Czy telefoniczna umowa może zostać zerwana?
Ostatnio telemarketing stał się bardzo popularny. Większość firm stara się przejmuje inicjatywę i dzwoni do klienta. Czasami w celach porządkowych, innym razem z powodów handlowych. W drugim przypadku wielokrotnie kończy się sfinalizowaniem umowy. Czy można cofnąć decyzję podjętą telefonicznie? Jak to zrobić?
Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że większość transakcji realizowanych przez telefon odbywa się szybko i bezmyślnie. Dlatego też często pojawiają się kłopoty i wątpliwości dotyczące słuszności podjętej decyzji.
Ze wzgląd na liczne nieprawidłowości wdrożono przepisy, aby uregulować sprawę i nie pozwolić na niezadowolenie konsumentów. Zgodnie z ustaleniami klient ma prawo do 10 dni wycofać się z zawartej telefonicznie umowy. Jeśli nie został poinformowany o swoich możliwościach termin ten wydłuża się do 90 dni.
Jeśli klient zdecyduję się na anulację umowy powinien w określonym czasie przygotować odpowiednie pismo i przekazać je listem poleconym. Należy pamiętać, że znaczenie ma data stempla pocztowego. Po rozpatrzeniu dokumentu umowa ulega rozwiązaniu, o czym zawiadamia się także zainteresowanego.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Czy można wypowiedzieć umowę zlecenie?
Umowa zlecenie to chyba najpopularniejsza forma zatrudnienia w Polsce. Dotyczy szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Z czasem coraz mniej pracownik chce pracować na tak kiepskich zasadach.
W jakim celu zawiera się umowę o dzieło?
Aktualnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka sposobów zawierania współpracy. Wśród nich ogromnym zainteresowaniem cieszy się umowa o dzieło, która niejednokrotnie wygrywa z zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Czym się
Kiedy zawiera się umowę o dzieło?
Obecnie w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka metod zawierania współpracy. Wśród nich dużą popularnością cieszy się umowa o dzieło, która dość często wygrywa z zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Czym
Ozusowanie umów zlecenia w 2016 roku
Bieżący rok przynosi wiele zmian w prawie pracy, m.in. w oskładkowaniu umów zleceń, potocznie zwanych „umowami śmieciowymi”. Czy było to posunięcie korzystne? A jeśli tak, to dla kogo? Portal http://sprawdzonyksiegowy.pl
Na czym polega odwołanie wypowiedzenia?
Jeśli pracodawca nie jest zadowolony z pracy zatrudnionego lub relacji ze współpracownikami może wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę. Jednak dokument ten musi mieć uzasadnienie prawne i wynikać z naruszenia przepisów.
Kiedy warto podpisać kontrakt eksportowy?
Wielu polskich właścicieli nawiązuje współpracę z zagranicznymi firmami, ponieważ ma nadzieję na zysk. Aby transakcje toczyły się w zgodzie z ustaleniami trzeba zawiązać umowę, która zagwarantuje bezpieczeństwo. Czy odpowiednim wyjściem
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!