Czy dumping jest zgody z prawem?
Każda korporacja posiada spersonalizowaną taktykę rozwoju i kreowania miejsca na rynku. Czasami stosuje się dyskusyjne sposoby, które nie dają gwarancji na sukces. Wśród wielu wskazać należy dumping, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czym się charakteryzuje? Dlaczego właściciele wybierają go tak często?
Na wstępie warto wyjaśnić, że dumping wybierają firmy handlowe. Proponują swoje towary w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub transportują produkty za granicę, jednak nie prowadzą dystrybucji w kraju.
Wyróżnić można trzy podstawowe działania dumpingowe. Najbardziej popularny jest dumping sporadyczny, który polega na sprzedaży towarów po zaniżonej cenie z powodu braku zainteresowania, ogromnego popytu za granicą lub aby otrzymać zwrot kosztów magazynowania. Mniej rozpowszechniony, ale dużo bardziej szkodliwy, jest dumping łupieżczy, który ma doprowadzić do opanowania rynku i usunięcia konkurencji. Jednostkowo spotkać można dumping stały, czyli sprzedawanie produktów jedynie za granicą.
Właściciele powinni wiedzieć, że dumping w Polsce jest zabroniony i dokładnie sklasyfikowany w ustawie sprzed 20 lat. Jest objawem braku szacunku konkurencji i bezprawnego zwalczania rywali biznesowych.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!