Blok dolarowy: powrót słabości AUD/NZD/CAD względem USD

Blok dolarowy: powrót słabości AUD/NZD/CAD względem USD

Dobry start środowego handlu dla walut Wspólnoty wobec USD wytrzymał jedynie do otwarcia europejskiego rynku, kiedy aktywował się popyt na USD. Reszta dnia powinna upłynąć na konsolidacji w oczekiwaniu na piątkowy raport NFP.

AUD/USD w nocy zaliczył podejście do 0,7660 na dobrych danych z rynku budowlanego Australii i lepszym PMI z Chin, który nieoczekiwanie wybił się ponad 50 pkt. Jednak szczegóły raportu PMI nie były już tak pozytywne, a umocnienie Aussie zostało wykorzystane pod sprzedaż, gdyż rynek spekuluje zdaje się być przekonany, że za tydzień RBA dokona cięcia stóp procentowych. AUD/USD przełamał okrągły 0,76 zbliżając się do marcowych minimów (0,7560). Wsparcie to powinno wytrzymać do czasu wtorkowego posiedzenia RBA, a obniżka otworzy drogę technicznie do 0,7267. Odbicia będą wygaszane przy 0,7660.

Kiwi także znalazł się pod presją sprzedaży i NZD/USD na chwilę zanurzył się pod 0,74 (teraz 0,7411). Brak tutaj bezpośrednich czynników osłabienia poza śledzeniem AUD. Do obserwacji są poziomy 0,7370 i 0,7440.

Wczoraj USD/CAD zaliczył spory zwrot po danych o PKB z Kanady (ponad figurę z 1,2780). Dane nie były aż tak imponujące (PKB w lutym spadło o 0,1 proc. m/m przy oczekiwaniach -0,2 proc.), jednak rynek w godzinach poprzedzających publikację pozycjonował się na gorszy odczyt, więc szybkie wychodzenie krótkoterminowych graczy spotęgowało spadki USD/CAD. Przy ropie niewykazującej siły do odbicia perspektywy dalszego umocnienia CAD wyglądają blado. Dziś handel powinie być zamknięty między 1,2650 a 1,2750.

Konrad Białas
Strateg Walutowy
TMS Brokers

Previous Grecja zacieśnia relacje z Rosją
Next Kiedy zakończą się irańskie negocjacje? - Raport surowcowy

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Część członków RPP wskazywała w VII na cięcie stóp – sprawozdanie

Podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej w lipcu niektórzy jej członkowie wskazywali, że najbliższym czasie może być konieczne obniżenie stóp procentowych, podał Narodowy Bank Polski w sprawozdaniu z lipcowego posiedzenia RPP.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Dane z USA

Za nami cotygodniowe dane o ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, które zniżkują o 6 tys. do 289 tys. To wyniki nieco lepszy od oczekiwań, ale generalnie wskazujący na stabilizację

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz walutowy – dobre dane z USA, dolar słabnie

Dzisiejsza sesja na rynku walutowy będzie przebiegała w oczekiwaniu na kolejne dane z USA, gdzie o godzinie 14:30 zostanie opublikowana inflacja PCE, która stanowi bardzo ważny wskaźnik dla członków FED.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz do rynku złotego

Poranny, czwartkowy handel przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym wyraźnym umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2128 PLN za euro, 3,1611 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,3982 PLN

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz giełdowy – lepsze nastroje po danych z Chin

Zdecydowanie wzrostowa sesja w Azji i mocne otwarcie w Europie, to reakcja w dużej mierze na korzystne dane z Chin. W tym tygodniu większość czynników sprzyja kupującym akcje i po

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz walutowy – wydarzenie grudnia dopiero przed nami

W ubiegłym tygodniu rynek walut żył posiedzeniem EBC i faktycznie podczas konferencji Draghiego sporo się działo. Tematem numer jeden na rynku walut jest jednak obecnie Fed. W przyszłą środę dowiemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź