Różne odsłony spotkań konferencyjnych
Na obecnym rynku możemy zauważyć rosnący popyt na sale konferencyjne. Pojawia się coraz więcej firm, a nawet jednoosobowych działalności gospodarczych, które potrzebują tego rodzaju pomieszczenia do realizacji swoich usług, czy też spotkań ze swoimi pracownikami w przypadku większych organizacji.
Zróżnicowanie wydarzeń konferencyjnych
Rodzaje konkretnych spotkań w sali konferencyjnej możemy wymieniać w nieskończoność. Zasadniczo można jednak wyróżnić kilka typów takich spotkań, a każdy z nich wymaga wynajęcia innego rodzaju pomieszczenia:
- Spotkania informacyjne, np. omówienie najnowszych wyników sprzedażowych firmy w obecności wszystkich pracowników czy też przedstawienie szerokiej oferty przez daną firmę. W tym przypadku nadaje się praktycznie każda, co najmniej średniej klasy sala konferencyjna.
- Duże kongresy wymagające od organizatorów dobrze rozwiniętych umiejętności organizacyjnych. Logistyka takich wydarzeń jest niezwykle ważna. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik tak, aby w trakcie konferencji nie napotkały nas przykre niespodzianki. Przykładem są konferencje naukowe, w których biorą udział przedstawiciele z różnych krajów. Tego rodzaju eventy trwają zazwyczaj co najmniej kilka dni, więc musi być zapewnione także zaplecze hotelowe.
- Szkolenia oraz warsztaty dla firm to dość specyficzne wydarzenie, ponieważ wymagane jest w tym przypadku, aby w okolicy spotkania było cicho i spokojnie. Osoby prowadzące szkolenie potrzebują, by wszyscy uczestnicy byli skupieni i nie rozpraszali sie przez jakiekolwiek zakłócenia dochodzące z zewnątrz. Idealne w tym przypadku są centra konferencyjne na obrzeżach miast, czy też nad jeziorem, w górach lub nad morzem.
- Spotkania typu gala to event szczególny. Przykładem są benefisy, spektakle czy prezentacje nowych produktów. W tym przypadku konieczna jest sala konferencyjna w klimacie kinowym, czy teatralnym, z zapleczem gastronomicznym. Tego rodzaju powierzchnie znajdziemy w dobrych hotelach.
Na szczęście stolica jest miejscem, w którym zlokalizowana jest ogromna liczba sal konferencyjnych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Sale konferencyjne w Warszawie cechują się wysokim standardem oraz ogromnym zróżnicowaniem. Warszawa jest centrum biznesowym w naszym kraju, więc panuje tu duży popyt na pomieszczenia nadające się na wydarzenia konferencyjne.
Przykładowe sale konferencyjne
Dago Centrum jest popularnym miejscem, z którego często korzystają renomowane firmy. Znajdziemy tu zarówno powierzchnie biurowe, wirtualne siedziby firm, jak i przeróżne sale konferencyjne o najwyższym standardzie. Warszawskie sale konferencyjne odznaczają się innowacyjnością i dobrym wyposażeniem i tak też jest w przypadku Dago Centrum. Wszystkie trzy sale konferencyjne tej firmy można łączyć oraz dzielić, co powoduje, że pomieszczą one od kilkudziesięciu do nawet ok. 180 osób. Wszystkie pomieszczenia posiadają nowoczesny system oświetlenia, nagłośnienia oraz klimatyzacji. Zaopatrzone są także w projektor, flipchart, szatnię dla wszystkich uczestników, dostęp do Wi-Fi oraz kompleksową obsługę techniczną.
Może to Ci się spodoba
Jak nie utonąć w morzu konkurencji?
Polacy, to bardzo przedsiębiorczy naród. Szacuje się, że w naszym kraju funkcjonuje ok. 2 milionów jednoosobowych działalności gospodarczych. Niestety wiele z tych firm w ciągu 2 lat znika z rynku.
Większość polskich firm nie mierzy efektywności pracy. W Europie to już standard
Tylko 45 proc. przedsiębiorców deklaruje, że ich firma jest dojrzała procesowo – wynika z badania Macrologic. To oznacza, że mają one rozpisane poszczególne procesy, potrafią je kontrolować i mierzyć efektywność. Brak takiego
Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób
Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim – transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal
Rekordowy ruch w transporcie drobnicowym. Niektóre firmy logistyczne notują blisko 100-proc. wzrost
W 2016 roku tylko w transporcie drobnicowym obsłużono ok. 1,5 mln palet i był to najlepszy wynik w historii – wynika z danych firmy FM Logistic. W stosunku do poprzedniego roku łączny wolumen zwiększył
Jak założyć własną kwiaciarnię
Czy wiesz, że założenie własnej kwiaciarni nie jest wcale takie trudne i kosztowne? Nie musimy posiadać dużego zaplecza finansowego, ponieważ potrzebne pieniądze możemy uzyskać z dofinansowania unijnego. Firma florystyczna przynosi
Mniej niż 20 proc. mikro- i małych firm w sektorze handlu i usług akceptuje płatności kartami
Tylko co piąty przedsiębiorca akceptuje karty płatnicze – wynika z doświadczeń Banku Pekao SA. Główną barierą jest obawa o wysokie koszty, jednak inwestycja w terminal płatniczy może się szybko zwrócić. Detaliści akceptujący płatności
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!