Przegląd poranny 17 lipca
Sesja amerykańska: W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy kontynuację umocnienia amerykańskiego dolara, co przyniosło spadek do okolic 1,3520 USD na eurodolarze. Równocześnie należy zwrócić uwagę na spadki wyceny wspólnej waluty również wobec CHF czy JPY.
Sesja azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar konsoliduje w okolicach 1,3524-1.3533 USD. Ponadto obserwujemy spadek wyceny EUR/GBP do okolic 2-letnich minimów. Ostatnie kilka godzin przyniosło odreagowanie na kwotowaniach walut związanych z antypodami, w reakcji na lepszy odczyt australijskiego indeksu CB za maj.
Najważniejsze wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W czerwcu produkcja przemysłowa w USA wzrosła o 0,2 procent w ujęciu miesiąc do miesiąca, poinformowała w środę Rezerwa Federalna. Analitycy oczekiwali wzrostu produkcji o 0,4 procent. Odczyt za maj został skorygowany do 0,5 procent z 0,6 procent.
– Beżowa Księga FED: aktywność gospodarcza poprawiła się we wszystkich dystryktach FED, rośnie akcja kredytowa oraz poprawia się sytuacja na rynku pracy.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Japoński jen w centrum uwagi – raport dzienny FX
Czy jen jest za słaby? Taką tezę zaprezentował dzisiaj jeden z doradców japońskiego premiera, wspierając tym samym dzisiaj rano japońską walutę. Czynników sprzyjających wzrostowemu odreagowaniu jena jest jednak więcej –
Krach na UAH
W trakcie dzisiejszej sesji ukraiński bank centralny zrezygnował z obrony kursu tamtejszej hrywny. Kurs waluty skokowo spadł, podbijając kwotowania USD/UAH nawet o 30%. Jest to najmocniejszy spadek UAH od 20lat.
EUR/RUB dociera do ważnej strefy
To rejon oparty o dawny szczyt z lutego 2009 r., który został złamany w drugiej połowie stycznia b.r. Jak pamiętamy był to sygnał do gwałtownego przyspieszenia zwyżek, której wynikiem było
EUR/PLN: kolejny test oporu
EUR/PLN podchodzi dzisiaj po raz kolejny pod opór na poziomie 4,0750. Dotychczas skutecznie powstrzymywał on dalszą zwyżkę. Kurs znajduje się jednak we wzrostowym kanale cenowym, którego respektowanie wskazuje na możliwość
GBP/USD: silne wzrosty
Kurs GBP/USD po odbiciu od opisywanej przez nas strefy wsparcia powrócił do wzrostów, które znacząco przyspieszyły po publikacji dobrych danych z gospodarki Wielkiej Brytanii. Notowania naruszają już zniesienie 61,8 proc.
GBP/USD: wyjście nad linię trendu
Notowania GBP/USD po krótkiej walce pokonały długoterminową linię trendu spadkowego. Dalsza zwyżka wyhamowała póki co na zniesieniu 61,8 proc. ostatniego impulsu spadkowego. Obecnie kurs wykonuje techniczny nawrót i najpewniej wkrótce
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!