TFI PZU – ponad 20 mld zł w zarządzaniu

TFI PZU – ponad 20 mld zł w zarządzaniu

Już ponad 20,147 mld zł wynoszą aktywa netto, którymi zarządza TFI PZU. To efekt konsekwentnej polityki rozszerzania kompetencji inwestycyjnych Grupy PZU oraz budowania pozycji towarzystwa wśród inwestorów indywidualnych.

„Cieszy mnie skuteczna realizacja strategii polegającej na zmianie filozofii zarządzania aktywami w Grupie PZU. To w dużej mierze dzięki tym działaniom ugruntowaliśmy naszą pozycję na polskim rynku funduszy inwestycyjnych. Nie poprzestaniemy w staraniach o zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów inwestycyjnych. Nie mam wątpliwości, że już w niedługim czasie z naszych rozwiązań korzystać będzie wiele instytucji finansowych. Systematycznie zwiększamy pozycję wśród inwestorów indywidualnych” – podkreśla Ryszard Trepczyński, członek zarządu PZU i PZU Życie ds. inwestycji.

Warto przypomnieć, że TFI PZU zaczynało 2012 rok z niecałymi 5,4 mld zł w zarządzaniu. W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy zdołało jednak potroić swoje aktywa, które na koniec roku wyniosły 15,4 mld zł. Wtedy też po raz pierwszy w historii doszło do zmiany na pozycji lidera polskiego rynku funduszy inwestycyjnych pod względem wartości aktywów netto w zarządzaniu. Teraz wiele wskazuje na to, że ta pozycja pozostanie niezagrożona. Poza procesem „ufunduszowienia” wzrost aktywów możliwy był dzięki zapewnieniu dostępu do produktów TFI PZU szerokiemu gronu inwestorów indywidualnych (w tym celu znacznie rozszerzona została sieć dystrybucji zewnętrznej) oraz pozyskaniu nowych klientów do PPE.

„TFI PZU jest liderem na rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych pod względem zarządzanych aktywów. Grupa PZU zarządza blisko 3,2 mld aktywów, prowadzi 590 programów, w których uczestniczy ponad 177 tysięcy osób” – mówi Krzysztof Tokarski, prezes TFI PZU i PZU Asset Management.

TFI PZU

Previous Polska giełda z technologią prosto z Nowego Jorku
Next Wynajem coraz mniej się opłaca

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Wynajem coraz mniej się opłaca

Wbrew zapewnieniom ekspertów wynajmowanie mieszkań coraz mniej się opłaca. Z roku na rok spada opłacalność i wiele osób się wycofuje. Dodatkowo nie ma ludzi chętnych do mieszkania w wynajmowanych mieszkaniach.

Rynek finansowy 0 Comments

FM Lokata PRO i rachunek oszczędnościowy – nowości w ofercie FM Banku

FM Bank S.A. wzbogaca swoją paletę produktów oszczędnościowych. Oprócz dotychczasowych atrakcyjnych lokat internetowych, klienci banku będą mogli skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego oraz nowej lokaty terminowej – FM Lokaty PRO.

Rynek finansowy 0 Comments

Potencjał inwestycyjny w rolnictwie

Rolnictwo to wciąż bardzo dochodowa branża. Jest jednak trudne i wymaga ogromnego poświęcenia. Jak surowce rolne osiągnęły tak wysoką wartość i czy warto się zainteresować tym tematem? Kryzys światowy w

Rynek finansowy 0 Comments

Kto może skorzystać z ulgi inwestycyjnej?

Siedem lat temu zreformowano ustawę i od tamtej pory funkcjonuje w kraju zmieniona ulga inwestycyjna. Przeznaczona jest do osób, które zainwestowały w ciekawe rozwiązania technologiczne, montowały udogodnienia techniczne i innowacyjne

Inwestowanie 0 Comments

Od maja firmy zyskały dostęp do pierwszych 670 mln zł w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy

Na kilka dni przed obchodzonym 9 maja Dniem Europy uruchomiono w Polsce dostęp do pierwszych tanich pożyczek dla przedsiębiorców na pobudzenie innowacyjnych inwestycji w ramach planu Junckera. Plan ten zakłada, że w całej Unii

Rynek finansowy 0 Comments

Czym jest fundusz mieszany?

Jeśli ktoś chce z rozwagą inwestować, ale jednocześnie konsekwentnie dążyć do celu i stawiać na swoim, powinien pomyśleć o funduszach mieszanych. Na początku warto się zastanowić czy taka decyzja przyniesie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź