Na jakiej podstawie wypowiada się umowę?

Na jakiej podstawie wypowiada się umowę?

Fundamentem dowolnej współpracy w relacjach pracodawca-pracownik jest umowa, która określa zasady działania i reguluje sprawy wynagrodzenia oraz opcjonalnego wypowiedzenia. Kiedy konieczne jest zerwanie zawodowych relacji? W jakich sytuacjach szef podejmuje decyzję o przekazaniu wypowiedzenia?

W zgodzie z przepisami przełożony może skorzystać z wypowiedzenia umowy w ramach własnej subiektywnej opinii. Aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że nie zawsze musi to być karygodne zachowanie podwładnego lub głośne wydarzenie, które niekorzystnie wpłynęło na wizerunek korporacji.

Powodów wypowiedzenia może być bardzo wiele. Jednak najczęściej chodzi o nieudane kontakty ze współpracownikami, słabe wyniki pracy, problemy z zaangażowanie, niepunktualność, brak najważniejszych umiejętności czy ograniczona komunikacja.

Z pewnością nie raz pracownicy nie są zgodni z argumentacją do wypowiedzenia i czasami podważają jego rzetelność. W ostateczności sprawa przekazywana jest do sądu, tam analizowane są zdania obu stron i ogłaszany jest wyrok. Czasami jest przychylny dla pracownika, wtedy przełożony musi ponownie przyjąć pracownika na takich samych zasadach oraz przekazać ustanowione odszkodowanie.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Wszystko o dodatkach aktywizacyjnych
Next Ruch powrotny na USD/JPY

Może to Ci się spodoba

Kiedy zawiera się kontrakt eksportowy?

Kontrakty eksportowe zawierane są zazwyczaj między przedsiębiorca a partnerem z zagranicy. Jest bardziej oficjalną umową sprzedaży lub zakupu przedmiotów lub usług. W jakim celu stosuje się kontrakt eksportowy? Jakie informacje

Po jakim czasie można anulować umowę na okres próbny?

Pracodawca zatrudniający nowego pracobiorcę najczęściej współpracuje z nim na mocy umowy na czas próby. To pakt, na bazie którego kierownik zbada, czy dany kandydat jest odpowiednią osobą na proponowane miejsce

Plusy i minuty umów o dzieło

W Polsce dostępnych wiele rodzajów umów dotyczących współpracy. W dużej mierze wybór pasującej uzależniony jest od zakresu wykonywanych zadań, godzin pracy i regulaminu firmy. Nieustannym zainteresowaniem cieszy się także umowa

1 Comment

  1. Bartosz
    Wrzesień 01, 16:29 Reply
    A od kiedy to złe kontakty z współpracownikami mogą być powodem do wypowiedzenia? Gdyby ktoś się nieustannie spóźniał to rozumiem. To tak jak: co ma piernik do wiatraka.

Zostaw odpowiedź