Przegląd poranny 15 października
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar oscylował w zakresie 1,2640-1,2678 USD. Większość par pozostawała stabilna po nerwowej sesji w Europie, jednak dało się zauważyć m.in. dalszy spadek wyceny rosyjskiego rubla.
Sesja Azjatycka: Podczas sesji w Tokio eurodolar notuje obniżoną zmienność poruszając się w zakresie 1,2624-1,2647 USD. Ponadto warto zwrócić uwagę na kolejną próbę odreagowania na USD/JPY oraz AUD/USD.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Indeks nastrojów gospodarczych w Niemczech spadł w październiku do minus 3,6 punktu z plus 6,9 punktu miesiąc wcześniej, poinformował we wtorek instytut ZEW. Analitycy spodziewali się spadku indeksu do plus jednego punktu.
– Rząd Niemiec obniżył prognozę wzrostu niemieckiej gospodarki na 2014 i 2015 do odpowiednio 1,2 i 1,3 procent z poprzednio szacowanych 1,8 i 2,0 procent, podało we wtorek niemieckie ministerstwo gospodarki.
– Na rachunku obrotów bieżących w sierpniu 2014 r. odnotowano deficyt w wysokości 986 mln euro wobec 681 mln euro deficytu (po rewizji) miesiąc wcześniej i wobec 487 mln euro deficytu rok wcześniej, podał Narodowy Bank Polski (NBP). Według 13 ankietowanych przez ISBnews analityków, deficyt C/A w sierpniu wyniósł (średnio) ok. 485 mln euro wobec 173 mln euro ujemnego salda w poprzednim miesiącu. Prognozy zawierały się w zakresie 32-1428 mln euro deficytu. „Na wartość tego salda złożyły się dodatnie salda: usług (472 mln euro) i dochodów wtórnych (52 mln euro) oraz ujemne saldo dochodów pierwotnych (1,446 mln euro) i obrotów towarowych (64 mln euro)” – napisał NBP w komentarzu.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
NZD/USD: formacja głowy z ramionami z potencjałem silnego ruchu
Dolar nowozelandzki w ostatnich tygodniach wykazywał dużą słabość wobec dolara amerykańskiego. Na wykresie tygodniowy możemy zauważyć formację głowy z ramionami. Potencjalny zasięg przy realizacji tej formacji to ponad 1700 pipsów.
Funt w dół
W trakcie dzisiejszej sesji obserwujemy zniżkę wyceny funta na większości par. Uczestnicy obrotu zwracają uwagę na naświetlone przez brytyjskie media dzisiaj temat referendum dot. odłączenia Szkocji od Wlk. Brytanii. Bardziej
NZD/USD: wybicie z konsolidacji
Notowania NZD/USD wybiły się z formacji trójkąta i silnie zniżkują. Najbliższym celem jest respektowana kilkukrotnie wewnętrzna lina trendu, pokrywająca się z lokalną strefą wsparcia. Jeśli i ją udałoby się pokonać
Przegląd poranny 6 października
Sesja Azjatycka: Rozpoczęcie handlu w nowym tygodniu nie przynosi znaczących zmian w układzie sił na rynku walutowym – eurodolar w dalszym ciągu oscyluje w okolicach 2-letnich minimów. Większość par pozostaje
EUR/USD: w oczekiwaniu na przełom
Notowania EUR/USD w dniu wczorajszym pozostawały właściwie w bezruchu, oscylując wokół zniesienia 78,6 proc. ostatniej małej fali wzrostowej. Dziś rano natomiast wyrwały się z marazmu i zaczęły nieco śmielej zwyżkować.
USD/ZAR na 7-tygodniowych minimach
Odwrotnie niż większość walut EM na rynku południowo-afrykańskiego randa obserwujemy stosunkowo silną wycenę. Wobec dolara znajdujemy się w rejonie 7-tygodniowych minimów na parze USD/ZAR. Z technicznego punktu widzenia doszło do
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!