Citi Handlowy z 18 dobrymi praktykami w raporcie FOB
18 inicjatyw CSR Citi Handlowy pojawiło się w tegorocznej, 13. edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja ta wydawana jest od 2002 roku i jest jedynym tego typu opracowaniem, wyróżniającym najważniejsze inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
Tegoroczna edycja raportu jest rekordowa. Zgłoszono w niej prawie 700 dobrych praktyk (w porównaniu do 403 w roku ubiegłym). Warto podkreślić fakt, że aż 264 z nich to działania długoletnie, co może świadczyć o tym, że coraz więcej firm dostrzega większą efektywność inicjatyw rozłożonych w czasie. Wśród wymienionych w raporcie praktyk znalazło się aż 18 prowadzonych przez Citi Handlowy (16 w roku ubiegłym), w tym trzy nowe: programy „Biznes w kobiecych rękach” i „Policz się” oraz „Nagroda Emerging Market Champions”.
Cieszy nas to, że nasza obecność w raporcie jest coraz bardziej widoczna. 18 praktyk to nasz rekord, mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, koordynującej działania CSR banku. Warto podkreślić zwłaszcza fakt, że większość z nich to inicjatywy długofalowe, realizowane od wielu lat Zawsze podkreślamy, że w działaniach społecznych najważniejsze są gruntowna analiza potrzeb a następnie konsekwencja i stabilność prowadzonych działań prowadzących do realnych zmian , dodaje.
Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” to jedyna tego typu publikacja w Polsce, podsumowująca najważniejsze kwestie związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Wszystkie inicjatywy są pogrupowane według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Najliczniej reprezentowanym obszarem od kilku lat jest „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”. Co ciekawe, coraz liczniejszą grupę firm zgłaszających swoje inicjatywy CSR są małe i średnie przedsiębiorstwa.
Źródło: Citi Handlowy
Może to Ci się spodoba
Gwarantowane 5,9% w ofercie kredytu gotówkowego eurobanku
eurobank uruchomił ofertę kredytu gotówkowego na kwotę 10 000 zł z gwarantowanym oprocentowaniem nominalnym w wysokości 5,9% dla osób, które spełniają określone warunki, m.in. przelewają wynagrodzenie na konto w eurobanku.
Coraz więcej Polaków korzysta z Centralnej informacji o rachunkach bankowych
Uruchomiona w lipcu Centralna informacja o rachunkach bankowych cieszy się rosnącym zainteresowaniem Polaków. Usługa ta umożliwia osobom uprawnionym uzyskanie informacji o rachunkach nieaktywnych – rachunkach osób zmarłych i zapomnianych rachunkach osób fizycznych, w każdym banku
Bank SMART wprowadza biometrię głosową
Bank SMART – pierwszy bank w Polsce, który wprowadził możliwość przeprowadzania operacji na koncie za pomocą komend głosowych, teraz dodaje kolejną funkcjonalność: biometrię głosową, czyli możliwość logowania się za pomocą
Getin Noble Bank finalistą międzynarodowego konkursu Contactless&Mobile Awards
Nowatorski system płatności w chmurze, wdrażany przez Getin Bank we współpracy z Oberthur Technologies, Visa Europe i First Data Polska, został uznany za jedno z najlepszych zbliżeniowych rozwiązań płatniczych na
Łatwiej będzie porównać ofertę banków i przenieść konto
Dyrektywa o rachunkach płatniczych (PAD) spowoduje, że łatwiej będzie założyć rachunki za granicą i porównywać oferty poszczególnych banków. Dostawcy usług będą mieli obowiązek umożliwić klientom łatwe przeniesienie rachunku. Zdaniem ekspertów na zmianach
Blisko 50-procentowy wzrost usług faktoringowych w Banku Ochrony Środowiska w 2014 roku
Bank Ochrony Środowiska podsumował usługi faktoringowe za rok 2014, notując blisko 50-procentowy wzrost względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Ponadto zgodnie z danymi opublikowanymi przez Polski Związek Faktorów, dynamika wzrostu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!