Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku?
Wybór banku jest równoznaczny z wyborem jego produktów, dlatego trzeba pamiętać że jest to decyzja na wiele lat. Ma ona swoje konsekwencje, które są odroczone w czasie z uwagi na transparentność oferty i postępowanie fair wobec klienta. Te dwa kluczowe czynniki decydują o lojalności konsumenta i jego rekomendacjach wśród najbliższego otoczenia, co jest najlepszym dowodem na budowanie silnie rozpoznawalnej marki banku jako instytucji zaufania publicznego wśród wysoko ubankowionego i finansowo wyedukowanego społeczeństwa, które jednocześnie świadomie wybiera najlepszy produkt na rynku i utożsamia się z filozofią jego dostawcy.
Atrakcyjność oferty i indywidualne podejście decyduje o wyborze produktu
Badania, prowadzone pod kątem relacji z klientem i jego przywiązania do konkretnej marki pokazują, że w obecnych czasach najważniejsza jest atrakcyjność oferty i indywidualne podejście, przedstawione za pomocą spersonalizowanej oferty. Dlatego przy wyborze banku warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów.
- Paleta produktowa. To co jest potrzebne dziś, niekoniecznie jest dobrym wyborem jutra. Dobry bank powinien w swojej ofercie posiadać szeroki wachlarz produktów zarówno kredytowych jak i oszczędnościowych. Oferta ta powinna być także zróżnicowana z podziałem na klientów indywidualnych jak i firmowych, z uwagi na to że każdy z wymienionych segmentów ma inne potrzeby finansowe.
- Opłaty za usługi. Szukając dla siebie najlepszego produktu należy zwrócić uwagę na jego koszt. Czasy zmieniają się dynamicznie i podobnie reagują instytucje finansowe. Dla nich najważniejszy jest potencjalny zysk dla inwestora, a to niestety wiąże się z potencjalnymi zmianami opłat za korzystanie z produktów bankowych.
- Przejrzystość oferty. Przy wyborze konkretnego produktu należy wybierać produkt prosty, opisany transparentnymi zasadami działania. To także nieskomplikowane promocje, które pozwalają osiągnąć dodatkowe gratyfikacje finansowe z tytułu użytkowania produktu finansowego.
- Dostępność do produktów online. Możliwość obejrzenia aktualnych operacji, sald, pobieranych opłat i prowizji, naliczanych odsetek itp. itd. w czasie rzeczywistym za pomocą bankowości internetowej, mobilnej oraz serwisów telefonicznych.
- Serwis dla klientów. Pomoc w nagłych przypadkach i sytuacjach awaryjnych o każdej porze dnia i nocy. Odpowiedź na reklamacje, oraz zapytania dotyczące funkcjonowania produktów bankowych.
- Dostępność dla klientów. W przypadku odbiorcy usługi finansowej wywodzącego się z pokolenia X, Y lub Z nie ma wymogu prowadzenia rozmowy z doradcą bankowym, choć dla starszego pokolenia wymóg ten jest obligatoryjny. Stacjonarne oddziały, do których można przyjść i porozmawiać z indywidualnym opiekunem w cztery oczy, jest elementem niezbędnym w celu budowania poprawnych relacji starszego pokolenia z instytucją bankową.
Innowacyjność, bezpieczeństwo i transparentność oferty
Instytucją, która wyróżnia się na rynku nie tylko wymienionymi powyżej cechami, ale także innowacyjnością jest Nest Bank.
To bezpieczna bankowość dla tych, dla których rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. Nest Bank to przede wszystkim uczciwe produkty finansowe, które charakteryzują się bezpieczeństwem, na których zawsze można polegać i które, w perspektywie czasu, pozwalają bezpiecznie opuścić rodzinne gniazdo (z ang. nest) i rozwinąć skrzydła.
Innowacyjna filozofia Nest Banku to nie tylko biznesowo-finansowe podejście do klienta, ale także realne wsparcie w życiu codziennym. Produkty zostały stworzone w oparciu nie tylko o wieloletnie doświadczenie, ale także w aspekcie bezpośrednich rozmów z klientami, dlatego efekt finalny dedykowany dla osób prywatnych i przedsiębiorców jest stabilny, zgodny z oczekiwaniami oraz godny zaufania.
Kierując się wyborem banku warto pamiętać, że jest to decyzja rozciągnięta w szerokim horyzoncie czasowym, a jej konsekwencje będą odczuwalne w postaci opłat i prowizji, które będą obciążały budżet domowy w perspektywie kilku najbliższych lat.
Może to Ci się spodoba
Wybór pierwszej lepszej lokaty może sporo kosztować
Różnica w oprocentowaniu między najlepszym, a najgorszym bankowym depozytem potrafi dochodzić nawet do 4-5 pkt proc. Wystarczy kilka nietrafionych wyborów, aby uzbierała się z tego całkiem pokaźna suma. Wydaje się,
Jak wydać mniej pieniędzy w sklepie?
W dobie konsumpcyjnego trybu życia, szybko zauważamy, że nasze pieniądze znikają z portfela zbyt szybko. Wymyślne strategie marketingowe, które sklepy wykorzystują, zmuszają nas do wydawania większych sum na produkty, które
Znikają konta oszczędnościowe na 4 proc.
Oprocentowanie kont lokacyjnych zaczęto obniżać znacznie później niż miało to miejsce w przypadku depozytów terminowych. Wprawdzie zyski z rachunków oszczędnościowych powoli spadały już od kilku miesięcy, ale największych obniżek dokonano
Usługi finansowe przydatne w chłodne dni
Zbliżający się listopad przynosi ze sobą zimniejsze dni. Już teraz temperatura coraz bardziej zbliża się do zera. Przy takiej aurze perspektywa wyjścia na świeże powietrze przestaje cieszyć. Zwłaszcza jeśli jest
Wynagrodzenie minimalne w 2015 roku
W 2015 roku najniższe krajowe wynagrodzenie za płacę wzrośnie o 50 zł netto miesięcznie. Oznacza to, że pracodawca będzie musiał rocznie dopłacić ponad tysiąc złotych za jednego pracownika. Od trzech
Niebezpieczna gotówka
Szefowie resortu finansów NBP, banków komercyjnych oraz podmiotów działających na rzecz rozwoju obrotu bezgotówkowego uważają, że popularność płatności gotówką szkodzi Polsce i Polakom. O trzech zagrożeniach, jakie eliminuje instalacja terminala
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!