Wolontariusze Fundacji PZU ponownie zadbają o bezpieczeństwo na drogach
W najbliższy świąteczny weekend (31.10-2.11) na polskich drogach spotkamy wolontariuszy Fundacji PZU. Będą przypominać pasażerom o wpływie, jaki mają na bezpieczeństwo na drodze. To już druga odsłona wspólnych patroli Policji z wolontariuszami PZU. Akcja odbywa się w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.
Jak wynika z raportu „Z bliskimi pod drodze”, przygotowanego na podstawie badania zrealizowanego przez TNS Polska dla Fundacji PZU, pasażerowie niechętnie zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania osób prowadzących pojazd. Jedynie, co trzeci z nich (29 %) robi to, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Tymczasem to właśnie rodzina, bliscy, przyjaciele czy znajomi mogą najskuteczniej wpłynąć na zachowanie kierowcy, skłaniając go do bezpiecznej jazdy.
Dlatego, wolontariusze PZU wezmą udział w policyjnych patrolach i będą zachęcać pasażerów do aktywnego uczestnictwa w podróży, poprzez zwracanie kierowcom uwagi na niewłaściwe zachowanie. Pasażerowie otrzymają od wolontariuszy niebieskie serca – symbol kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, na których będą mogli wpisać swoją osobistą prośbę, przypominającą kierowcy o trosce, jaką otaczają go osoby bliskie. Kierowcy samochodów zatrzymanych do rutynowej kontroli, a podróżujący samotnie, też otrzymają od wolontariusza serce i życzenia bezpiecznej podróży.
– Pasażerowie powinni mieć świadomość, że są współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach. Ich prośba o spokojniejszą jazdę, skierowana do kierowcy, ma bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Niebieskie serce umieszczone w samochodzie i wypełnione przez najbliższych przekazuje pozytywne emocje i przypomnina kierowcy, że w domu czekają na niego bliscy, którzy się o niego troszczą i chcą, aby bezpiecznie dojechał do celu – mówi Bogdan Benczak, prezes Fundacji PZU.
Policyjne patrole z wolontariuszami PZU będzie można spotkać w 10 lokalizacjiach w całej Polsce, w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu, Mrągowie, Sieradzu, Częstochowie, Kętrzynie i Puławach. W ramach weekendowych działań do pasażerów trafi kilka tysięcy niebieskich serduszek.
Materiał prasowy
Może to Ci się spodoba
Prawie 9 osób dziennie ginęło na drogach w 2014 roku
Polska od lat jest w europejskiej czołówce krajów z największą ilością wypadków drogowych*. W 2014 roku odnotowano prawie 35 tys. wypadków (dane Komendy Głównej Policji), w których rannych zostało ponad
Czy ubezpieczenie wypadkowe jest przydatne?
Każdego dnia, podczas wykonywania obowiązków służbowych, dochodzi do nieszczęść. Bywają bardzo nieobliczalne i powodują liczne kłopoty zdrowotne. Czy warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie wypadkowe? Dlaczego jest tak potrzebne każdemu pracownikowi?
Komu przysługuje ubezpieczenie wypadkowe?
Praca fizyczna wymaga wiele sprawności i odpowiednich kwalifikacji. Aczkolwiek mimo specjalistycznego przygotowania zdarzają się wypadki, które poważnie wpływają na kondycję oraz sytuację zdrowotną. Czy ubezpieczenie wypadkowe jest potrzebne pokrzywdzonemu pracownikowi?
Sprawdź, jak bezpieczne jest Twoje mieszkanie
Poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu można sprawdzić szybko i łatwo za pomocą aplikacji, która powstała w ramach programu prewencyjnego UNIQA „Bezpiecznie jak w domu”. Aby otrzymać diagnozę bezpieczeństwa mieszkania i jego
Ubezpieczenie auta firmowego podczas urlopu – o czym warto pamiętać?
Jeszcze kilka lat temu przywilej użytkowania służbowego auta był najczęściej ograniczony np. przez limit kilometrów czy limity na paliwo. Obecnie firmy umożliwiają swoim pracownikom wykorzystywanie samochodów służbowych w celach prywatnych.
Open Life wdraża projekt mający na celu zwiększenie przejrzystości produktów
Prosto i zrozumiale – Open Life już od zeszłego roku wdraża projekt, mający na celu zwiększenie przejrzystości produktów i ich adekwatności do potrzeb klientów. Spółka wciąż wprowadza szereg zmian proklienckich
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!