Credit Agricole po raz 11. promuje kulturę francuską we Wrocławiu
Bank po raz kolejny wesprze Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Uroczystą galę festiwalową uświetni koncert senegalskiego duetu Pako & Mamadou.
Dni Krajów Francuskojęzycznych poświęcone są przybliżaniu kultury krajów frankofońskich i języka francuskiego polskim odbiorcom. Ich organizacja zbiega się z Międzynarodowym Dniem Frankofonii, który obchodzony jest 20 marca.
Credit Agricole angażuje się na rzecz Dni Krajów Francuskojęzycznych już po raz 11. Festiwal Krajów Francuskojęzycznych jest nam bliski z dwóch powodów. Po pierwsze z Francją łączy nas rodowód naszego akcjonariusza Grupy Crédit Agricole – liderana rynku bankowości detalicznej we Francji oraz jednego z największych banków uniwersalnych w Europie.Drugim powodem, dla którego angażujemy się we wsparcie festiwalu jest to, że odbywa się on we Wrocławiu, w którym mieści się centrala naszego banku – podkreśla Izabela Mościcka, dyrektor Departamentu Public Relations banku Credit Agricole.
Dni Krajów Francuskojęzycznych odbywają się we Wrocławiu już po raz siedemnasty. Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 20 marca (piątek) w Filharmonii Wrocławskiej. Goście wysłuchają wówczas recitalu francuskiego pianisty Bertrand Chamayou przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją George Tchichinadze.
25 marca (środa), we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się natomiast wieczór galowy, który uświetni koncert senegalskiego duetu Pako & Mamadou wykonującego tzw. world music, łącząc rytmy afrykańskie z reggae i funky. Mamadou Diouf to polski wokalista śpiewający w języku wolof, po angielsku i francusku, dziennikarz i działacz społeczny pochodzący z Senegalu. Na scenie towarzyszyć mu będzie jego rodak Pako Sarr – gitarzysta, kompozytor i producent również na co dzień mieszkający w Polsce.
W programie Dni Krajów Francuskojęzycznych znajduje się także koncert piosenek Edith Piaf w wykonaniu Iris Munos, spektakle dla dzieci i dorosłych, wystawy, wykłady i konkursy.
Organizatorem Dni Krajów Francuskojęzycznych jest Stowarzyszenie Alliance Française we Wrocławiu wspierane przez Ambasadę Francji, Kanady, Szwajcarii oraz Tunezji.
Festiwal odbywa się pod patronatem Rafała Dutkiewicza, Prezydenta Wrocławia.
Źródło: Credit Agricole
Może to Ci się spodoba
Codziennie podejmowane są próby wyłudzenia nawet 1 mln zł
Od stycznia do marca 2017 roku każdego dnia próbowano wyłudzać blisko 1 mln zł, głównie przy pomocy skradzionych dowodów osobistych – wynika z danych Związku Banków Polskich. Dzięki bazie zastrzeżonych dokumentów
Wolontariusze Banku BPH dla lokalnych społeczności
Ponad 400 wolontariuszy Banku BPH w ramach 9. edycji programu „Wiosna z GE Volunteers” zrealizowało 15 projektów wolontariackich w 14 miastach w Polsce. „Wiosna z GE Volunteers” to coroczna akcja
Bank Pekao SA podwójnie nagrodzony za najlepsze usługi finansowania handlu
Bank Pekao SA został uznany za Najlepszego dostawcę usług finansowaniu handlu według badania przeprowadzonego przez prestiżowy magazyn Euromoney. To nie jedyne wyróżnienie, jakie otrzymała w styczniu bankowość transakcyjna Pekao. Magazyn
MasterCard i Citi Handlowy zaproponują płatności mobilne firmom
– Polski oddział MasterCard i Citi Handlowy wprowadzają nową metodę płatności mobilnych, skierowaną do biznesu. Usługa o nazwie MobilePay pozwala na bezgotówkowe rozliczenia pomiędzy kontrahentami przy użyciu karty płatniczej, jednak
ING Bank Śląski najbardziej odpowiedzialną społecznie instytucją finansową
ING Bank Śląski został zwycięzcą Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy”.To potwierdzenie, że w swojej działalności bank stosuje najlepsze praktyki zzakresu społecznej odpowiedzialności. ING Bank Śląski
Kobiety zdominowały bankowość. Stanowią blisko 70 proc. osób zatrudnionych w sektorze finansowym
Kobiety zajmują 68 proc. miejsc pracy w polskiej bankowości. Dominują przede wszystkim w sprzedaży, księgowości oraz marketingu, ale zasiadają także w radach nadzorczych oraz zarządach. Płeć piękna stanowi obecnie już około 50 proc. wszystkich osób
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!