Na jakich klientów trafiają przedsiębiorcy?
Podstawą funkcjonowania firm sprzedażowych lub usługowych są klienci, którzy korzystają z oferty. Okazuje się jednak, że działanie nie zawsze kończy się powodzeniem i przynosi obiecane efekty. Jakich klientów najczęściej przyjmują przedsiębiorcy? Czy zawsze wszystko odbywa się bez utrudnień?
Na początku trzeba wyjaśnić, że każdy klient zachowuje się inaczej. Od osobowości i przyzwyczajeń zależy czy komunikacja będzie udana. W rzeczywistości trudno prognozować reakcje klienta oraz zgodność usługi lub produktu z oczekiwaniami.
Można jednak pokusić się o wykonanie analizy zachowania oraz indywidualnych przypadków i podzielić klientów na cztery kompletnie odmienne grupy:
– nieznajomi – osoby, które jednorazowo korzystają z oferty firmy i nigdy nie wracają,
– motyle – osoby, które wykonują jednorazowe transakcje, ale przynoszą poważny przychód,
– prawdziwi przyjaciele – osoby, które stale korzystają z propozycji firmy, robią duże zakupy oraz cyklicznie wracają,
– pąkle – osoby, które robią małe transakcje, aczkolwiek wiernie powracają.
Najbardziej pożądane są dwie ostatnie kategorie, ponieważ zapewniają pewną współpracę, ciągły kontakt i spodziewany przychód.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Jakie normy regulują umowę zlecenie?
Legalne zawiązanie umowy zlecenia normuje Kodeks Cywilny. Niestety nie mówi o zasadach przyznawania urlopu na bazie tego typu współpracy pracownika z pracodawcą. Chęć otrzymania urlopu pracobiorca zgłasza biznesmenowi, u którego
Czy dumping jest zgody z prawem?
Każda korporacja posiada spersonalizowaną taktykę rozwoju i kreowania miejsca na rynku. Czasami stosuje się dyskusyjne sposoby, które nie dają gwarancji na sukces. Wśród wielu wskazać należy dumping, który cieszy się
Ciężarna pracownica a problemy zdrowotne
Okres ciąży to wyjątkowy czas, kiedy kobieta musi bardziej dbać o zdrowie i nie zmęczyć się w pracy. Bywają jednak okresy chorobowe i ciągłe przeziębienia stają się normalne. Czy wówczas
Kiedy stosuje się urlop przestojowy?
Panujący kryzys ekonomiczny oraz poważne problemy przedsiębiorców sprawiają, że ciężko zatrzymać płynność finansową. Ciągłe opóźnienia z przekazywaniem wynagrodzenia czy obniżone pensje to rezultat niestabilnych notowań giełdowych. Wiele korporacji proponuje tzw.
Jakie są korzyści zawodu wirtualnego asystenta?
Wirtualny asystent to forma zatrudnienia polegająca na pracy chałupniczej. Dla kogo praca wirtualnego asystenta może być odpowiednim zajęciem? Do zadań osoby pracującej na tym stanowisku należą: czuwanie nad obiegiem dokumentów
Wszystko o sprzedaży samochodu firmowego
Od początku roku obowiązują nowe reguły dotyczące sprzedaży samochodów należących do firmy. Inne są podatki, zastosowano ograniczenia i odmienione warunki. O czym musi pamiętać przedsiębiorca? Jakie formalności ma obowiązek dopełnić?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!