Co wybrać: fundusz czy lokatę?
Coraz częściej słyszymy o stabilnej sytuacji funduszy, szczególnie tych małych i średnich spółek. Oznacza to, że inwestycja w tego typu jest zyskowna.
Aktywność Europejskiego Banku Centralnego gwarantuje w tym roku znaczną poprawę kondycji finansowej akcji firm rynków w całej Europie. Papiery wartościowe dużych korporacji straciły na wartości na rzecz akcji małych, ale dynamicznie rozwijających się jednostek. Taki trend ma utrzymywać się w Polsce do końca roku.
Inwestorzy akcji zagranicznych nie maja powodów do zmartwień. Posiadają one swoją zadowalającą pozycję zarówno na rynkach wysoko rozwiniętych jak i tych wschodzących.
Dodatkowo kurs krajowej waluty ma tu swoje znaczenie. Z umocnienia pozycji złotego czerpią korzyści szczególnie posiadacze kredytów w walucie obcej, ponieważ wartości spłat spadają zgodnie ze wzrostem wartości krajowego środka płatniczego.
Gwarantujące sukces w obecnej fazie gospodarczej są fundusze obniżonego ryzyka. Inwestując środki w tego typu akcje możemy zarobić znacznie więcej niż na lokatach krótkoterminowych. Ten fakt stanowczo przemawia za wyborem owych funduszy przez potencjalnych inwestorów.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Najlepsze lokaty bankowe w kwietniu
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy najlepsze oprocentowanie lokat 3-miesiecznych spadło z 5,1% do 4,2%, 6-miesiecznych z 5,2% do 4,1%, a rocznej z 5,2% na 4,35%. Z danych zebranych przez Expandera
Komu przysługuje wysokie oprocentowanie lokat?
Na rynku bankowym można odkryć wiele możliwości, by odkładać pieniądze. Wybór jest duży i trudny. Należy skrupulatnie go przeanalizować, uwzględnić ryzyko, planowany dochód i czas, na jaki chcemy zainwestować kwotę.
FM Lokata PRO i rachunek oszczędnościowy – nowości w ofercie FM Banku
FM Bank S.A. wzbogaca swoją paletę produktów oszczędnościowych. Oprócz dotychczasowych atrakcyjnych lokat internetowych, klienci banku będą mogli skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego oraz nowej lokaty terminowej – FM Lokaty PRO.
Wszystko o lokatach i obligacjach skarbowych
Ze względu na duże podobieństwo lokat i obligacji skarbowych wielu klientów ma problem z wyborem idealnego rozwiązania. Z pozoru oba produkty bankowe oferują podobne warunki, jednak różnią się zdecydowanie w
Ranking lokat – najlepsza stawka to 3,5%, a najgorsza 0,35%
Osoba, która chce założyć lokatę na okres krótszy niż rok nie znajdzie już żadnej oferty bez gwiazdek i haczyków z oprocentowaniem wynoszącym 4%. Z przeanalizowanych przez Expandera ofert 28 banków
Lokaty: realne zyski najniżej od półtora roku
Zakładane przed rokiem bankowe lokaty, po uwzględnieniu wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (+0,3 proc. r/r) oraz 19-proc. podatku od zysków kapitałowych, dały zarobić średnio 2,04 proc. wobec 2,46 proc.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!