Jak zawszeć umowę pośrednictwa?
Wiele transakcji odbywa się w obecności pośrednika. Trzeba jednak pamiętać, że nawet taka forma sprzedaży musi być potwierdzona. Czy warto przygotować umowę pośrednictwa? Jak powinna wyglądać?
Na początku warto powiedzieć, że umowa pośrednictwa musi zostać zawarta pisemnie, gdzie potwierdzeniem są czytelne podpisy i/lub pieczątki firmowe obu stron. W innym razie dokument nie będzie ważny i ewentualne skargi nie zostaną uwzględnione.
Odpowiednio wystawiona umowa zawiera przede wszystkim dane personalne i firmowe, cel oraz zakres działania, termin obowiązywania, warunki możliwego ograniczenia lub zerwania współpracy oraz metodę wyliczania wynagrodzenia.
Należy pamiętać, że często powodem konfliktów jest mechanizm ustanawiania wynagrodzenia. Dlatego najlepiej szczegółowo określić procedurę naliczania wypłaty, możliwe dodatki, prowizje, odsetki lub odszkodowania.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Kiedy stosuje się kontrakty eksportowe?
Wielu polskich przedsiębiorstw nawiązuje współpracę z międzynarodowymi firmami, gdyż widzi w tym nadzieje na zysk. Aby biznesy przebiegały zgodnie z prognozami należy zawrzeć umowę, która da poczucie bezpieczeństwa. Czy właściwym
Jakich informacji musi udzielić sprzedawca przy umowie na odległość?
Osoba prowadząca działalność gospodarczą i zajmująca się sprzedażą za poprzez serwisy aukcyjne lub sklepy internetowe jest zobowiązana realizować określone wymogi. W sytuacji zawierania umowy na odległość klient powinien pozyskać istotne`
Kiedy warto podpisać umowę agencyjną?
Wedle prawa każda umowa agencyjna potwierdza funkcjonowanie agenta oraz strony zlecającej wybrane zadanie do wykonania. Innymi słowy określa regulamin pośredniczenia w usługach. W jakim celu zawiera się umowę agencyjną? Kiedy
Na czym polega umowa barterowa?
Od lat znany był system barterowy, kiedy środki płatnicze nie funkcjonowały we wszystkich krajach. Okazuje się, że w niektórych sprawach do teraz jest wybierany i z powodzeniem wypełnia swoją rolą.
Na czym polega umowa pożyczki?
W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw boryka się z problemami finansowymi. W takiej sytuacji nieoceniona może okazać się pożyczka, która chociaż trochę podreperuje budżet firmy. Na jakich zasadach działa umowa pożyczki?
W jakim celu stosuje się umowę faktoringową?
Kryzys finansowy i problemy gospodarcze spowodowały, że wiele firm zaciąga kredyty i posiada ogromne długi. W wielu przypadkach zdobycie środków od zadłużonego kontrahenta jest praktycznie niemożliwe. W związku z tym
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!