Kiedy otrzymamy ulgę prorodzinną?

Kiedy otrzymamy ulgę prorodzinną?

Dostawanie pieniędzy z racji prorodzinnej formy rozliczania podatku VAT jest określone limitem przychodu, jaki potomek może zarobić w określonym roku podatkowym.

Wątpliwości budzą się w kwestii wliczania do limitu kwot wynagrodzenia potomka uzyskanych za granicą. Zgodnie z krajowymi ustawami wszystkie przychody należy uwzględnić, nawet te, dla których podatek został określony w miejscu aktywności zawodowej. Oznacza to, iż rodzin ubiegających się o ten dodatek jest niewiele.

Ponadto, aby w ogóle myśleć o ubieganie się o ulgę, potomek musi:

– nie być starszy niż 25 lat z założeniem ciągłego uczenia się w szkole wyższej,

– być uczniem bez przerwy,

– posiadać dochody nieujęte w rozliczeniu VAT,

– nie korzystać z papierów wartościowych i odrębnych zysków tego rodzaju.

W Polsce sytuacja jest nieskomplikowana, jednak poza ojczyzną nieujęte w podatku dla młodzieży są wynagrodzenia na bazie odrębnych porozumień podpisanych pomiędzy ojczyzną, a krajem zatrudnienia.

Regulacje owe mają za zadanie uniknięcie obowiązku zapłacenia podatku w kilku instytucjach skarbowych. Dochody uzyskanie w następujących państwach są zwolnienie z odprowadzenia podatku w kraju:

-Francja,

-Hiszpania,

-Irlandia,

-Niemcy,

-Szwajcaria,

-Wielka Brytania.

Podatek zapłacić w Polsce należy za pracę między innymi w: Belgii, Danii, Holandii, Islandii.

Nie likwiduje to jednak faktu, iż wszystkie dochody zarobione za poza krajem podlegają podliczeniu do łącznej wartości dochodu młodzieńca uczącego się. Przewyższenie granicy dochodu jest najczęstszym powodem utracenia ulgi prorodzinnej w zeznaniach dochodowych. Dlatego też owe prawo spotyka się z nietolerancją wśród Polaków.

 

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Istnienie spółki jawnej po śmierci wspólnika
Next Wydatki zwolnione od podatku dochodowego

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Kiedy prezenty dla pracowników są zwolnione z podatku?

Każda firma może utworzyć fundusz związków zawodowych (lub fundusz pracy). Dzięki niemu zatrudnieni mogą uzyskiwać wsparcie w postaci pomocy rzeczowej lub pieniędzy. Rodzi to wiele dylematów: o jakie formy wspomagania

Prawo podatkowe 0 Comments

Anulowanie fakturt VAT – kiedy możliwe?

Każda transakcja w firmie jest księgowana i poświadczana wystawieniem faktury w dwóch kopiach. Bywają przypadki, gdy faktura jest nieprawidłowo wypisana (posiada mylne informacje) lub klient wycofuje się z kupna (ma

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak zmieniła się ustawa o podatku akcyzowym?

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Polska zmuszona była wdrożyć modyfikacje w ustawie o podatku akcyzowym po wygaśnięciu okresu przejściowego. Dlatego też 1 listopada tego roku wprowadzono w życie nowe, odświeżone przepisy.

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak zamortyzować samochód wniesiony do kapitału spółki?

Wspólnicy spółki partnerskiej mogą wnieść do majątku spółki prywatnych aut. Są zobowiązani jednak wyliczyć ich wartość początkową oraz dokonać wpisu do ewidencji środków trwałych. Czy na podstawie dowodu zakupu samochodu

Prawo podatkowe 0 Comments

Sprzedaż czy umorzenie akcji?

Wielu spadkobierców nie wie co zrobić z otrzymanymi po bliskiej osobie akcjami lub udziałami. Zazwyczaj procedura pozyskania wiąże się z podatkiem, dlatego prawie każdy zgadza się na sprzedaż przyznanych dóbr.

Prawo podatkowe 0 Comments

Czy można dokonać zmian stawek amortyzacyjnych?

Przepisy dotyczące zmian pierwotnie przyjętych przez przedsiębiorców zasad amortyzacji są bardzo rygorystycznie interpretowane przez organy podatkowe. Spięcia pomiędzy przedsiębiorcami a fiskusem dotyczy możliwości podwyższenia stawki amortyzacyjnej przez tego pierwszego w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź