Czy kobieta może pracować na wysokim stanowisku?

Czy kobieta może pracować na wysokim stanowisku?

Od dawna funkcjonuje przekonanie, że najbardziej na stanowiskach kierowniczych sprawdzają się mężczyźni. To oni {popisują się asertywnością, powagą, dużym doświadczeniem i całą listą pozostałych umiejętności. W ostatnim czasie pogląd ten zdecydowanie się zmienia. Czy kobiety również powinny ubiegać się o wysokie posady?

Kobiety biznesu często traktuje się dość luźno, nie bierze się na poważnie ich działalności, aspiracji zawodowych oraz ambicji i referencji. Często paniom nie daje się możliwości na awans z powodu płci.

Nikt jednak nie zaprzeczy, że stereotyp kobiety na kierowniczym stanowisku uległ rewolucyjnym modyfikacjom. Aktualnie panie świetnie odnajdują się na stanowisku szefa, kierownika czy menadżera. Nie odstają od mężczyzn, a nie raz lepsze, ponieważ umieją wykonywać kilka zadań w tym samym czasie.

Podsumowując, warto dać szansę paniom, ponieważ pragną się spełniać zawodowo, mają wiele planów na przyszłość i przynoszą korporacji wiele dobrego.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Na jakich klientów trafiają przedsiębiorcy?
Next Przedświąteczny mini-optymizm (w USA)

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Co mobilizuje pracowników do działania?

Wielu pracowników potrzebuje motywacji, aby pracować szybko i skutecznie. Czasami nie wystarczy pasja i szeroka wiedza branżowa, aby cieszyć się z zajmowanej posady. Nie może zatem dziwić fakt, że przełożeni

Mała firma 0 Comments

Nowości w opłatach środowiskowych

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do opłat środowiskowych. Ich wartość zmienia się właściwie z roku na rok. Według ustaleń z poprzednich lat wartość zdecydowanie rośnie. Kto właściwie zmuszony jest do opłat?

Mała firma 0 Comments

Jaki wpływ na rozwój firmy ma kadra pracownicza?

Otwierając własną spółkę należy pomyśleć o dobrym biznesplanie. Trzeba wiedzieć czego się potrzebuje, starannie przeanalizować wszystkie zalety i wady oraz opracować taktykę. Skupmy się na fragmencie, która pokazuje hierarchię wszystkich

Mała firma 0 Comments

Czy faktury elektroniczne mają przyszłość w Polsce?

Podany do wiadomości publicznej jakiś czas temu projekt resortu finansów dotyczy dostarczania faktur elektronicznych, warunków ich przechowywania oraz dostępu do nich przez podmioty kontroli skarbowej i organy podatkowe. Zamierzeniem tego

Mała firma 0 Comments

Jak pracodawca może cofnąć wypowiedzenie?

W historii każdej firmy zdarzają się sytuacje, gdy pracodawca wręcza wypowiedzenie podwładnemu i bierze swoją decyzję bardzo poważnie. Jednak nie zawsze propozycja zakończenia współpracy jest dobra dla wszystkich. Czy właściciel

Mała firma 0 Comments

Wymiana kas fiskalnych po 1 października 2013 roku

Od początku kwietnia tego roku obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych. Jedna z najbardziej znaczących zmian dotyczy paragonów. Do końca września 2013 roku podatnicy mają czas na dostosowanie się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź