Kwalifikowany podpis elektroniczny do podpisywania i przesyłania deklaracji ZUS

Kwalifikowany podpis elektroniczny do podpisywania i przesyłania deklaracji ZUS

Chcesz szybko i sprawnie załatwiać wszystkie urzędowe i administracyjne formalności? Podpis kwalifikowany to coraz popularniejsze rozwiązanie. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić czas – nie musisz stać w kolejkach i podpisywać papierowej dokumentacji. Sprawdź, co to jest podpis kwalifikowany i jak go uzyskać.


Podpis kwalifikowany – co to? Szybkie załatwianie spraw urzędowych

Podpisy elektroniczne to bezpieczny i szybki sposób na dopełnianie wszelkich administracyjnych i urzędowych formalności, np. takich, jak deklaracja ZUS. Często wybierany jest kwalifikowany podpis elektroniczny Autenti, czyli profesjonalny e-podpis, który realizowany jest za pośrednictwem kwalifikowanego urządzenia, czyli specjalnych kluczy kryptograficznych.

Czy wiesz, że podpis kwalifikowany ma taką samą moc prawną, jak podpis własnoręczny? Może z niego korzystać tylko osoba, na którą został wydany, więc to bezpieczne rozwiązanie, które zapewnia poufność danych.

Podpis kwalifikowany Autenti jest wszechstronny – przydaje się do załatwiania spraw urzędowych (ZUS, US, JPK, KRS i JEDZ), administracyjnych, biznesowych (np. związanych z kadrami), ale także do korespondencji zagranicznej. Możesz bez przeszkód załatwiać spawy w instytucjach finansowych, firmach telekomunikacyjnych czy towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto korzystać z podpisu kwalifikowanego?

  • Szybka procedura – składasz elektroniczny podpis i gotowe. Bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach.
  • Wygodne rozwiązanie – wystarczy tylko dostęp do internetu, by złożyć podpis kwalifikowany. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń.
  • Korzystne dla planety – używanie podpisów kwalifikowanych to proekologiczne rozwiązanie, które ogranicza wykorzystanie papieru potrzebnego na drukowanie dokumentacji.
  • Usprawnienie obiegu dokumentów – z podpisem kwalifikowanym wiele spraw można załatwić szybciej. Nie musisz przejmować się gromadzeniem i przechowywaniem dokumentów.


Podpis kwalifikowany – jak uzyskać?

Uzyskanie certyfikatu podpisu kwalifikowanego jest proste i szybkie, pozwoli on składać kwalifikowane podpisy.

Jeśli chcesz uzyskać kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego pozwalający załatwiać sprawy urzędowe, administracyjne, możesz wybrać podpis SimplySign w Autenti, z którym bezpiecznie i szybko dopełnisz wszelkich formalności. Aby uzyskać certyfikat podpisu kwalifikowanego Autenti SimpySign, należy spotkać się z konsultantem online lub osobiście w celu potwierdzenia tożsamości. Podczas spotkania wypełniasz wniosek, Twój kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego jest aktywowany i gotowe!

Zastanawiasz się, jaka jest cena podpisu kwalifikowanego? Za Autenti SimplySign zapłacisz od 299 zł za rok użytkowania (należy dodać też koszty zdalnej weryfikacji tożsamości). Z Autenti profesjonalnie, bezpiecznie i szybko załatwisz wszystkie sprawy.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Poznaj niewymagające rośliny do twojego domu
Next Jaką podłogę wybrać do wnętrza swojego nowego domu?

Może to Ci się spodoba

Jakie zadania wykonuje Krajowa Rada Notarialna?

W zgodzie z funkcjonującymi ustaleniami Krajowa Rada Notarialna powstała, aby reprezentować wszystkich notariuszy w Polsce na szczeblu krajowym. Poza tym realizuje obowiązki dodatkowe, które zostały narzucone w momencie jej otwierania.

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami w refundacji chorób rzadkich

Nawet 2 mln Polaków może żyć z rzadką chorobą. Obecnie leki sieroce wykorzystywane przy leczeniu chorób rzadkich konkurują z lekami stosowanymi przy powszechnych schorzeniach na takich samych warunkach. Szansą dla chorych jest nowelizacja

Przeliczenie emerytury może oznaczać podwyższenie świadczenie

Emeryturę można ponownie przeliczyć – przypomina Wiesława Lempska z ZUS. Dodatkowy, wcześniej nieudowodniony staż pracy czy zarobki uzyskiwane już po przyznaniu świadczenia mogą wpłynąć na wysokość emerytury. Obecnie obowiązują też korzystniejsze zasady uwzględniania

W ciągu 2–3 lat kryzysu w finansach Polski nie będzie

Gospodarka udźwignie program „Rodzina 500 Plus”, gorzej będzie z kosztami realizacji pozostałych zapowiedzi rządu – ocenia prof. Stanisław Gomułka. Szczególnie kosztowne mogą się okazać obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od

W jaki sposób pisma sądowe docierają do adresata?

Od 2009 roku funkcjonują nowe przepisy obejmujące zasady przekazywania pism sądowych. Wprowadzono udoskonalone procedury przechowywania listów na poczcie oraz wydłużono okres czekania na odbiór korespondencji. Jak aktualnie wygląda sprawa przesyłania

Pierwsza połowa 2017 roku powinna przynieść poprawę na rynku transakcji gruntami rolnymi

Rynek transakcji gruntami rolnymi powinien wróci do dobrej kondycji w pierwszej połowie 2017 roku – ocenia Mariusz Włodarczyk z BZ WBK Leasing. Na przełomie roku pozytywny impuls dla finansowania inwestycji powinny dać dotacje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź