Odważ się… na bogactwo!

Odważ się… na bogactwo!

„Ludzie, którzy twierdzą, że pieniądze szczęścia nie dają, albo sami ich nie mają, albo kompletnie nie wiedzą, na co je wydawać…”

Money city

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że pieniądze to coś złego, demoralizującego – z jednej strony skrycie marzymy o milionach, a z drugiej krytykujemy ludzi, którym udało się zrealizować tę wizję. Czy słusznie?

Posiadane pieniędzy to nie tylko zdolności nabywcze, nowe auta i wille. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa naszej rodziny – czyli to, co przecież dla wszystkich z nas jest najważniejsze. Posiadanie pieniędzy to zapewnienie dzieciom wykształcenia w najlepszych szkołach. To najlepsza opieka zdrowotna dla naszych bliskich. To wakacje spędzone beztrosko na plaży, bez zmartwień o spłatę kredytu. To wolność finansowa, która pozwala cieszyć się tym, co w życiu najcenniejsze.

Wielu z najbogatszych ludzi świata mówi, iż pieniądze nie są dla nich celem samym w sobie – są narzędziem do spełniania marzeń swoich i innych ludzi. Umożliwiają nie tylko liczne inwestycje biznesowe, ale też pomoc charytatywną i udział w ważnych akcjach społecznych. Bogacze zgodnie przyznają, iż dzielenie się jest jednym z najprzyjemniejszych aspektów posiadania pieniędzy, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc najbardziej potrzebującym.

Wielu biznesmenów pomaga także stawiać pierwsze kroki na rynku młodym przedsiębiorcom – inwestując w młode firmy i startupy pozwalają kreatywnym i pełnym zapału nowicjuszom budować światowe marki.

Kwestia wolności finansowej to coś, co silnie podkreślają firmy takie jak Pay Trade International Club, który zrzesza przedsiębiorców z Polski i kilku innych państw świata. Od samego początku swojego istnienia Pay Trade uczy, jak obchodzić się z pieniędzmi – jak inwestować, jak optymalizować podatki, jak prowadzić biznes na miarę XXI wieku. Członkowie Klubu ze spokojem patrzą na przyszłość swoich rodzin – nie kładą się już do łóżka z codzienną obawą o to, co przyniesie kolejny dzień.

Pieniądze to nie tylko pycha, próżność i zarozumiałość. Posiadanie ich nie oznacza, iż zostały zdobyte w sposób niezgodny z prawem lub zasadami moralnymi. By nasz kraj rósł w siłę i wzbogacał się, musimy zmienić swoje myślenie o bogactwie – przełączyć swoją optykę o 180 stopni i dostrzec w nim przydatne narzędzie do spełniania marzeń i ulepszania świata, a nie tylko cel sam w sobie.

Previous EUR/USD: czy linia trendu zatrzyma wzrosty?
Next NZD/USD: opór pokonany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Joanna Chilarska chce mieć widok na łąkę, a nie inwestycję Amerykanów?

Amerykański Hillwood chce zainwestować w Regułach w Data Center. Powstaje hala, a w niej serwery i znając życie będą tu takie firmy jak np. Microsoft, Apple, Samsung, Intel, Sony, IBM

Wiadomości 0 Comments

Drugie półrocze z rzędu obniża się optymizm dyrektorów finansowych w Polsce

Dyrektorzy finansowi oceniają polską gospodarkę jako stabilną, a jej perspektywy jako korzystne, jednak ich niepokój rośnie. I to drugie półrocze z rzędu. Sześciu na dziesięciu badanych przez Deloitte dyrektorów przyznaje, że ma

Wiadomości 0 Comments

Atrakcyjny kredyt samochodowy na nowe auto marki Renault

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu jest niezwykle ważne dla wielu osób. Zapewnia on swobodę podróżowania, niezależność i wygodę. Jeśli rozważasz zakup nowego samochodu marki Renault, istnieje wiele opcji finansowania, które

Wiadomości 0 Comments

Europa lekceważy słabe dane makro

Po poniedziałkowej, niewielkiej, korekcie w USA byki stały przed zadaniem pokazania, że to był nic nieznaczący wypadek przy pracy i drugi kwartał tego roku musi rozpocznie się dobrze. Przed rozpoczęciem

Wiadomości 0 Comments

Wehikuł czasu

Rozmowa z Piotrem Jeske, dyrektorem marketingu F-Trust SA, współtwórcą Platformy Funduszy. – Zastanawiam się, czy jest Pan tylko optymistą, czy aż utopistą. – Uchodzę raczej za realistę. Dlaczego Pan pyta?

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego nie kupujemy przez interent?

Z raportu PCG wynika, że rocznie wydajemy na zakupy w sieci 8,6 mld dolarów, podczas gdy Niemcy kupują za aż mld dolarów! Skąd aż taka dysproporcja, skoro, jak podaje Sociomantic

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź