Gdzie szukać dewelopera?
Kupowanie mieszkania pochłania mnóstwo czasu i znajomości rynku nieruchomości. Dużym wsparciem może okazać się deweloper, który przedstawi interesującą ofertę oraz przyzna atrakcyjne rabaty i zniżki. Jak wskazać doświadczonego i profesjonalnego dewelopera? Czym kierować się przede wszystkim?
Nikt nie zaprzeczy, że najlepiej korzysta się ze sprawdzonych źródeł, głównie z polecenia. Zazwyczaj ktoś ze znajomych jest zadowolony z pracy i przenosi pozytywną opinię dalej. To najbardziej wiarygodny i pewny sposób, ponieważ ktoś wcześniej skorzystać z usługi i może wyrazić opinię.
Po podjęciu decyzji z całą pewnością należy przejrzeć całą umowę, aneksy i załączniki. Niejednokrotnie na niepewnych klientów czekają pułapki właśnie w dokumentach i załatwianych formalnościach.
Ostatnim krokiem, który da zapewnienie, będzie sprawdzenie dewelopera w Krajowym Rejestrze Sądowym. KRS informuje o możliwych zadłużeniach, stanach likwidacyjnych lub innych kłopotach prawnych.
Tak naprawdę wskazanie dewelopera to loteria. Nie można jednak generalizować, ponieważ jest mnóstwo wiarygodnych i rzetelnych pracowników, którzy wykonują swoje zadania świadomie i zgodnie z prawem. Jednak zawsze warto mieć pewność, że współpraca zakończy się sukcesem.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
„Mieszkanie dla młodych” nie dla Ślązaków?
Od 1 stycznia br. z pomocy w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” skorzystało jedynie 4 proc. Ślązaków kupujących nowe mieszkania*. Dla porównania – w woj. mazowieckim i pomorskim dofinansowanie otrzymało
Rośnie popularność nieruchomości komercyjnych szytych na miarę
Wymagania inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych, przemysłowych i magazynowych są coraz większe. Chociaż coraz więcej jest inwestycji o charakterze spekulacyjnym, czyli budowanym bez podpisanych umów z najemcami, to rośnie też zapotrzebowanie na obiekty
Kto może pracować w biurze nieruchomości?
Planowane aktualizacje prawa w kraju ułatwiają kandydatom dostęp do niektórych zawodów. Oznacza to, iż w styczniu 2014 roku pośrednikiem agencji nieruchomości będzie mógł być każdy, bez obowiązku uzyskania zawodowej licencji.
Lepiej płacić raty niż czynsz
Warunki rynkowe powodują, że koszt wynajmu mieszkania jest zbliżony do wysokości raty kredytu, zaciągniętego na zakup własnego lokum. W tej sytuacji trudno się dziwić, że preferujemy mieszkanie „na swoim”, niż
Zainwestuj w nieruchomość
Ceny mieszkań, które są dziś na nominalnym poziomie z 2006 roku przestały spadać. To czas by pomyśleć o zakupie, także w celu inwestycyjnym. Inwestowanie pieniędzy w akcje, czy złoto nie
Na jakich zasadach pracuje deweloper?
W dzisiejszych czasach sprzedawanie nieruchomości jest bardzo trudne. Ciągłe problemy finansowe Polaków spowodowały mniejsze zainteresowanie rynkiem deweloperskim. Notuje się jednak lepsze okresy sprzedaży, które dają nadzieję na poprawę ogólnej sytuacji.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!