Który fundusz parasolowy najlepszy?

Który fundusz parasolowy najlepszy?

Jedną z metod ucieczki od podatku Belki jest zainteresowanie się funduszami parasolowymi. Oznacza to, że przychody nie są obarczone podatkiem przez cały okres korzystania z funduszu. Taka sytuacja może ciągnąć się nawet kilka lat. Jakie są dodatkowe zalety funduszy parasolowych? Które są najkorzystniejsze?

Fundusze parasolowe otrzymały taką nazwę przede wszystkim dlatego, że chronią podatnika przed dodatkowymi kosztami i pozwalają generować dodatkowe oszczędności.

Podstawą ich działania jest generowanie różnych inwestycji na odmiennych poziomach i warunkach. Zgromadzone środki można zmieniać i dowolnie zarządzać, według aktualnych potrzeb i sytuacji finansowej. Opcja ta nie jest obarczona podatkiem od przychodów kapitałowych (podatek Belki), zatem można odłożyć trochę grosza.

Podczas wyboru najlepszego funduszu należy zwrócić uwagę na warunki korzystania, ukryte koszty, prowizje, wyniki inwestycyjne i sposoby generowania zysków.

Ciekawe informacje dotyczące konkretnych funduszy parasolowych można znaleźć na forach w internecie, gdzie klienci wypowiadają się o produktach banków. Tym samym można uniknąć błędnego wyboru.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Gdzie kryzys nie dotarł?
Next BPH: raport futures

Może to Ci się spodoba

Rynek finansowy 0 Comments

Wynajem coraz mniej się opłaca

Wbrew zapewnieniom ekspertów wynajmowanie mieszkań coraz mniej się opłaca. Z roku na rok spada opłacalność i wiele osób się wycofuje. Dodatkowo nie ma ludzi chętnych do mieszkania w wynajmowanych mieszkaniach.

Rynek finansowy 0 Comments

Czy Polsce zagraża kryzys gospodarczy?

Pakt fiskalny, do którego przystąpiła Polska, ma na celu narzucanie nam szczególnej dyscypliny finansowej i zobowiązanie do oszczędzania. Wiadomo nam wszystkim, że rozsądny człowiek powinien wydawać więcej niż zarabia. W

Rynek finansowy 0 Comments

Kto może skorzystać z ulgi inwestycyjnej?

Siedem lat temu zreformowano ustawę i od tamtej pory funkcjonuje w kraju zmieniona ulga inwestycyjna. Przeznaczona jest do osób, które zainwestowały w ciekawe rozwiązania technologiczne, montowały udogodnienia techniczne i innowacyjne

Rynek finansowy 0 Comments

Lokaty: nawet 4 proc. realnego zysku

Dwunastomiesięczne depozyty bankowe zakładane w marcu ubiegłego roku przyniosły średnio 2,89 proc. realnego zysku. Aktualnie dostępne lokaty, mimo prognoz utrzymania inflacji na relatywnie niskim poziomie, nie mają szans powtórzyć tego

Rynek finansowy 0 Comments

Fundusze Arka – 15 lat na rynku

W tym roku upływa 15 lat odkąd BZ WBK TFI SA i fundusze Arka pojawiły się na rynku produktów inwestycyjnych. W tym czasie BZ WBK TFI SA stało się jednym

Inwestowanie 0 Comments

Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, polskie firmy średnio co roku inwestują za granicą 3,5 mld euro. Jednak tylko 6 proc. inwestycji finansowane jest z lokalnych źródeł, czyli tych pozyskanych w danym kraju.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź