Szybka pożyczka – gdzie szybko pożyczać pieniądze?

Szybka pożyczka – gdzie szybko pożyczać pieniądze?

Czasami dodatkowe środki finansowe są potrzebne dosłownie „na już”. Okazuje się jednak, że wszystkie opcje, które dotąd doskonale się sprawdzały, tym razem zawiodły. Rodzina ani znajomi nie są w stanie pożyczyć wystarczającej kwoty, oszczędności na drugim koncie właśnie się skończyły, a szef nie zgodził się wcześniej przelać wypłaty. Oczywiście zawsze można się udać do lombardu – w tym wypadku jednak konieczne jest rozstanie się z przedmiotami, które mają wartość sentymentalną, to jeszcze po zdecydowanie zaniżonej cenie. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak uzyskać potrzebne środki? Rozwiązaniem problemu może być szybka pożyczka od instytucji pozabankowej.

Szybka pożyczka: w jakiej sytuacji jest niezbędna?

Konieczność szybkiego uzyskania dodatkowych środków nie kojarzy się dobrze. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej pożyczki są zaciągane w pozytywnych celach – wykupienia wycieczki last minute, skorzystania z ogromnych sezonowych wyprzedaży czy zakupu szkolenia, które może odegrać kluczowe znaczenie przy zmianie pracy. Oczywiście – jeśli powyższe potrzeby nie zostaną zaspokojone, w teorii nic złego się nie stanie. W praktyce jednak warto umieć korzystać z sytuacji i dobierać najbardziej optymalne rozwiązania. Czasami tym rozwiązaniem jest właśnie pożyczka.

Niektóre osoby wystrzegają się zaciągania zobowiązań finansowych w przypadku, gdy teoretycznie nie jest to niezbędne. Warto jednak pamiętać, że niejednokrotnie jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie – dodatkowe środki pozwolą na zrealizowanie określonego celu. Czasami z wymiernymi zyskami; tak jest np. w przypadku opłacenia szkolenia, które kończy się egzaminem potwierdzającym zdobyte umiejętności. Certyfikat ukończenia niektórych szkoleń może znacząco wpłynąć na dalszy przebieg kariery zawodowej.

Jeśli szybka pożyczka, to gdzie?

Wszystkie znane dotąd sposoby zawiodły. Co teraz? Dobrym wyjściem z sytuacji może być skorzystanie z oferty instytucji pozabankowej. Dlaczego nie samego banku? Odpowiedź wydaje się oczywista; pożyczka czy kredyt w banku wiąże się zazwyczaj z koniecznością spędzenia nawet kilku godzin w kolejkach i przy wypełnianiu wszystkich niezbędnych formularzy i umów. W tym wypadku szybka pożyczka przez Internet może być świetnym rozwiązaniem. Obecnie na rynku funkcjonuje sporo instytucji pozabankowych oferujących podobne rozwiązania. Czym się kierować, by znaleźć najodpowiedniejszą ofertę?

Jak wybrać odpowiednią ofertę? Kilka wskazówek

Po pierwsze, warto zastanowić się, jaka kwota jest potrzebna, by w całości pokryć dany wydatek. Jeśli jest to suma do kilku tysięcy – śmiało można rozpatrywać oferty instytucji pozabankowych. Po ustaleniu jaka kwota pożyczki będzie najodpowiedniejsza, należy obliczyć, kiedy możliwa będzie jej spłata. Za miesiąc? Dwa? Jeśli tak, to powinna wystarczyć pożyczka krótkoterminowa (np. w wonga.pl okres spłaty to maksymalnie właśnie 60 dni). W przypadku, gdy spłata zobowiązania będzie możliwa dopiero po kilku miesiącach (czyli po odłożeniu odpowiedniej ilości pieniędzy z domowego budżetu), to zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczki ratalnej. Niektóre instytucje (ponownie przywoływana już wonga.pl) udzielają pożyczek nawet na 12 miesięcy.

Sprawdź, gdzie pożyczasz

Po zdecydowaniu, jakiego rodzaju pożyczka będzie najodpowiedniejsza, czas na wybór firmy. Czym, oprócz atrakcyjności oferty, warto się kierować? Pierwszym krokiem może być sprawdzenie opinii o danej instytucji. Jeśli żadna ze znajomych osób nie korzystała z usług wybranej firmy, to opinie na jej temat warto sprawdzić w Internecie – można ich szukać na blogach, forach dyskusyjnych czy nawet na stronie głównej instytucji (nierzadko firmy zamieszczają wypowiedzi swych Klientów; dotyczą one najczęściej jakości usług, ich zgodności z ofertą czy rzeczywistego czasu realizacji. Na niektórych portalach finansowych publikowane są również rankingi wskazujące, które firmy oferują swym Klientom najkorzystniejszą ofertę. Przy konstruowaniu rankingów brane są pod uwagę różne czynniki. Warto się zapoznać z zasadą konstruowania danego rankingu; czasami portale uwzględniają aspekty, które nie zawsze nas interesują.

Warto sugerować się także budową strony i sposobem przedstawienia najważniejszych zasad; najlepiej, jeśli są sformułowane w sposób jak najbardziej przejrzysty i czytelny dla każdego. Instytucje, które już na starcie próbują ukryć przed swymi Klientami najważniejsze informacje (okres spłaty, rzeczywisty koszt pożyczki i RSSO) często są niewiarygodne. Dobrym testem jest również sprawdzenie, czy wybrana firma weryfikuje swych Klientów (np. poprzez informacje zawarte w BIK); brak takiej weryfikacji może sugerować brak profesjonalizmu.

Jak to wygląda?

A jak przebiega proces zaciągania zobowiązania? Na przykładzie wonga.pl: po wyborze rodzaju oferty (np. pożyczki krótkoterminowej lub pożyczki ratalnej) należy wypełnić formularz. Potencjalny Klient zawiera w nim podstawowe dane osobowe, które zostaną poddane później weryfikacji. Po wysłaniu formularza firma rozpoczyna proces sprawdzania informacji dotyczących Klienta – w tym informacji zawartych w BIK i biurach informacji gospodarczej. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, między Klientem a firmą zostaje zawarta umowa (bez obaw – wszystko odbywa się za pośrednictwem sieci), a na konto Klienta zostają przesłane przyznane w ramach pożyczki środki finansowe.

Previous System viaTOLL działa w Polsce 6 lat. Na modernizację i budowę dróg trafiło ponad 8 mld zł
Next Rekordowa kara dla Google’a to przestroga dla innych firm

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Czym jest bezpodstawne wzbogacenie?

Zgodnie z funkcjonującym w kraju prawem bezpodstawne wzbogacenie jest niedozwolone i surowo karane. Dotyczy sytuacji, kiedy korzyści majątkowe zyskuje się kosztem innych. Kiedy jeszcze mówić trzeba o bezpodstawnym wzbogaceniu? Jak

Ubezpieczenia 0 Comments

Ubezpieczyciele chcą komunikować się z klientami online

Niespełna co ósmy Polak posługujący się internetem korzysta z urządzeń cyfrowych w celu kontaktu z ubezpieczycielem. Ponad połowa uważa jednak, że takie rozwiązanie byłoby przydatne. Relacje ubezpieczyciel–ubezpieczony będą stopniowo przechodzi do sfery cyfrowej.

Finanse osobiste 0 Comments

Do końca roku na IKE i IKZE zgromadzimy ponad 5 mld zł

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że do końca roku na rachunkach prowadzonych w ramach IKE i IKZE zgromadzimy grubo ponad 5 mld zł. To niewątpliwie powód do zadowolenia,

Finanse osobiste 0 Comments

Czy zasiłki również dla bezrobotnych Polaków za granicą?

W zgodzie z przepisami Polak, który przebywa za granicą może starać się o pobieranie zasiłku dla bezrobotnych. Z pewnością powinien wypełnić kilka podstawowych warunków oraz legitymować się niezbędną dokumentacją. Niewiele

Lokaty 0 Comments

Jak ulokować oszczędności?

Kiedy po latach ciężkiej pracy, zastanawiamy się gdzie ulokować nasze pieniądze, zdobyte wieloletnim wysiłkiem, możemy mieć nie lada kłopot. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedni rodzaj lokaty, który przyniósł by zyski

Finanse osobiste 0 Comments

Fundusz awaryjny pomoże zachować spokój przy utracie pracy

W razie utraty pracy żadne ubezpieczenie nie będzie lepsze od solidnego funduszu awaryjnego. Jego minimalny poziom to równowartość trzymiesięcznego wynagrodzenia, ale im więcej tym lepiej. Brak możliwości przewidzenia niektórych życiowych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź