Pakiet Warta OC Komfort uznany za Odkrycie Roku

Pakiet Warta OC Komfort uznany za Odkrycie Roku

Ubezpieczenie Warta OC Komfort z usługą bezpośredniej likwidacji szkody w ramach OC Szybka Wypłata zostało uznane za Odkrycie Roku w ogólnopolskim konkursie Laur Konsumenta 2014 r. Nagroda to potwierdzenie, że rozwiązania stosowane przez Wartę świetnie wpisują się w oczekiwania klientów.

Pakiet Warta OC Komfort obejmuje obowiązkowe OC komunikacyjne oraz benefity, które sprawiają, że klient kupuje polisę dla siebie, a nie z obowiązku. To właśnie ich wprowadzenie z początkiem roku, zdecydowało, że kapituła konkursu Laur Konsumenta 2014 r. przyznała temu ubezpieczeniu tytuł „Odkrycie Roku 2014”.

– Wierzymy, że klienci coraz częściej będą szukali dobrego OC, które zapewni np. wsparcie po wypadku również im samym. Dlatego nasz pakiet OC Komfort, zawiera w swojej cenie zarówno assistance jak i usługę bezpośredniej likwidacji szkody w ramach ubezpieczenia OC Szybka Wypłata. Dzięki temu klienci wybierający naszą ofertę mają zagwarantowane wsparcie w momencie wypadku, bez względu na to czy byli jego sprawcą, czy zostali poszkodowani. Jeśli do zdarzenia doszło bez ich winy, wspieramy ich też na etapie likwidacji szkody. Do tego dodajemy gwarancję utrzymania zniżek mimo szkody – wylicza Bartosz Olszycki, dyrektor Biura Rozwoju Produktów Komunikacyjnych w Warcie.

Taka oferta to odpowiedź na oczekiwania klientów. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Warty wynika, że aż 71% kierowców wolałoby, żeby likwidacją szkody z polisy sprawcy wypadku zajmował się ubezpieczyciel, u którego wykupili swoją polisę. Właśnie taką usługę – tzw. bezpośredniej likwidacji szkody – gwarantuje ubezpieczenie OC Szybka Wypłata. Warunki tego ubezpieczenia przewidują, że Warta przejmuje na siebie wszystkie formalności związane z całym procesem. Z punktu widzenia klientów to bardzo ważne. Co drugi kierowca obawia się problemów związanych z likwidacją szkody w towarzystwie ubezpieczeniowym, którego nie zna.

Sytuacja, w której z każdym problemem klient zgłasza się do swojego ubezpieczyciela wydaje się badanym jak najbardziej naturalna. Aż 53% badanych zgłosiłoby szkodę do swojego ubezpieczyciela, w sytuacji gdyby byli poszkodowani przez innego kierowcę. Natomiast tylko 42% ankietowanych postąpiłoby zgodnie z obowiązującym do niedawna standardem i zgłosiłoby się do ubezpieczyciela sprawcy. 5% pytanych kierowców nie wiedziałoby co zrobić w takiej sytuacji.

– Widać więc, że proces przewidziany w ramach bezpośredniej likwidacji szkód jest bardziej intuicyjny i przyjazny dla większości kierowców. Daje on im możliwość zdecydowania, który ubezpieczyciel będzie zajmował się likwidacją ich szkód. W takim modelu chętniej będzie wybierana oferta towarzystwa, które zaoferuje pomoc po wypadku i przyjazny proces uzyskania odszkodowania – komentuje Adam Fulneczek, dyrektor Departamentu Strategii Likwidacji Szkód w Warcie.

 

Materiał prasowy

Previous Fundusze KBC bez opłat i z 6,5% lokatą w BGŻOptima
Next Poranny komentarz giełdowy - rekordowe wzrosty w Japonii

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 0 Comments

Rainbow Tours podwyższa gwarancję na 2014 rok

16 czerwca 2014 roku Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. udzieliło Rainbow Tours S.A. gwarancji ubezpieczeniowej, która stanowi uzupełnienie sumy gwarancyjnej do gwarancji udzielonej na podstawie umowy z dnia 30.07.2013 r. dotyczącej

Ubezpieczenia 0 Comments

Jak bezpiecznie kupować akcje GPW?

Szukając sposobów na pomnożenie lub zabezpieczenie oszczędności, warto zwrócić uwagę m.in. na rynek akcji. Aby jednak bezpiecznie obracać udziałami spółek, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim –

Ubezpieczenia 0 Comments

Jesienne porządki w ubezpieczeniach bankowych

Banki często zachęcają swoich klientów zaciągających kredyty do zakupu ubezpieczeń. Niestety w przeszłości zdarzało się, że mimo opłacania składek klient nie otrzymywał odszkodowania. Aby do takich sytuacji nie dochodziło KNF

Ubezpieczenia 0 Comments

Polisa z biura podróży? Możesz się zdziwić…

Szaleństwa na stoku lub egzotyczne wakacje – właśnie tak wielu z nas spędzi świąteczno-noworoczny urlop. Przed wyjazdem warto też zadbać o tzw. święty spokój, który zapewnić może odpowiednia polisa. Jaki

Ubezpieczenia 0 Comments

Dla kogo dobrowolne ubezpieczenie emerytalne?

Dobrowolne ubezpieczenie emerytalne, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy osób, które z własnej inicjatywy planują zostać objęci świadczeniem. Na początku jednak muszą spełnić kilka najważniejszych warunków. Co zrobić, aby przystąpić do

Ubezpieczenia 0 Comments

Wartość rynkowa, rzeczywista czy odtworzeniowa?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze polisy ubezpieczeniowej domu czy mieszkania jest odpowiedni dobór sumy ubezpieczenia. Powinna ona odpowiadać wartości ubezpieczonej nieruchomości, aby w przypadku szkody zrekompensować poniesione straty. Ustalenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź