Poranny komentarz giełdowy – globalna przecena
Sesja w Azji nie przebiegła tak wzrostowo jak to miało miejsce ostatnio. Jedynie wyraźnie zwyżkującym indeksem był Shanghai Composite, który zakończył dzień na poziomie +2%. Warte uwagi jest spostrzeżenie, że japoński Nikkei225 ma wyraźne problemy z pokonaniem okrągłego poziomu 20 000 punktów – dzisiaj spadł o ponad 1%.
Różowo wcale nie jest także na Wall Street. Prawdą jest, że najważniejsze amerykańskie korporacje publikują na ogół lepsze wyniki od rynkowego konsensusu, ale nie przekłada się to na tyle znacząco, by przerwać okres konsolidacji, który pojawił się na początku marca tego roku. Sezon wyników na Wall Street jednak dopiero się zaczyna, więc do końca sezonu jeszcze sporo może się zmienić.
Zaskoczeniem nie jest otwarcie w Europie, gdyż kontynuowana jest przecena z czwartku. Niemiecki DAX przez chwilę był poniżej 12 000 punktów m.in. za sprawą umocnienia euro. Ta słabość stawia jednakże pytania o dalszą kontynuację trendu wzrostowego jaki DAX mógł poczuć wraz z uruchomieniem europejskiego QE. Negatywna niespodzianka nadeszła także z polskiego parkietu, gdyż nie utrzymało się czwartkowe tempo wzrostu, gdy polski WIG był jedynym z zachodniej i środkowej Europy zyskującym indeksem.
Przedstawione w powyższym opracowaniu treści , sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady inwestycyjnej, ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Dom Maklerski X-Trade Brokers S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Transakcje na instrumentach inwestycyjnych, w szczególności instrumentach wykorzystujących dźwignię finansową zawsze związane są z ryzykiem i mogą w efekcie przynieść zyski oraz straty, przekraczające zaangażowany przez inwestora kapitał początkowy.
XTB
Może to Ci się spodoba
Poranny komentarz walutowy – początek tygodnia z większą zmiennością
Poniedziałkowy poranek przynosi większe trendy na parach z dolarem australijskim, a to za sprawą rozczarowujących danych z tamtejszego rynku nieruchomości. Dolar australijski traci obecnie na wartości do dolara amerykańskiego -0,66%.
Komentarz PLN: PLN stabilny, nowe 15-miesięczne maksima na długu
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1840 PLN za euro, 3,1315 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz
Skandi FX: skok na EUR/NOK
Korona norweska na początku tygodnia wyróżnia się w segmencie G10, choć w niechlubny sposób. Słabość rynku ropy połączona z oczekiwaniami obniżki stóp procentowych przez Norges Bank na czwartkowym posiedzeniu pociągnęła
Dane w USA
Kolejne negatywne zaskoczenie z amerykańskiej gospodarki. Wedle szacunków ADP w kwietniu sektor prywatny dodał gospodarce 169 tys. etatów. Rynek oczekiwało około 200 tys. Dane obniżają nieco oczekiwania wobec piątkowego raportu
Osłabienie dolara przed posiedzeniem Fed
Szereg istotnych publikacji makroekonomicznych sprawił, że wczorajsza sesja na rynku walutowym upłynęła pod znakiem zwiększonej zmienności. Znacznie słabsze od prognozowanych dane napływające zza Oceanu, gdzie dynamika zamówień na dobra trwałego
Burzliwy tydzień może zacząć się od spadków
Początek poniedziałkowego handlu nie zapowiada się pomyślnie dla byków, co sygnalizują zdecydowane spadki na giełdach azjatyckich. Może więc być nerwowo, przed licznymi ważnymi informacjami makroekonomicznymi, które zaczną napływać od środy.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!