Kto wprowadza ceny transferowe?

Kto wprowadza ceny transferowe?

W czasie przygotowywania dokumentacji skarbowych lub wartości indywidualnych dla firmy, przychodzi pora na oszacowanie cen transferowych. Czym tak naprawdę są oraz kiedy powinny być ustalane? Czy ktoś sprawdza ich wysokość?

Ceny transferowe wykorzystywane są w przypadku współpracujących ze sobą kontrahentów w odniesieniu do handlu towarem. Zwykle chodzi o różne oddziały jednej spółki lub oddalone od siebie siedziby jednej firmy.

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że powinnością każdego przedsiębiorstwa jest zebranie obszernej dokumentacji stanowiącej o cenach transferowych ustalonych na konkretny rok. Podstawowym powodem pilnowania formalności jest opcja przeprowadzenia kontroli, która zajmuje się szukaniem nieprawidłowości oraz oszustw podatkowych.

Nie można zapominać, że zgodnie z obowiązującym obecnie prawem nie obowiązują szablony oraz wzory pism, które musi w tym zakresie wypełnić przedsiębiorca. W związku z tym wszystkie druki zbiera indywidualnie i samodzielnie ocenia, które należy pozostawić do sprawdzenia.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Puls rynku: AUD/USD
Next Jakie mieszkania nabywają Polacy?

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Jaka stawka za kilometr – czyli kilometrówka w 2013 roku

Aktualnie wiele przedsiębiorstw i dużych firm musi się przemieszczać po całym mieście, załatwiać, spotykać się z kontrahentami. Bez samochodu byłoby to stanowczo utrudnione. Nie w każdym przypadku firmę nowych aut.

Prawo podatkowe 0 Comments

Co nowego w zwolnieniach podatkowych?

Każdy podatnik, który nie musi obawiać się o opodatkowanie ma sposobność do przedstawiania wszystkich transakcji za pośrednictwem faktur. Procedura działa tak dlatego, gdyż wprowadzono określone ustalenia w tej sprawie oraz

Prawo podatkowe 0 Comments

Zakup licencji kosztem podatkowym

Każda firma, oprócz podwładnych, potrzebuje maszyn i urządzeń, do efektywnego spełniania powinności. Aby usprawnić działanie wszystkich technologii warto zakupić dodatkowe programy, które umożliwią wprowadzenie dodatkowych opcji, poprawią jakość i skuteczność.

Prawo podatkowe 0 Comments

W jakim celu obliczmy wartość używanych sprzętów dla firmy?

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej przedsiębiorcy mają obowiązek umieścić środki trwałe w ewidencji, która się do nich odnosi. Odpisy z tych środków są kosztami uzyskania przychodów. W takiej sytuacji konieczne jest

Prawo podatkowe 0 Comments

Czy mieszkanie można wliczyć w koszty podatkowe firmy?

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej w miejscu zamieszkania część jego powierzchni może być przeznaczona na siedzibę działalności. Takie przedsięwzięcie umożliwia wkalkulowanie części opłat ponoszonych na nieruchomość w koszty podatkowe firmy. Jeśli

Prawo podatkowe 0 Comments

Jak odliczyć ulgę za zakup kasy fiskalnej?

Posiadanie kas rejestrujących to konieczność każdego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. Istnieje jednak możliwość otrzymania ulgi podatkowej z tytułu zakupu owego urządzenia. Odliczyć od podatku można 50% wartości ceny netto kupionej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź