Wynajem coraz mniej się opłaca
Wbrew zapewnieniom ekspertów wynajmowanie mieszkań coraz mniej się opłaca. Z roku na rok spada opłacalność i wiele osób się wycofuje. Dodatkowo nie ma ludzi chętnych do mieszkania w wynajmowanych mieszkaniach. Dlaczego tak się dzieje?
Prawdopodobnie coraz mniej zysków przynosi mieszkanie zakupione do wynajmu. Ludzie stają się bardziej wymagający, nie chcą spłacać czyichś rat. Wolą sami zaciągnąć kredyt mieszkaniowy i pójść ,,na swoje”.
Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo różne. Przede wszystkim należy ustalić kim są osoby, które mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach. Największą grupą docelową są studenci oraz ludzie młodzi, którzy dopiero zaczynają zarabiać. W związku z tym szukają tanich i wygodnych mieszkań. Poza tym wynajmują osoby, które znalazły się w obcym mieście tylko ja jakiś czas (np. w celach zawodowych) i także nie mają ochoty przepłacać. Wniosek jest prosty, ogromna konkurencja nakazuje ciągłe obniżanie cen, aby kusić potencjalnego lokatora.
Wiele branży funkcjonuje głównie sezonowo. Podobnie jest w przypadku nieruchomości. Na przykład okres wakacyjny to wbrew pozorom czas wielkiego przestoju, ponieważ młodzi ludzie wyjeżdżają, studenci wracają do domów rodzinnych. Trudno zarobić godziwie na wynajmowaniu, jednak przy odrobinie szczęścia i rozsądnym ustaleniu ceny można liczyć na mnóstwo chętnych.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Czy warto teraz inwestować w nieruchomości?
Początek roku zaowocował ożywieniem na rynku mieszkaniowym. Jednym z czynników wpływających na wzrost liczby zainteresowanych kupnem nieruchomości jest obniżeniem stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Od listopada ubiegłego roku stopy
Deweloperzy budują najmniejsze mieszkania od 2006 roku
Od prawie 6 lat deweloperzy oddają do użytkowania coraz mniejsze mieszkania. Od 2011 roku „kurczą się” też domy budowane przez osoby fizyczne – wynika z danych GUS opracowanych przez Lions
Kto może pracować w biurze nieruchomości?
Planowane aktualizacje prawa w kraju ułatwiają kandydatom dostęp do niektórych zawodów. Oznacza to, iż w styczniu 2014 roku pośrednikiem agencji nieruchomości będzie mógł być każdy, bez obowiązku uzyskania zawodowej licencji.
Zainwestuj w samodzielne życie
Większość młodych Polaków czeka od kilku do nawet kilkunastu lat zanim rozpocznie samodzielne życie. W rodzinnym domu mieszka ponad 73% osób w wieku od 18 do 25 lat oraz 42%
Na czym polega najem okazjonalny?
Od 2009 roku w kraju funkcjonuje tzn. najem okazjonalny. Jest trochę inny od tradycyjnego i daje większą ochronę dla właścicieli nieruchomości. Czym jest najem okazjonalny? Dlaczego warto z niego skorzystać?
Cienka granica między mieszkaniem a biurem
Na pierwszy rzut oka rynek mieszkaniowy i rynek biurowy to dwa zupełnie inne obszary rządzące się swoimi prawami. Tymczasem granica między nimi bywa mocno zatarta. Za jeden z segmentów rynku
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!