Przegląd poranny 3 kwietnia
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolara zanotował wzrost z okolic 1,08236 USD do poziomu 1,0900 USD. Ruch ten bazował w dużej mierze na oczekiwaniach co do dzisiejszego słabszego wskazania z tytułu NFP, jednak również ostatnie dane makro działały raczej na niekorzyść amerykańskiej waluty.
Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar zanotował lekki spadek do 1,0863 USD, jednak kolejne godziny przynoszą już wzrost kwotowań głównej pary walutowej. Pozostałe pary walutowe pozostają stabilne podczas mało płynnego handlu.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W ostatnim tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w USA spadła do 268 tys. z poziomu 288 tys. (po korekcie z 282 tys.) w poprzednim tygodniu.
– W lutym 2015 roku deficyt w handlu zagranicznym USA spadł aż o 17% w relacji miesięcznej i ukształtował się na poziomie 35,44 mld USD, poinformował w czwartek 2 kwietnia br. Departament Handlu.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!