Przegląd poranny 4 marca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował wzrost do okolic 1,1217 USD, co przełożyło się na lekką zwyżkę kwotowań wspólnej waluty na większości zestawień. W szerszym kontekście indeks dolarowy oscyluje w dalszym ciągu blisko 11-letniego szczytu. Dodatkowo ostatnie zwyżki długu USA wpływają pozytywnie na amerykańską walutę.
Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar zanotował spadek do 1,1163 USD. Większość par oscyluje w graniach ostatnich konsolidacji, jednak widoczna jest presja na osłabienie euro m.in. wobec funta czy japońskiego jena.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W IV kwartale 2014 roku dynamika Produktu Krajowego Brutto (PKB) Australii wzrosła o 0,5% w relacji kwartalnej oraz 2,5% w relacji rocznej, wynika z danych opublikowanych w środę 4 marca br.
– W IV kwartale 2014 roku Produkt Krajowy Brutto (PKB) Kanady wzrósł o 0,6% w relacji k/k, po tym jak w poprzednim kwartale ub.r. wzrost ten sięgnął (po korekcie) 0,8% k/k, wynika z danych opublikowanych we wtorek, 3 marca br.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
PBOC bez wpływu na rynki – Raport dzienny FX
Mowa oczywiście o cięciu stopy procentowej o 25 p.b. w niedzielę przez Ludowy Bank Chin. Pozytywnej reakcji zbytnio nie widać – pytanie, czy inwestorzy nie zaczynają, aby zadawać sobie pytania,
Dolar rekordowo mocny przed zapiskami FED – Raport dzienny FX
Dzisiaj o godz. 20:00 rynek pozna zapiski z lipcowego posiedzenia FED. Oficjalny komunikat był nieco lakoniczny, jak na oczekiwania rynku – Rezerwa Federalna nie dała sygnałów w jakim okresie od
Analiza Forex: Ropa
Choć w ciągu dnia próbowano we wtorek rozruszać rynki, większość z nich zakończyła dzień na poziomach oddalonych od otwarcia jedynie o dziesiętne części procenta. Wzrostowi zmienności nie sprzyjały żadne okoliczności.
Umocnienie DKK wspiera scenariusz obniżek stóp
W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy wyraźny spadek wyceny wspólnej waluty wobec korony duńskiej, co było pochodną działań ze strony EBC. W reakcji na działania europejskiej instytucji o obniżce stóp zadecydował również
Rubel znów w defensywie
W trakcie dzisiejszej sesji znów obserwujemy dynamiczne spadki na rublu na większości zestawień. Tradycyjnie powodem odwrotu od rosyjskiej waluty jest kontynuacja spadków na rynku ropy, co bezpośrednio uderza w tamtejszą
Przegląd poranny 22 sierpnia
Sesja amerykańska: Na początku sesji w USA dolar amerykański osłabiał się względem euro, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego. Niemniej jednak, już po dwóch godzinach sesji te delikatne spadki zostały wyhamowane.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!