Użytkownicy unikają płatności online z obawy o bezpieczeństwo
Według badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International 44% europejskich użytkowników internetu nie czuje się bezpiecznie, robiąc zakupy online lub dokonując transakcji internetowych, podczas gdy 38% Europejczyków częściej korzystałoby z systemów płatności online, gdyby miało pewność, że są chronieni przed cyberzagrożeniami. Takie podejście świadczy o tym, że firmy obsługujące płatności internetowe mogą doświadczać braku zaufania swoich klientów do stosowanych środków bezpieczeństwa.
Badanie pokazuje, że 62% Europejczyków obawia się oszustwa finansowego w internecie, i wskazuje liczne przykłady niepokoju klientów. Na przykład, 34% ankietowanych dokonujących płatności online jest przekonanych, że nawet oficjalne aplikacje mobilne oferowane przez firmy finansowe wymagają większej ochrony, aby można je było uznać za naprawdę bezpieczne. Ponadto 44% użytkowników z Europy przyznało się do przerwania operacji finansowej z powodu braku przekonania co do bezpieczeństwa transakcji.
Stopień ochrony przed cyberoszustwami stanowi dla użytkowników istotny czynnik podczas wyboru sklepu internetowego lub dostawcy usług finansowych: 61% respondentów stwierdziło, że preferuje firmy oferujące dodatkowe środki ochrony danych finansowych. Ponadto 71% badanych oczekuje, że banki, systemy płatności online oraz sklepy internetowe będą chroniły ich komputery i urządzenia mobilne przed oszustwem finansowym.
Jednocześnie wielu użytkowników uważa, że oprócz ochrony oferowanej przez dostawców systemów płatności konieczne jest stosowanie własnych środków bezpieczeństwa. Chociaż 20% użytkowników obarcza banki pełną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo transakcji finansowych, a 15% uważa, że odpowiedzialność ta spoczywa wyłącznie na nich samych, większość (60%) badanych sądzi, że zarówno banki, jak i użytkownicy powinni być odpowiedzialni za ochronę informacji finansowych. Dane te sugerują, że użytkownicy byliby skłonni zaakceptować nowe narzędzia organizacji finansowych, które pomogą zarządzać wspólną odpowiedzialnością dotyczącą zapobiegania oszustw online.
„Wielu użytkowników nadal czuje się bezpieczniej, płacąc gotówką lub kartą przy fizycznej kasie, niż dokonując zakupów online przy użyciu komputera lub urządzenia mobilnego i ta niechęć hamuje rozwój rynku płatności online. Sytuację może poprawić oferowanie przez serwisy płatności dodatkowych warstw zabezpieczeń przeznaczonych do ochrony transakcji bankowych i płatności online lub zabezpieczenie urządzeń mobilnych przed oszustwami finansowymi. Obecność dodatkowych zabezpieczeń daje klientom natychmiastowe i widoczne zapewnienie, że ich pieniądze są należycie chronione” – powiedział Ross Hogan, szef działu przeciwdziałania oszustwom, Kaspersky Lab.
Kaspersky Lab
Może to Ci się spodoba
Rynek pracy ofiarą i powodem kłopotów w gospodarce
Bezrobocie to jeden z najgroźniejszych skutków dekoniunktury. Jego nasilenie jednocześnie pogłębia kłopoty i opóźnia wyjście gospodarki z zapaści. Doskonale zdają sobie z tego Amerykanie. W Polsce to ciągle problem niedoceniany.
Allianz Polska chce być w trójce najczęściej wybieranych ubezpieczycieli
Allianz Polska poprzez innowacje technologiczne chce przyciągnąć nowych klientów, przede wszystkim z pokolenia millenialsów. Ubezpieczyciel w nowej strategii zapowiada inwestycje w rozwój cyfrowych kanałów sprzedaży i budowę nowych placówek w mniejszych miastach. Produkty mają być
Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności
Łączne oszczędności Polaków wynoszą już przeszło 1,2 bln zł i rosną. Jak jednak wynika z badania firmy Lindorff co najmniej jedna trzecia społeczeństwa w ogóle nie ma odłożonych pieniędzy na przyszłość. Blisko 60 proc.
Po spadkach na giełdzie sytuacja na jakiś czas się poprawi
Zarówno w krótkim, jak i w długim terminie perspektywy dla rynków finansowych są niekorzystne, choć prawdopodobnie szczyty obecnej hossy są jeszcze przed nami. Lata 2018–2019 mogą się okazać okresem bessy – ocenia Adam
Czy zasiłek dla bezrobotnych można przenieść do innego kraju?
Zgodnie z prawem obywatel Polski, który przebywa za granicą może starać się o uzyskanie zasiłku dla bezrobotnych. Oczywiście musi wypełnić kilka najważniejszych warunków oraz dysponować niezbędną dokumentacją. Niewiele osób jednak
Od października prawo do emerytury w obniżonym wieku zyska ponad 330 tys. Polaków
1 października wejdzie w życie ustawa, która obniża wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i do 65 dla mężczyzn. Tylko w tym roku prawo do świadczenia zyska ponad 330 tys. osób. ZUS zapewnia, że
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!