Szkolenia finansowe i kadrowe – przepustka do pierwszej pracy
Co roku dziesiątki tysięcy absolwentów opuszcza polskie uczelnie. Co roku też większość z nich po raz pierwszy zderza się z twardą rzeczywistością rynku pracy i nagle zdaje sobie sprawę, że pięć lat studiów nie przygotowało ich do podjęcia pracy.
Co ciekawe, część z nich uważa, że rozpoczęcie kolejnych studiów w jakiś sposób poprawi ich sytuację na rynku pracy. Niektórzy wybierają studia podyplomowe. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie dość ryzykowne rozwiązanie – edukacja kosztuje i trwa zbyt długo, by mogła sobie pozwolić na nią osoba marząca o samodzielności i założeniu własnego domu. Jest jednak prostsze i tańsze rozwiązanie – kursy i szkolenia.
Finansista pilnie poszukiwany
Każda firma chce mieć jak największe zyski i jednocześnie minimalizować straty – niezależnie od branży, wielkości i doświadczenia na rynku. Dlatego ludzie, którzy znają się na finansach i podatkach zawsze będą w cenie. Kurs księgowości przyda się, nawet jeśli poszukujesz pracy na stanowisku asystenta. To dla pracodawcy informacja, że masz przynajmniej podstawowe pojęcie na temat obowiązujących przepisów i chociaż nikt raczej nie da Ci na początku stanowiska samodzielnego księgowego, to certyfikat renomowanej firmy szkoleniowej np: Fundacji Rozwoju Rachunkowości, pozwoli wyróżnić się na tle innych kandydatów. Kurs kadry i płace to zaś odpowiedni wybór dla każdego, kto ma ambicję pracować w dziale HR.
Żeby jednak takie szkolenie miało sens, musi spełniać kilka podstawowych wymagań. Po pierwsze, wszystkie zajęcia powinni prowadzić praktycy, czyli ludzie, którzy na co dzień zajmują się kadrami i finansami, a nie wyłącznie organizowaniem szkoleń. Taki kurs nie powinien trwać nazbyt długo – w końcu zależy Ci na czasie. Każdy dzień powinien być poświęcony innemu zagadnieniu, a dokładny harmonogram musi być dostępny dla uczestnika zanim zainwestuje on pieniądze w wykupienie dostępu do szkolenia. Najlepiej jeżeli kurs odbywa się w niewielkiej grupie – to możliwość na wymianę doświadczeń i skorzystanie z pytań innych, o których sami byśmy nie pomyśleli. Jeśli jednak osób jest zbyt dużo, szkolenie stanie się bezosobowe. Optymalna ilość osób w grupie to kilkanaście do dwudziestu kilku osób. Dobrze, jeżeli organizator zapewnia darmowe materiały oraz wystawia certyfikat ukończenia kursu.
Zanim zapiszesz się na szkolenie, upewnij się też, czy jest ono odpowiednie dla laików. Udanie się na zaawansowane szkolenie może sprawić, że wielu kwestii po prostu nie zrozumiesz i tylko niepotrzebnie stracisz czas oraz pieniądze. Wybieraj szkolenia o dość szerokim zakresie – jeżeli dopiero szukasz pracy, możesz nie być pewien, co przyda ci się w praktyce.
Postaw na umiejętności
Zanim udasz się na szkolenie, zastanów się, czy będziesz w stanie się przebranżowić. Jeżeli np. matematyka nigdy nie była Twoją mocną stroną, zamiast na kurs na księgową wybierz się na szkolenie związane z kadrami. Nie nauczysz się czegoś wbrew sobie. Niemniej jednak, może okazać się, że posiadasz talenty, o które dotychczas się nie podejrzewałeś.
Różne kursy to także możliwość poznania wielu ciekawych osób, które pracują w różnych branżach. Jeżeli nawet nie poznamy nikogo, kto ułatwi nam otrzymanie konkretnego etatu, to być może przynajmniej podzieli się doświadczeniem, które ułatwiło mu zajęcie obecnego stanowiska. Może także skierować naszą uwagę na różnorodne branże, o których wcześniej nie myśleliśmy.
Może to Ci się spodoba
Czy opłaca się zostać księgową
Warunki, którymi cechuje się rynek pracy stale się zmieniają. Z tego powodu coraz trudniej jest zdecydować się na odpowiedni kierunek studiów, który zapewni nam dobrą posadę na wiele lat. Dodatkowo,
Czy wydatki na biuro są dużym kosztem?
Przedsiębiorcy, którzy planują otwarcie własnej działalność gospodarczą zwykle mają poważne problemy z uzbieraniem wystarczającego kapitału początkowego na pokrycie najważniejszych opłat oraz zakup sprzętu. Istnieją jednak ciekawe rozwiązania, które pozwolą obniżyć
Jakie są rodzaje faktur?
Oprócz zwykłej faktury możesz wystawiać lub otrzymywać również inne rodzaje dokumentów księgowych. Możesz zobaczyć, które faktury mają zastosowanie w zależności od rodzaju transakcji. Podstawowa faktura VAT Faktura VAT jest najczęściej
Firmy ubezpieczeniowe inwestują w start-upy. Telematyka i rozwój big data zrewolucjonizują branżę
Już 2/3 światowych firm z branży ubezpieczeniowej inwestuje w start-upy, a wartość tych inwestycji sięgnęła w ubiegłym roku 3 mld dolarów. Młodymi, innowacyjnymi firmami chętnie interesują się duzi gracze, którzy chcą dogonić zmieniający
Ponad tysiącu firm grożą kary za niewprowadzenie ograniczeń w poborze prądu w sierpniu 2015 r
Sektor przemysłowy ponosi wciąż skutki wprowadzenia przed rokiem obowiązkowych ograniczeń w poborze prądu. Firmom, które nie podporządkowały się restrykcjom, grożą kary finansowe, których maksymalna wysokość może wynieść nawet 15 proc. rocznych przychodów. Izba
Szukasz pomysłu na własny biznes? Rozważ franczyzę
Samodzielność w życiu zawodowym jest jedną z najbardziej pożądanych cech we współczesnym biznesie. Pozwala nie tylko zbudować karierę w korporacji, ale także odnaleźć się na zawiłym często rynku działalności gospodarczej.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!