Czy obywatel innego kraju może założyć firmę w Polsce?

Czy obywatel innego kraju może założyć firmę w Polsce?

Utworzenie spółki z obywatelem polskim odbywa się na takich samych wytycznych, co jej utworzenie z obywatelem państwa członkowskiego UE. Czy zasady te są inne w przypadku zakładania firmy wraz z obywatelem Federacji Rosyjskiej?

W pewnym obszarze kwestę tą reguluje przepis zawarty} w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, który formułuje, że osoba fizyczna, niemająca obywatelstwa polskiego, może podejmować się wykonywania działalności gospodarczej w postaci spółek: komandytowej, akcyjnej, komandytowo-akcyjnej i z ograniczoną odpowiedzialnością, a także przyłączanie się do nich i byciem ich wspólnikiem bądź akcjonariuszem, jeśli kontrakty międzynarodowe nie regulują inaczej.

Wykonywanie konkretnego typu działalności gospodarczej jest zależna także od posługiwania się określonymi uprawnieniami zawodowymi, posiadania zgód pisemnych, koncesji i licencji oraz wpisu do spisu działalności regulowanej.

Na stronie internetowej Pojedynczego Punktu Kontaktowego przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą mogą uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rodzajów działalności gospodarczej, przepisów prawnych i kontaktów do instytucji dokonujących niezbędnych procedur.

Joanna Walerowicz
www.gazetafinansowa.net

Previous O czym mówią umowy cen transferowych?
Next Kto może zostać współkredytobiorcą?

Może to Ci się spodoba

Spółki 0 Comments

Jak działa spółka europejska?

Każdy przedsiębiorca, który ma w planach rozwój swojej działalności i przeniesienie usług także za granicę, powinien pomyśleć o założeniu spółki europejskiej. Z pewnością, aby do tego doszło należy wypełnić kilka

Spółki 0 Comments

Czy możliwe jest odzyskanie majątku z przedwojennej spółki?

Okres działań wojennych wspominany jest jako czas bardzo trudny i bolesny. Nie tylko dla normalnych ludzi, ale również dla przedsiębiorców. Dzień po dniu stracili swoje firmy, mienie, dobytki całego życia.

Spółki 0 Comments

Jakie są ograniczenia w zawarciu umów pomiędzy spółką a jej udziałowcami?

Podpisanie umowy z funkcjonariuszem spółki kapitałowej jest poważnie ograniczone przez Kodeks spółek handlowych. Ważność niektórych umów jest zależna od spełnienia warunków opisanych w tych przepisach. Zawarcie przez spółkę kapitałową umowy

Spółki 0 Comments

Czy utrzymywanie tajemnicy firmy chroni nas przed konkurencją?

Przetargi powszechne to jawne działania mające na celu wyłonienie spośród otrzymanych ofert firm najlepszego realizatora planów scharakteryzowanych w propozycji współpracy. Okazuje się jednak, iż nie wszystkie informacje o rywalizujących jednostkach

Spółki 0 Comments

Na jakich zasadach zamykane są spółki?

Kryzys ekonomiczny sprawia, że większość przedsiębiorców musi generować oszczędności, a w krytycznej sytuacji zamykać działalność. Oczywiście podjęcie decyzji nie jest proste, ale warto postępować mądrze. W jaki sposób zamknąć spółkę?

Spółki 0 Comments

Kiedy można rozwiązać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Organizacje z ograniczoną odpowiedzialnością mogą zostać rozwiązane po ich likwidacji. Takie postępowanie określa Kodeks Spółek Handlowych w kraju. Powodem zaniechania porozumienia w ramach scharakteryzowanej działalności może być: – przyczyna opisana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź