Przedświąteczne porządki w portfelu. Jak się za nie zabrać?
O przedświątecznych porządkach krążą legendy. Poza jednak sprzątaniem mieszkania, koniec roku sprzyja również refleksji nas stanem swoich finansów. Jeżeli te nie są w dobrej kondycji, to dobrze pomyśleć o ich uporządkowaniu.
W czasie roku kalendarzowego chętnie sięgamy po rozmaite produkty bankowe. Obok rachunków bankowych, decydujemy się na podpisanie umów kredytowych. Gdy okazuje się, że takich pożyczek jest sporo, a łączna kwota miesięcznych rat nadwyręża domowy budżet, pojawia się pytanie, co dalej. By w nowym roku nie narobić sobie problemów finansowych, najlepiej poszukać rozwiązania jeszcze w starym. Kredyt konsolidacyjny czy pożyczka konsolidacyjna to przykładowe recepty na wyjście z trudnej sytuacji.
Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny czy pożyczka konsolidacyjna to produkty stworzone z myślą o osobach posiadających więcej niż jeden kredyt. Podpisanie umowy o przyznanie takiego kredytu, pozwala osiągnąć wiele korzyści jednocześnie: jedną ratę (czyli ograniczenie formalności) i dłuższy okres kredytowania (czyli niższą wysokość raty).
Gdy mowa o ograniczeniu formalności, warto wskazać, że raty mogą być wymagane w różnych terminach. Banki podchodzą elastycznie do klientów, ale w sytuacji posiadania kilku czy nawet kilkunastu kredytów, raty poszczególnych mogą nie być wymagalne w tym samym dniu. Wówczas konieczne jest prowadzenie notatek lub ustawianie przypomnień – opłacając ratę po terminie, narażamy się nie tylko na naliczenie przez bank wysokich odsetek, lecz także przekazanie informacji o opóźnieniu do jednej z baz gromadzących informacje o spłatach zobowiązań klientów indywidualnych.
Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny to produkt dostępny w ofertach wielu banków. Oznacza to, że osoby zainteresowane zaciągnięciem takiego kredytu, powinny dokładnie zapoznać się z propozycjami. Pozornie niewielkie różnice mogą mieć ogromne znaczenie. Co aktualnie swoim klientom oferują banki w zakresie kredytów konsolidacyjnych?
Ponieważ okres świąteczno-noworoczny to czas, gdy dni wolnych nie brakuje, większość banków wydaje decyzję w ciągu kilku dni. Najlepsze banki gwarantują, że udzielą zainteresowanemu klientowi odpowiedzi w ciągu jednego dnia. Dzięki temu klient może przemyśleć ofertę i zdecydować, czy będzie szukał dalej. Znaczenie ma również okres kredytowania, bo od niego zależy wysokość raty. W zależności od banku, może on wynosić nawet ponad 80 miesięcy.
Ubezpieczenie – by spać spokojnie
Pożyczka czy kredyt konsolidacyjny to produkty pozwalające obniżyć kwotę dotychczas spłacanych rat. Choć niższa rata może spowodować, że domowy budżet znów będzie pod kontrolą, to nie można zapomnieć o sytuacjach kryzysowych. Utrata pracy, nieszczęśliwy wypadek czy choroba to przypadki, w których spłata zobowiązania może być niemożliwa. Jak się zatem zabezpieczyć?
Najlepsze banki oferują ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego. Dzięki niemu można spać spokojnie – byt rodziny będzie zabezpieczony niezależnie od sytuacji. A to kolejny powód, by zainteresować się domowymi wydatkami jeszcze w starym roku i nowy powitać z budżetem pod kontrolą.
Może to Ci się spodoba
Jak obniżyć raty kredytu?
Decydując się na kredyt hipoteczny podejmujemy zobowiązanie na wiele lat. Expander zwraca jednak uwagę na to, że warunki kredytu można po pewnym czasie zmienić. Ratę swojego kredytu można obniżyć np.
Jest szansa, że Polacy zaczną masowo inwestować w nieruchomości komercyjne
Coraz bliżej utworzenia na polskim rynku REIT-ów, czyli funduszy lub spółek inwestujących w nieruchomości komercyjne. Umożliwia on inwestowanie zarówno inwestorom instytucjonalnym, jak i indywidualnym nawet niewielkich kwot. Trwają prace nad stroną prawną
Jak podzielić budżet w rodzinie? Sprawdzone sposoby na efektywne zarządzanie finansami
Dobry podział budżetu to klucz do stabilności finansowej w rodzinie. To jednak niełatwe zadanie, szczególnie gdy dochody są nierówne, a wydatki różnorodne. Jak zrobić to skutecznie i sprawiedliwie dla wszystkich?
Kto ma szansę na wczasy pod gruszą?
Wiele firm i przedsiębiorstw oferuje swoim pracownikom dofinansowanie urlopów wypoczynkowych. Zgodnie z przepisami dotyczy to przede wszystkim sfery samorządowej oraz budżetowej, ale jak widać również prywatne firmy dbają o swój
Kto ma prawo do renty szkoleniowej?
Renta szkoleniowa dotyczy pracowników, którzy stracili zdolność do pracy zawodowej, jednak po przekwalifikowaniu wciąż mogą znaleźć zatrudnienie. Istnieją jednak pewne warunki, które warto spełnić, żeby starać się o świadczenie. Co
Koniec konsumpcji, czas na oszczędzanie
Większość z nas chciałaby utrzymać swój obecny standard życia na emeryturze, tymczasem tylko co dziesiąty Polak odkłada dodatkowe środki na przyszłość. W tej grupie ponad połowa (55 proc.) przyznaje, że
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!