Słabe euro kradnie show mocnemu dolarowi
Wydarzenia na rynkach walutowych
• Najważniejszym wydarzeniem okazało się osłabienie EUR, w szczególności względem JPY i CHF.
• USD zasadniczo nie zyskiwał na wartości, ponieważ spadek w parze EUR/USD wynikał raczej z osłabienia EUR, a większość par z USD odnotowała jedynie częściowe zniesienia z poziomów gwałtownego umocnienia USD w piątek po publikacji mocnego amerykańskiego raportu w sprawie zatrudnienia w styczniu.
• Po przełamaniu wsparcia w przedziale w ciekawej sytuacji znajduje się srebro, natomiast złoto nie zdołało kontynuować spadku po przełamaniu w piątek kluczowego wsparcia na poziomie 1 250 USD za uncję – napięcie dotyczące bezpośrednich perspektyw metali szlachetnych nieoczekiwanie wzrosło.
EUR/CHF
Głównym wydarzeniem w ostatnich dniach było osłabienie euro; warto zauważyć, że wsparcie na poziomie 1,0450/75, które ukształtowało się w ciągu ubiegłego tygodnia, zostało dziś przetestowane i przełamane po tym, jak rentowności greckich obligacji poszły ostro w górę w wyniku buntowniczej greckiej retoryki.
Retoryka ta wpłynęła również na większe niż zwykle rozszerzenie różnic w rentowności obligacji peryferyjnych państw członkowskich UE; przyczyniły się do tego także wyniki hiszpańskich sondaży przedwyborczych, korzystne dla partii Podemos, która sprzeciwia się działaniom oszczędnościowym. W parze EUR/CHF kolejne poziomy spadków obejmują zniesienia Fibonacciego z ruchu zapoczątkowanego na poziomie ostatnich minimów poniżej parytetu, np. zniesienie o 38,2% w okolicach poziomu 1,0315, a następnie zniesienie o 61,8% w rejony 1,0100.
USD/JPY
Ze względu na dzisiejszą nerwowość w Europie w związku z doniesieniami z Grecji oraz na defensywę apetytu na ryzyko, para USD/JPY nie zdołała dziś osiągnąć kolejnych maksimów. Czekamy na potwierdzenie, że piątkowy rajd miał realne znaczenie – warto zaznaczyć, że naszym zdaniem para USD/JPY rozpoczyna trend pozytywny, mimo iż potrzebujemy jeszcze potwierdzenia tej tezy na wykresie.
Zwróćmy uwagę na zbieganie się spadkowej linii konsolidacji oraz dziennej chmury Ichimoku w okolicach poziomu 119,25, który musi zostać przełamany, abyśmy mogli mówić o teście maksimum 121,85 i dalej, być może nawet 125, w ramach idealnego scenariusza „piątej fali”.
Lokalne wsparcie znajduje się obecnie w rejonie 118,00/117,75. W przypadku przełamania drugiego z nich, byki będą musiały uzbroić się w cierpliwość.
John J Hardy, Saxo Bank
Może to Ci się spodoba
Raport dzienny Forex
Mimo, że szefowa FED dała wczoraj do zrozumienia, że nie należy oczekiwać pauzy w redukcjach programu QE3 (co tym samym sygnalizuje, że sytuacja gospodarcza będzie się nadal poprawiać) i w
Komentarz walutowo-makroekonomiczny
Kluczowe wydarzenia minionego tygodnia Ostatnie dni przyniosły nam pogłębienie strat złotego na parze z amerykańskim dolarem. W piątek para USDPLN osiągnęła poziom 3,2955 PLN/USD notowany ostatnio w lipcu 2013 r.
Komentarz PLN: Spadki na PLN, zaszkodziła Argentyna i spadki na giełdach
Piątkowy poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji kwotowań po wczorajszej wyraźnej przecenie. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1754 PLN za euro, 3,1191 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz
Poranny komentarz walutowy – rynek czeka na sygnały od EBC
O wczorajszej sesji można szybko zapomnieć ze względu na puste kalendarium makroekonomiczne i niemal zerową zmienność na rynku walutowym. Dziś do gry wracają inwestorzy z Londynu i Wall Street, dlatego
Komentarz do rynku złotego
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi wzrost wyceny złotego i ruch notowań koszyka BOSSA PLN w kierunku miesięcznych szczytów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1970 PLN za euro,
Poranny komentarz walutowy – EBC gotowe do wystrzału
Środowy poranek na rynku walutowym obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W oczy rzucała się przede wszystkim słabość australijskiego dolara, który traci pod wpływem czynników fundamentalnych. Na drugim biegunie znajduje się
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!