Jak nie przepłacać za ubezpieczenie na życie? Oto 5 wskazówek
Ubezpieczeniem na życie interesuje się wiele osób. Jeśli należysz do grupy zainteresowanych tą formą zabezpieczenia przyszłości, przed podpisaniem umowy sprawdź, czym się kierować podczas dokonywaniu wyboru.
W ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego znajdziesz ubezpieczenia na życie. Jeżeli nie zostaniesz zobligowany do zakupu takiej polisy (np. przez bank udzielający Ci kredytu hipotecznego), może się okazać, że sam zapragniesz zagwarantować ochronę swoim najbliższym. Ponieważ możesz wybierać wśród różnych produktów, sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby nie przepłacić.
1. Suma ubezpieczenia
Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym lepiej. Musisz jednak pamiętać, że ubezpieczenia na życie to umowy dwustronne – zobowiązujesz się do regularnego uiszczania składki. Jeżeli nie dopasujesz jej wysokości do swoich dochodów, możesz mieć problem z jej opłacaniem. Pamiętaj też, że wysoka suma ubezpieczenia jest wskazana wówczas, gdy masz zobowiązania i dzieci. Kiedy spłacisz np. kredyt hipoteczny, z powodzeniem możesz opłacać niższą składkę.
Ubezpieczenia na życie – kliknij i dowiedz się więcej.
2. Zastanów się, jakie masz potrzeby
Już wiesz, że chcesz należeć do grona osób mających ubezpieczenia na życie? Ale czy potrafisz wymienić swoje potrzeby? Dostępne w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych polisy na życie można podzielić ze względu na pełnioną funkcję. Mowa o polisach ochronnych i inwestycyjnych. Na czym zależy Ci bardziej? Na stworzeniu ochrony swoim bliskim czy może na odkładaniu pieniędzy na emeryturę? A może chciałbyś i jedno, i drugie? Precyzując swoje potrzeby i oczekiwania, zakupisz ubezpieczenie odpowiadające Twoim potrzebom.
3. Sprawdź wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela
Z całą pewność przepłacisz za ubezpieczenie na życie wówczas, gdy okaże się, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie musi Ci wypłacać pieniędzy mimo np. choroby. Może mieć to miejsce wówczas, gdy zapomnisz o sprawdzeniu sytuacji, w których ubezpieczyciel nie będzie ponosił odpowiedzialności, czyli nie wypłaci środków Twoim bliskim.
Informacje na temat wyłączeń możesz uzyskać od agenta, możesz również znaleźć je na stronach internetowych poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
4. Dodatkowe opcje – czy na pewno jest Ci to potrzebne?
Wysokość składki może wzrosnąć od kilku do kilkudziesięciu złotych, jeżeli zdecydujesz się wykupić dodatkowe opcje. Ale czy rzeczywiście wszystkie będą ci potrzebne? Prawdopodobnie nie. Zanim zatem zdecydujesz się na kolejną dodatkową opcję, sprawdź, czy korzyści są współmierne do kosztów, które będziesz musiał ponieść.
5. Porównuj, porównuj i jeszcze raz porównuj
Ubezpieczenia na życie to produkty specyficzne – umowa będzie Cię obowiązywać przez co najmniej kilka lat. Jeżeli chcesz wybrać korzystnie, nie możesz po prostu uwierzyć, że dana polisa jest aktualnie najlepszą na rynku. Taką informację powinieneś koniecznie samodzielnie zweryfikować – poświęć czas, aby porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dopiero wtedy będziesz miał pewność, że nie przepłaciłeś.
Może to Ci się spodoba
Open Life wdraża projekt mający na celu zwiększenie przejrzystości produktów
Prosto i zrozumiale – Open Life już od zeszłego roku wdraża projekt, mający na celu zwiększenie przejrzystości produktów i ich adekwatności do potrzeb klientów. Spółka wciąż wprowadza szereg zmian proklienckich
Ubezpieczyciele wypłacają coraz większe odszkodowania i świadczenia
Konkurencja cenowa między ubezpieczycielami, rosnące koszty napraw, odszkodowań i zadośćuczynień za straty niematerialne dla ofiar wypadków oraz nowe regulacje prawne – wszystko to złożyło się na blisko 40-proc. wzrost stawek obowiązkowych polis OC
Wyniki Liberty Ubezpieczenia za rok 2014
Liberty Ubezpieczenia zamknęło 2014 rok z bardzo dobrym wynikiem. Firma zebrała składkę przypisaną brutto w wysokościblisko 315 mln zł (314,84),z czego 73,09 mln zł w IV kwartale i zaufało jej
Transfer pieniędzy do Polski bez konta bankowego
Pracujesz za granicą i nie posiadasz tam konta bankowego? Przyczyn takiej sytuacji może być kilka: zbyt wysokie opłaty i prowizje w banku, niespełnienie wymogów formalnych bądź praca na krótki okres
Czy kantory internetowe są bezpieczne?
Wiele osób wciąż nie jest przekonanych co do możliwości, jakie dają kantory internetowe. Pojawia się u nich w tym kontekście pewien sceptycyzm. To naturalne, w naszym społeczeństwie nadal jest wiele
Lato na parkiecie to nie najgorszy pomysł
Ledwie inwestorzy uporali się z dylematem, czy sprzedawać akcje w maju, a już ci którzy postanowili zostać z nimi w portfelu, zastanawiają się, czy warto je trzymać także przez lato.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!