Przegląd poranny 7 października
Sesja amerykańska: Podczas amerykańskiej sesji notowania eurodolara wystrzeliły w górę i zbliżyły się do poziomu 1,2673 USD, jednak ostatnie minuty sesji przyniosły słabe cofnięcie tego ruchu i kurs EURUSD zakończył fazę notowań w USA w rejonie 1,2642 USD.
Osłabienie amerykańskiego dolara w pierwszych godzinach amerykańskiej sesji było bardzo widoczne także na wykresach GBP/USD, USD/JPY i USD/CHF.
Sesja azjatycka: Sesja w Azji przynosi kontynuację delikatnego umacniania się amerykańskiego dolara względem EUR, CHF i JPY. Para USDJPY zawahała się w zakresie 108,70 – 109,20 JPY.
Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane M15.
Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:
– BoE poczeka z podwyżką stóp do przyszłego roku – ankieta Reutera. Żaden z 60 ankietowanych ekonomistów nie spodziewa się podwyżki stóp na posiedzeniu 9 października 2014.
– Zgodnie z oczekiwaniami RBA nie zmienił stóp procentowych w Australii- pozostawił stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie 2,5%.
– W październiku 2014 indeks Sentix dla strefy euro spadł do -13,7 pkt. z -9,8 pkt. we wrześniu i wobec 2,7 pkt w sierpniu, to najniższy odczyt od maja 2013 roku.
– POLSKA- we wrześniu 2014 koniunktura w przemyśle przetwórczym poprawiła się. Poprawę odnotowały zarówno firmy publiczne, jak i prywatne – podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym zwiększył swoją wartość o 5,8 pkt., do poziomu plus 2,6 pkt.
Michał Pietrzyca
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Próba odreagowania na długu
Zgodnie z wczorajszą tezą aktualną sytuację na rynku walutowym warto oceniać poprzez pryzmat zachowania się europejskich obligacji, gdzie niedawne zniżki cen były jednym z czynników wspierających wycenę euro na rynku.
Dane wyraźnie na korzyść dolara
Liczba miejsc pracy w USA poza rolnictwem wzrosła w listopadzie o 321.000 wobec wzrostu o 243.000 po korekcie miesiąc wcześniej, podał Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA wyniosła w listopadzie
USD/CAD: czy linia trendu wytrzyma?
Para USD/CAD szykuje się do trzeciego w ostatnim czasie testu linii trendu wzrostowego. Jednocześnie kolejne wzrostowe odbicia były coraz krótsze, co spowodowało wyrysowanie się czegoś w rodzaju formacji trójkąta. Nie
Dolar zmiennym jest… – Raport dzienny FX
Wczoraj po południu amerykańska waluta zyskiwała, co było zaskoczeniem biorąc pod uwagę słabe dane nt. produkcji przemysłowej z USA. Podczas sesji azjatyckiej, a zwłaszcza w pierwszych godzinach sesji europejskiej sytuacja
Przegląd poranny 24 listopada
Sesja Azjatycka: Najważniejszym wydarzeniem sesji w Azji jest otwarcie się wyraźną luką nowego tygodnia na rynku eurodolara. Wspólna waluta otworzyła się na poziomie 1,23625 USD wobec USD na bazie perspektyw
EUR/USD: tąpnięcie w dół
EUR/USD powrócił do silnych spadków, jest już na nowych minimach i zmierza do wsparcia na 1,1150. TMS Brokers
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!