem najłatwiejszą metodą jest dokonanie mnożenia metrów kwadratowych powierzchni przez sumę 988 złoty. Jest to dość zakłamany wynik, ponieważ kwota metrażowa biur jest różna w każdym miesiącu.

Wartością mieszkania jest także cena nabycia. Przy tym twierdzeniu należy wziąć pod uwagę dodatkowo powstałe koszty notarialne z tytułu norm oraz inne wydatki powstałe w trakcie eksploatacji, czyli: poprawki, modernizacje, przemeblowanie.

Ostatnią znanym sposobem oszacowania ceny nieruchomości jest zidentyfikowanie jej w kosztach wytworzenia. Ten sposób jest najpowszechniej stosowany podczas budowy domu, gdzie wydatkami są materiały budowlane, najęcie fachowców i inne tego typu.

Określenie rzeczywistej wartości mieszkania dla celów firmowych jest dość istotne, ponieważ na podstawie owej wyceny bazujemy wartość sumy do amortyzacji.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Spółka dnia: Cognor
Next Bezstronność to podstawa w miejscu pracy

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak wygląda amortyzowanie jachtu?

Wynajęcie, a przede wszystkim zakup jachtu, wiąże się z dużymi kosztami, które są osiągalne dla małej grupy osób. W związku z tym dla średniej klasy społeczeństwa powstała opcja amortyzowania. Czy

Inwestowanie 0 Comments

Inwestorze, nadszedł czas podzielenia się z fiskusem

Jeszcze tylko niecały miesiąc pozostał inwestorom na rozliczenie się z zysków wypracowanych w ubiegłym roku. Expander zwraca uwagę, że PIT-38 warto złożyć nawet jeśli ponieśliśmy stratę, gdyż w kolejnych latach

Prawo podatkowe 0 Comments

Jakie są aktualne przepisy dotyczące kas fiskalnych

Od kwietnia bieżącego roku zostało wprowadzone nowe rozporządzanie w sprawie kas fiskalnych. Dotyczy ono sposobu ewidencjonowania kas oraz warunków ich serwisowania. Przed zaczęciem prowadzenia ewidencji, podatnik powinien złożyć do właściwego

Prawo podatkowe 0 Comments

Jaki podatek za wpłaty od internautów?

Obecnie podstawą prowadzenia działalności gospodarczej jest założenie i ciągłe odświeżanie strony internetowej. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zainteresowanych, którzy wiadomości szukają w sieci. Jak przedsiębiorca powinien traktować dobrowolne przelewy od internautów?

Prawo podatkowe 0 Comments

Nagroda materialna a podatki

Praktycznie każdy Polak bierze lub brał udział w grach liczbowych czy konkursach z dużą pulą nagród. Najmocniej motywują duże pieniądze, które odbudują osobiste finanse i umożliwią realizację wielu marzeń. Wielu

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak zmieniła się ustawa o podatku akcyzowym?

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Polska zmuszona była wdrożyć modyfikacje w ustawie o podatku akcyzowym po wygaśnięciu okresu przejściowego. Dlatego też 1 listopada tego roku wprowadzono w życie nowe, odświeżone przepisy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź