Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?
Ostatnio telemarketing stał się bardzo popularny. Większość firm stara się przejmuje inicjatywę i dzwoni do klienta. Czasami w celach porządkowych, innym razem z powodów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie kończy się sfinalizowaniem umowy. Czy można cofnąć decyzję podjętą telefonicznie? Jak to zrobić?
Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że większość transakcji realizowanych przez telefon odbywa się szybko i bezmyślnie. Dlatego też często pojawiają się kłopoty i wątpliwości dotyczące słuszności podjętej decyzji.
Ze wzgląd na liczne nieprawidłowości wdrożono przepisy, aby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. Zgodnie z ustaleniami klient ma prawo do 10 dni wycofać się z zawartej telefonicznie umowy. Jeśli nie został poinformowany o swoich możliwościach termin ten wydłuża się do 90 dni.
Jeśli klient zdecyduję się na anulację umowy powinien w określonym czasie przygotować odpowiednie pismo i przekazać je listem poleconym. Należy pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa ulega rozwiązaniu, o czym zawiadamia się także zainteresowanego.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!