PZU wspiera pobyt European Union Youth Orchestra w Warszawie

PZU wspiera pobyt European Union Youth Orchestra w Warszawie

10 kwietnia br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie zagra European Union Youth Orchestra, młodzieżowa orkiestra składająca się ze 119 młodych muzyków z 27 krajów Unii Europejskiej. Pobyt EUYO w Warszawie będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu PZU.

Na koncercie pod batutą znamienitego dyrygenta Vladimira Ashkenazy’ego będzie można usłyszeć m.in. „Wariacje Symfoniczne” Witolda Lutosławskiego. Przyjazd orkiestry do Polski będzie połączony z inauguracją europejskiej nagrody kulturalnej EUYO ‘Great Europeans’, której pierwszym laureatem będzie polski kompozytor Witold Lutosławski. Ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i wspieranie młodzieży wybitnie zdolnej to jedne z kluczowych obszarów zaangażowania społecznego PZU.

European Union Youth Orchestra tworzą młodzi utalentowani muzycy w wieku od 16 do 26 lat, pochodzący ze wszystkich 27 krajów Unii Europejskiej. Ich wiosenna trasa koncertowa obejmie Szwajcarię, Włochy, Polskę i Hiszpanię. Koncert EUYO pod dyrekcją światowej klasy dyrygenta Vladimira Ashkenazy’ego odbędzie się 10 kwietnia o 19.30 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Współpraca z EUYO jest elementem działań z zakresu zaangażowania społecznego PZU, którego jednym z głównych celów jest wspieranie zdolnej młodzieży. Firma jest fundatorem Stypendiów im. Bronisława Geremka, dedykowanym najbardziej utalentowanym studentom kierunków humanistycznych. Od 2012 roku PZU jest również partnerem strategicznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, stowarzyszenia, które realizuje autorski program pomocy wybitnie zdolnym. Podczas pobytu w Warszawie EUYO wraz z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci zorganizują warsztaty dla swoich podopiecznych. Pozwolą one młodym muzykom wymienić się doświadczeniami oraz doskonalić umiejętności pod okiem Vladimira Ashkenazy’ego i Marshalla Marcusa, dyrektora generalnego EUYO. Podopieczni Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci wezmą również udział w próbie generalnej koncertu.

PZU, jako największy polski ubezpieczyciel, dba o zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego m.in. poprzez objęcie Mecenatu nad Zamkiem Królewskim w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Narodowym w Krakowie wraz z jego najważniejszym oddziałem w Sukiennicach. Wsparcie działalności EUYO przyczyni się do promocji polskiej kultury na arenie międzynarodowej. W kwietniu zostanie zainaugurowana nagroda EUYO „Great Europeans”, ustanowiona w celu wyróżnienia oraz podkreślenia dokonań osób, które w swoim prywatnym i zawodowym życiu przyczyniły się do kulturalnego, a przede wszystkim muzycznego rozwoju młodzieży. Pierwszym wyróżnionym będzie polski kompozytor Witold Lutosławski (1913 – 1994), którego setna rocznica urodzin jest uroczyście obchodzona w tym roku w Polsce.

“Fundacja PZU koncentruje swoją działalność na wspieraniu rozwoju edukacji i ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego. Dlatego działalność EUYO doskonale wpisuje się w naszą strategię zaangażowania społecznego. Dzięki nawiązanej współpracy możemy wspierać najbardziej utalentowanych młodych polskich muzyków, a także promować polską kulturę oraz upamiętniać wielkich Polaków jak Witold Lutosławski” – powiedział Bogdan Benczak, prezes fundacji PZU.

PZU dąży również do zapewnienia młodzieży równych szans dla rozwoju intelektualnego i zawodowego poprzez m.in. wspieranie edukacji na terenach wiejskich i w małych miastach. PZU za pośrednictwem Fundacji PZU realizuje swoje cele poprzez partnerstwa z wieloma cenionymi Fundacjami oraz własny konkurs grantowy. Od lat firma dofinansowuje Program Stypendiów Pomostowych, prowadzony przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, ułatwiając uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin, podjęcie nauki na wyższych uczelniach. PZU wspiera również działalność Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

 

 

Źródło: Materiał prasowy

Previous Zielone ubezpieczenie
Next Szybka budowa biura

Może to Ci się spodoba

Ubezpieczenia 1Comments

Ubezpiecz się w grupie

Od września 2014 roku UNIQA oferuje firmom, zatrudniającym co najmniej trzech pracowników nowe Grupowe Ubezpieczenie na Życie „Bezpieczna przyszłość”. Do ubezpieczenia przystąpić mogą osoby w wieku od 16 do 69

Finanse osobiste 0 Comments

Tylko jedna piąta upraw w Polsce jest ubezpieczona od zjawisk losowych

Według ustaleń komisji z początku sierpnia w tym roku na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych 31,5 tys. gospodarstw rolnych poniosło straty, które w sumie są szacowane na ponad 1 mld zł. Do tego trzeba

Ubezpieczenia 0 Comments

Elvita już w portfolio Grupy PZU

1 grudnia PZU zamknął transakcję nabycia udziałów w spółce Elvita Jaworzno III – jednej z największych sieci nowoczesnych gabinetów medycznych na południu Polski. Zakup Elvity to kolejny krok do stworzenia

Ubezpieczenia 0 Comments

Przydatne, lecz zapomniane assistance do konta

Holowanie auta, porada prawna czy zamówienie wizyty lekarza lub hydraulika – to tylko niektóre usługi dostępne w ramach bankowego assistance. W razie nagłych wypadków większość uprawnionych klientów zapomina jednak, że

Ubezpieczenia 0 Comments

Ubezpieczyciele chcą komunikować się z klientami online

Niespełna co ósmy Polak posługujący się internetem korzysta z urządzeń cyfrowych w celu kontaktu z ubezpieczycielem. Ponad połowa uważa jednak, że takie rozwiązanie byłoby przydatne. Relacje ubezpieczyciel–ubezpieczony będą stopniowo przechodzi do sfery cyfrowej.

Ubezpieczenia 0 Comments

W jakim celu organizuje się postępowanie likwidacyjne?

O postępowaniu likwidacyjnym należy myśleć, kiedy ubezpieczony wyrządzić szkody. Wówczas pracownik biura ubezpieczeniowego powinien pozyskać kilka istotnych informacji, żeby określić należną rekompensatę pieniężną. Jakie kwestie brane są pod uwagę podczas

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź