Reklamacja usług pralni

Reklamacja usług pralni

Korzystając z pralni często zdarza się, że usługodawca nie wykona swoich obowiązków należycie. Oddane ubrania nie są wyczyszczone, a dodatkowo posiadają inne, nowe plamy. Gdy zdarzy się taka sytuacja mamy prawo złożyć reklamację, a firma ma obowiązek ją przyjąć i rozpatrzyć.

Przekazanie rzeczy do pralni jest zawarciem umowy o dzieło. W momencie, kiedy garnitur dalej posiada zabrudzenia, umowa nie została wypełniona odpowiednio. Nie zrealizowanie porozumienia czy tez wykonanie go nienależycie daje prawo konsumentowi do złożenia skargi.

Jak wiele przedsiębiorstw, niektóre pralnie także posiadają własne formularze reklamacyjne. Może się jednak zdarzyć, że zakład nie posiada adekwatnego blankietu. W takiej sytuacji każdy ma prawo samodzielnie sporządzić taką reklamację.

Przede wszystkim należy pamiętać, żeby było to pismo, ponieważ w momencie konfliktu rozmowę ciężko będzie udowodnić.

Jak każdy dokument, w reklamacji zawarte powinny być dane konsumenta i punktu usługowego, takie jak: imię, nazwisko lub nazwa firmy oraz jej adres. Ważna jest także data zawarcia umowy, którą można potwierdzić kopią pokwitowania przyjęcia towaru. Kolejnym krokiem jest określenie, czego usługa dotyczyła i przedstawienie swoich żądań.

W rzeczywistości brane pod uwagę są reklamacje, które są podpisane przez zainteresowane strony.

Paula Honc
www.gazetafinansowa.net

Previous Marketingowe strategie wyprzedażowe
Next Prawa konsumenta w zakresie zwrotu towaru

Może to Ci się spodoba

Dyrektywa IDD wprowadza nowe obowiązki dla sprzedawców polis

Klienci kupujący ubezpieczenia będą musieli być lepiej informowani o produktach, które wybierają, a także o charakterze, w jakim występuje sprzedawca polisy i jego wynagrodzeniu. Nowe szersze obowiązki na dystrybutorów ubezpieczeń nakłada unijna dyrektywa IDD,

Poradnik konsumenta 0 Comments

Dlaczego prawo konsumenckie powinno zostać zmienione?

Od dawna wiadomo, że w kilkuset sklepach prawa klientów są notorycznie nadwyrężane. Sprzedawcy oszukują, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaleń europejskich. Jakie zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku?

Poradnik konsumenta 0 Comments

Jak reklamować wady wynajętego samochodu?

Jako konsumenci mamy pozwolenie do składania reklamacji w każdym momencie. Jeśli wynajęty przez nas pojazd nie spełnia ogólnych wymogów, powinniśmy poinformować o tym wynajmującego. W innym razie możemy dochodzić swoich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!